yardım lütfen kafam çok karışık

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve nirvana007 tarafından 12 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. nirvana007

nirvana007 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    iki aydır bu sporu yapıyorum.karın bölgemde yağlanma var yani göbekliyim:)diyet yapayım diyorum bu defa kas yapamam diye endişeleniyorum.hem iyi beslenmeyince ağırlık da basamıyorum.yediğim zaman göbeğimden kurtulamıyorum.önce diyet yapmadan kas yapıp sonra cardio yoluyla yağları atıp kasları belirginleştirmek mi doğru?yoksa önce diyetle, kas yapmadan zayıfalyıp yağları attıktan sonra mı kas yapmalıyız?bir yandan kas yaparken bir yandan yağ yakılır mı?diyet yaparken kas oluşur mu?ya diyet yapıyorum kas yapamıyorum,diyeti bırakıyorum göbek öyle duruyor?kafa bi milyonduh!tecrübeli arkadaşalr yardım ederse sevinirim.şimdiden teşekkürler,saygılar...:)

2. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    değerli arkadaşım bu sporla uğraşanlar genellikle önce kütle kazanıp sonra diyet yaparlar...diyet yapınca kaslar şişmez yada gelişmez sadece belirginleşir yağ katmanları azaldığı için...önce kilo verip sonra hacim yapabilirsin.sanıyorsam göbeğinden rahatsız oluyorsun önce kilo verme seceneği sana daha cazip gelebilir....ama önce kütle kazanp diyetle kaslarınıda belirginleştirebilirsin..seçim senn

3. YSF-JOSEPH

YSF-JOSEPH Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bende senin gibi ikisi arasında kaldım o yüzden ne yağ yakabiliyorum ne hacim kazanabiliyorum ikiside olabilir aslında ama bunun içinde suplementlere para yetişmez onun içinde en mantıklısı erken seçim yapmak, bana kış aylarında hacim kazanıp yaz aylarına doğru diyetle yağ yakıp kasları ortaya çıkartmak daha mantıklı geliyor

4. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    Bodybuildingle diyet iç içedir yani yağ oranın düşük olsa off sezonda allah ne verdiyse yiyecekmisin bu iş böyle olmuyor bodybuilding yapan bir kişi tüm yıl boyunca diyet yapmak zorundadır ama bu diyetinde dozları vardır tabiki her zaman yarışma diyeti uygulanmaz ama 365 gün boyunca yağlı ballı ekmekler iskenderler ekmek arası dönerler köfteler vs.. bunları unutacaksın içindeki hayvan ne isterse değil sen neyi yemen gerekiyorsa onu yiyeceksin tabiki sonuçlar hemen önümüze çıkmıyor zaman istiyor bence sabırsız olma yağsız diyetine devam et ve idmanlarınıda sıkı yap hem yağların zamanla eriyecek hemde kaslanacaksın burda dikkat edeceğin en önemli olay yağsız beslenmedir.

Son düzenleme: 12 Şubat 2010
    Bozo-Baku bunu beğendi.
  5. MuratÖztürk

MuratÖztürk Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    O göbeği verimli bi diğet programı uygulayarak yok edebilirsin kardio egzersizlerine öncelik vermeni tavsiye ediyorum, spor salonunada gidiyosan zaten burdan tavsiye vermeye gerek yok hareketler bakımından sanırım. ;) İyi çalışmalar...

Sayfayı Paylaş