yardım lütfen.. yeni diyete baslayanlar icin beslenme Önerileri

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ezgigrbz tarafından 29 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ezgigrbz

ezgigrbz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlar
    24 yaşında bir bayanım.besyo okuyorum sporcu gecmisim var ancak okula basladiktan sonra kendimi saldim yaklasik 15 kilo aldim 3 yilda.simdi diyete basladim.onumizdeki ayda spora başlayacağım.okuldan dolayi enerji sistemleri ve yag yakimi hakkinda biraz bilgim var ancak yeterli olmayabilir.beslenme seklimi yazsam yorum yapabilirmisiniz acaba.yapmam gerekenler ya da yanlis yaptıklarım hakkında.
    Sabah kahvaltıda
    1 ya da 2 dilim ekmek tam tahilli yada kepekli peynir , yumurta haşlanmış ama bazen cok az yagli omlet seklinde ,domates ve sekersiz yesil cay
    Arada aciktigim zaman bir elma yiyorum daha sonra gec kalktigm icim aksam yemegi yiyorum cunku aksam olmus oluoyor.
    Aksam yemeginde
    Corba , sebze yemegi varsa sebze yogurt pilav yada makarna varsa 2 kasik yoksa 1 dilim ekmek .bazen ton balığı
    Gece acikinca da bir muz ya da elma yiyorum.
    Sizce nasıl.faydasi olur mu
    Önümüzdeki ay spora baslayip cardio yapıcam.o konuda problemim yok zaten daha once aktif spor ve fitness yaptım.bide destek olarak cla ve hydroxycut dusunuyorum.önerileriniz var mi

stefan35 bunu beğendi.
  2. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bayanlarin çoğunda gözlemlerime göre kas yada yaģ farketmez kilo veriyim yeter mantiğinda çogu. Bu noktaya biraz dikkat edin derim. Peyniri eğer gerçekten azimliyim usanmam bıkmam diyorsaniz lor peyniri yagsiz tuzsuz. Onu tüketmeniz daha iyi 0 yağ 0 tuz var. Elma pek önermem. Yani fazla yemeyin içerisindeki şekerden dolayi çogu diyetisyen önermez zaten yağ yakma doneminde meyveyi. Gece muzu kesinlikle tüketmeyin. Ek besinlerden önce beslenmenizi düzene sokun derim. 3 buyuk yerine 6 kücük ögün yiyin. Protein ağirlikli beslenin. Aç kalarak kilo veririm mantıginda olmayin. Günluk almaniz gereken kaloriden 500-700 kalori az alin . Ama daha azi değil. 3 litre suyu ögun aralarinda gün içine yayarak tuketin. Aklima gelenler bunlar.

3. ezgigrbz

ezgigrbz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Yok kas yada yağ farketmez die bi durum yok hatta bende normal bi bayana göre fazla kas var diyebilirim severim cunki kas olmasin diyen kizlardan deilim.öğünlerimin az olması uyku durumundan kaynaklanıyor.gec kalktigim icin 3 ana ogun yemem icin gece 1 de yemem gerekiyor.notmalde cok seker ve un kullaniyordum malum ogrencilik su an tamamen kestim o o yüzden elma ve muz yemekte sakinca gormemistim ama dikkat edicem dediginiz gbi.su an bu diyetle hic zorlanmiorum yani ozellikle az yemeye zorlanmiyorum.gunluk kalori ihtiyacim yaklasim 1900 2000 zaten yaklasik 1400 1500 oluyor bu sekilde.yardiminiz icin tesekkr ederim

4. sthammer

sthammer Guest

Aksam ve gece yemedigin surece sorun yok elma ve muzda.. Ara ogune alabilirsin, yanina da tuzsuz fistik ve badem eklenebilir dusuk miktarda.. Karbonhidrat dusuk cunku ve gun icinde enerjiye ihtiyac duyacaksin, tabi imkan varsa bu ogune komplex karbonhidrat ve protein koymak daha dogru olur..Aksama dogru kisitlama yapiyorsun sanirim karbo konusunda lakin pilav ya da makarna turu karbonhidrat varsa ekmek tuketme.. Sebze ve et yemeklerinde, corbada sorun yok..
    Gece ogunu yogurt, lor peyniri, light kasar peyniri gibi sut urunleri olabilir.. Yagsiz tuzsuz salata da ara ogun icin dusunulebilir.. Gunluk protein alimi kg x 1,5 altina dusmesin.. Bunun disinda yapacagin sey beslenmede oldugu gibi kardiyo agirlikli egzersizlerle kalori acigini buyutmek, agirlik calismasi da olmali..

5. ezgigrbz

ezgigrbz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Cok yardimci olmussunuz cok tesekkur ederim.bide cardioya basladigmda hydroxycut kullansam uygun olur mu sizce.bayan icin farkeder mi.tabi sadece cardio da yapmicam..su an diyete baslayali 8 gun oldu 1 bucuk kilo vermistim ama su kaybi da olabilr tabi bu ama salona baslamadan diyetten sıkılmaktan korkuyorum.bide salona baslayinca kilo almaktan korkuorm.cnku daha once 2 -3 aylik fitness yaptim ama spor yapinca diet yapamiorm ve her spora basladigim donemde kilo aldim.ama yag oranim azaldi.bundanda korkuorum

6. sthammer

sthammer Guest

Termojenik yag yakicilarin daha etkili oldugu soyleniyor su aralar grenade in urunu populer ancak kullanmadim, kardiyo oncesi l-karnitin de tercih edilebilir.. Gunluk kalori alimina dikkat ettigin surece sorun olmayacaktir sporda, hem kas oraninin artmasi yag yakimina olumlu etki saglar, kaslar daha cok kalori harcar..

7. ezgigrbz

ezgigrbz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Tmamdir cok tesekkr ederim bakalm nasil sonuc alicam

8. Arşidük

Arşidük Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Genel olarak verebileceğin tavsiyeleri paylaşayım sizinle ..

Öncelikle yumurtayı kahvaltıda kesinlikle yiyin 2 tane haşlanmış yumurta tavsiyemdir fakat yumurtalar çok haşlanmamalı kayısı kıvamında olmalıdır fazla haşlarsanız koyu sarı bir renk ortaya çıkıcaktır buda yağ ortaya çıkardığı manasına gelir . Ayrıca yumurtanın içinde 9 tane aminoasit vardır vücut için gerekli olan .. Zeytin yenmesi konusunda herkes farklı bir fikir öne sürüyor fakat ben yenmesi taraftarıyım sabah kahvaltılarında 8-9 tane yemenizi tavsiye ediyorum ve 7-8 tane fındık , 3-4 tane ceviz yemenizi öneririm . Bunlar yağlı değil mi diye sorabilirsiniz fakat bunlar vücut için gerekli yağlardır ve metabolizmanızı hızlandıracaktır .

9. ezgigrbz

ezgigrbz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Evet
    Evet zaten protein konusuna dikkat ediyorum.yumurta süt ton baligi yada et kesin aliyorum her gün digerlerinide eklerim.yararli bilgileriniz icin tesekkur ederim..su an 10 gün oldu hic bi zorluk cekmedim.devam :)

10. Arşidük

Arşidük Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Devam etmenize sevindim bu işte önemli olan yaşam tarzı haline getirmektir . Öbür türlü verilse bile sonradan tekrar alınıyor kilolar buna dikkat ediniz

11. ezgigrbz

ezgigrbz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Evet aynen daha once 17 yasindayken bilincsizce ac kalarak yaklasik 2 ayda 12 kilo kadar vermistim.zaten ondan sonra yavas yavas aldim hep dahada kotu oldum.ve o zaman ki azim hic gelmemisti.su an daha bilincliyim ve dedginiz gibi yasam seklimi deistirerek saglikli beslenerek kilo vermek amacim

Sayfayı Paylaş