[yardım] kas geliştirme ve kilo verme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sewerman tarafından 4 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. sewerman

sewerman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    kocaeli
    evet arkadaşlar ben bu işe yeni başlayan hatta baya yeni başlayan biriyim ve sizlere bir kaç sorum olucak..bugün spor salonuna gittiğimde orda bi abiyle tanıştım bbyle uğraşıyodu.. (siteyide o tavsiye etti).. ben 17 yaşındayım.. 174 boyunda 83 kiloyum.. yağ fazlalığım war..bunları yakmak istiyorum..ayrıca kas namına pek bişeye sahip deilim..onları da ufakta olsa geliştirmek istiyorum..yani benim isteğim normal olarak yağdan uzak fit bi vücuda sahip olmak..spor salonundaki abi bana göğüs kaslarını,omuz kaslarını,karın bölgesini ve koldaki küçük kasları geliştirmem için bi kaç hareket werdi ve onları setler halinde haftanın 3 günü uygulamamı söyledi..sizin tavsiyeleriniz nelerdir?? yardımınızı bekliyorum..

not: bu sporla uğraşırsam bu yaşta boy uzamasında sorun yaşar mıyım

2. player_tr

player_tr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    yağları yakmak istiyorsan kardio (koşu,bisiklet,ip atlama....) şeyler yapacaksın.
    boyla alakalı olduğunu düşünmüyorum bende 18 ay önce başladım genede boyum uzadı. :d

3. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    ilk olarak gittiğin spor salonunun antrenörüyle tanış ve ondan program iste...senin sorumluluğun onun üstünde çünkü.
    önce yağlarını yak.sonra kas yaparsın.mewsim zaten yağ yakmaya müsait...doğal yağ yakıcılarla hedefine ulaşabilirsin.

4. sewerman

sewerman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    kocaeli
    doğal yağ yakıcı derken;??????

5. player_tr

player_tr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    karnetin

6. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşlar bende bu arkadaşımızla yakın pozisyondayım. Sizce ben ne yapiyim? Ben bu sporda 3. ayıma girdim. Benimde yaşım 16, 1.80 boyum var, 85 kiloyum. Göbek bölgemde yağlanma var. Dediğiniz gibi mevsim yağ yakmaya müsait, ancak bende daha hacim pek yok zaten yani doğal olarak. Forumda antrenman bölümünde excursion ant. programı adlı başlığın altında fotoğraflarım da var. Şu an elimde Weider amino 2200, GNC creatine, ve L-Carnitine var. Sizce ne yapiyim? Definasyon mu? Yoksa önce hacim kazanıp sonra definasyon mu?

7. yiit

yiit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    bu sporda 3.ayındaysan creatin den gözle görülür bir fayda almaman çok normal
    en azından ilk 6 ay içinde doğal yollardan gelişme öneriliyor
    öncelikle yağ yakıp sonra yağsız kas gelişimine dikkat etmek bence daha mantıklı
    hazır da mevsim yaz dedigin gibi

8. timsah48

timsah48 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Karnetin nedir creatin nedir?

9. Orkun!!!

Orkun!!! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Body Buildingin boy kısalttıgına yada uzattıgına dair kesin bir bilgi yoktur. Yanlız genede ergenlik donemlerinde squat tarzı hareketler tavsiye edilmez. Tam tersi ergenlikte yapılan bb kemiklerin ve akciğerlerin gelişimini olumlu yönde etkiler. ilerde faydasını görürsün.

creatine denen madde atp sentezinde kullanılır. yani kreatin aldıkça daha çok atp üretirsin. Bu da (doğru düzgün kullanıldığında) sana performans artışı olarak geri gelir. yanlız başlayalı 3 ay oldu diyosan creatin illa gerekli mi o tartışılır.

Yağ konusunda ise önce o yağları eritip sonra kas yapmayı denersen daha iyi olur. zaten yağların eridikçe ister istemez alttaki kas tabakası belirginleşecekir.

Saygılar.

10. timsah48

timsah48 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    liposuction da bir çözüm :p

11. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Okuyun arkadaşım şu forum kurallarını. Çok zor değil bir sayfa birşey.

12. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Ben BBye başladıktan sonra boy uzama hızım arttı.
    Bunu ben beslenmeye bağlıyorum... BBci adam proteinli beslenir. Boy uzamasi için iki temel besinden biri protein diğeri kalsiyum...

Ve 21 yaşından önce bu spora başlamış birçok kişidede gözlemledim bu boy uzama hızının artışını...

13. t2d3niz

t2d3niz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selam

Mrb arkadaslar bana yardimci olursaniz sevinirim 1,90 boyundayim 108 kiloyum kilovermek ve kas yapmak sitiyorum ama hangi yag yakici ve proretinler kullanicam bilmiyorum oner yapabilecek arkdaslar varsa yardim ederlerse sevinirim birde 9 ay body yaptim ama mide kanamasi gecirdigimden ( 2.5 sene ) once biraktim bodyi ve vucudum kilo aldi simdiden yardimlariniz icin tskler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 03:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 03:45 ----------

Mrb arkadaslar bana yardimci olursaniz sevinirim 1,90 boyundayim 108 kiloyum kilovermek ve kas yapmak sitiyorum ama hangi yag yakici ve proretinler kullanicam bilmiyorum oner yapabilecek arkdaslar varsa yardim ederlerse sevinirim birde 9 ay body yaptim ama mide kanamasi gecirdigimden ( 2.5 sene ) once biraktim bodyi ve vucudum kilo aldi simdiden yardimlariniz icin tskler

14. canberkdinc

canberkdinc Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    L-carnetin kullanmani onermem onun yerine sade turk kahvesi veya sekersiz nescafede icsen ayni mantiga gelir neden kahve diye sorarsan icinde kafein var L-carnetinde ayni seyi vericek ama sana kalmis

Sayfayı Paylaş