Yardım istiyorum

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve lion81 tarafından 7 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. lion81

lion81 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    ev hanımı
    Yer:
    istanbul
    Merhaba daha önce foruma üye olmuştum fakat aktif değildim.Bugün çaresizlikten artık sizlerden yardım almak istedim.Ben 32 yaşında 2 çocuk annesiyim.Yıllardır süren kilo mücadelem var taki ortaokul yılarımdan beri hep balık etli oldum.Yemeğe karşı da ayrı bi zaafım vardı annem garezinmi var derdi.O günden bu yana defalarca spor,diyetler,haplar çaylar vs biçok denemelerim oldu.Bi müddet sonuç alıyodum fakat daha sonra noluyosa yarıda kalıyodu çalışmalarım.Bi nişanlandığımda 15 kilo vermiştim ama sonra doğum vs derken aldım sonrası yine mücadele.Bundan 3-4 sene önce 16 kilo vermiştim sonra 57 kiloda sabit dururken 3 ameliyat geçirdim sonuç 65-68 lere fırladım.Bi türlüde 65 in altına inemiyorum.Yoruldum artık yapmadığım hiçbişey kalmadı zihin programlama bilinçaltı çalışmaları,spor olarak yaptığım videoların haddi hesabı yok.Brazil Butt Lift 12 hafta(bu arada hanımlara tavsiye ederim çok güzel bacaklara ve kalçalara sahip oluyosunuz kendim bizzat şahidim)Insanıty 60 gün,Less Mills Combat 4 hafta,Zuzana Light workout kısa çalışmaları,eliptik bisikletimle çalıştım.Ve diğer başka videolarım daha var.

İnsan bu kadar çabaya mücadeleye hiç sonuç almazmı.En çok istediğim ise daha önce motivasyon için aldığım gözümün önünde duran içine girmek isteyipte giremediğim kotumu giymek istiyorum.Yok hiç bi kıyafete sığamıyorum iş görüşmelerine gidiyorum dışarı çıkarken bile kıyafet giymek sorun.Çünkü hiçbişeye sığamıyorum.O kadar azimli asla vazgeçmeyen ve pes etmeyen ben şimdi tamamiyle ne azim ne hırs nede motivasyon kaldı.Tekrar ayağa kalkıp bu sefer başarmak istiyorum.Ne yapmalıyım daha yapabileceğim ne kaldı sizlerin yardımlarınızı bekliyorum.Spor salonuna bile gittim o kadar çalışma sonrası yağ yerine kas kaybettim 1 ay gittim devamını getiremedim.Bana beslenme programı ve spor programı verebilir misiniz?Sorunlu bölgelerim bacaklarım iç bacak basen vede arka bacaklarımda yağlanma var.Daha önceki yaptığım hareketlerle kalçamda dolgunlaştı.Kalçamdan memnunum küçük kalça istemiyorum zaten.Fitness modellerine özeniyorum çok kaslı değil tabiki.Karnım ve belim den problemim yok göbek var ama en hzlı incelen ve sonuç aldığım yerim belim zaten 1 hafta yediklerime dikkat etsem hemen karnım dümdüz oluyo.Bu arada ölçülerim kalça ve basen:105-106 bacak:66 idi 68 e çıkmış.Bcaklarımında 60 cmin altına indiğini de görmedim zaten.Bana nasıl bir program hazırlayabilirsiniz.Evde eliptik bisiklet,leg magıc,pilates büyük ve küçük topu çemberi lastikleri artı Zuzana Light Zcut power cardio serisini indirdim.Cathe Friedrich videoları var.Artık sonuç almak istiyorum.Tavsiyelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.:(

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Eğer fitness modelleri gibi bir fizik istiyorsanız kardio egzersizlerinin yanında ağırlık da çalışmanız lazım, bunun için de normal vücut geliştirme programlarını yapmanız gerekiyor. 3-4 sene önce 16 kilo verirken ne yaptıysanız aynısını yapın, sadece eğer ağırlık çalışırsanız günlük protein miktarını vücut ağırlığı x 2 gr olarak, eğer ağırlık çalışmazsanız vücut ağırlığı x 1 gr olarak ayarlayın.

lion81 bunu beğendi.
  3. lion81

lion81 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    ev hanımı
    Yer:
    istanbul
    İlginize teşekkür ederim sağolun.16 kiloyu ilaç takviyesiyle iştah kesen bi hap kullanmıştım sonra midem küçüldü o şekilde verdim.Şimdi tekrar iştah kesici almak istiyorum ama tedirginim açıkçası.Ameliyat sonrası verilen serumlar şişirdi beni o günden beri gitmedi bi türlü bu kilolar.Hedefim 56 kilo 10 kilo vermek istiyorum.Sonrasında zaten fitness modelleri gibi çalışmalarıma devam edicem.Sorun şu kilo veremediğimde yağlar gitmediği için spordan kaslarmı şişiyo anlamadım kalın bi vücut oluyo.Diyetle beraber desteklemem lazım ki iştahıma engel olamıyorum işte.Tüm denemelerim ve başarısızlıklarım yüzünden iradem bile çöktü zayıfladı.Şimdi tekrar başlamak için motivasyonumu yükseltmeye çalışıyorum ve her seferinde erteliyorum.O yüzden yardım eli bekliyorum.

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Piyasadaki ilaçların çoğunluğu sahte, sağlık bakanlığı tarafından denetlenmediği için her yıl ölümlere sebep oluyorlar. Yağ yakımı için tek yapmanız gereken günlük kalori ihtiyacının altında beslenmek. Günlük aldığınız kalori miktarını hesaplayın. Bol proteinli 1500 kalorilik bir diyetle işe başlayabilirsiniz. Protein, karbonhdirattan daha uzun süre tokluk sağlar. Ağırlık çalışmasıyla birlikte günde 100-120 gr alın, iştaha yardımcı olacaktır.
    Şu sistemi oturtursanız başarısızlık imkanı ortadan kalkar. 1500 kalorilik diyeti 2 hafta yaptıktan sonra eğer kilo kaybı başlamadıysa 100 kalori daha inersiniz, ta ki 2 haftada 1 kiloluk kayıp olana kadar. 2 haftada 1-1.5 kilonun üzerinde kayıp olursa kas kaybediyorsunuz demektir 100 kalori eklersiniz. Kilolar 1 ayda gelmedi, 1 ayda da gitmeyecek. Sabırla kilo kaybedeceğiniz kalori miktarını bulun, bulduğunuz zaman da devamlılık sağlayın. Bu şekilde başarısız olmak imkansız.
    Kısa vadeli değil, uzun vadeli hedef koyun önünüze. Bu yaz değil, gelecek yaz hedef olsun mesela. Deneyip yanılarak sizin için doğru beslenme şeklini bulmak için vakit tanıyın kendinize. Gerçekçi olmayan hedefler koyup acele kilo vermeye çalışmak en sık hayal kırıklığı nedenidir.

Trapez~ ve lion81 bunu beğendi.
  5. asude

asude Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    53
    doxux'un yazdıklarını harfi harfine uygularsanız sonuç almama şansınız yok. Olmuyorsa kesin yanlış yaptığımız bir şeyler olduğu için olmuyor.Bende de basen sorunu var basen ölçülerimiz aynıymış hatta.Diyet ve ağırlık çalışarak son 1 ay içinde 105ten 100e düşürdüm burada yazanları uygulayarak.

lion81 bunu beğendi.
  6. lion81

lion81 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    ev hanımı
    Yer:
    istanbul
    Bende siteyi incelemeye devam ediyorum çok yararlı bi site.Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

7. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    Bir öneride benden gelsin.. Daha once yaptiginiz dead lift squat tarzi hareketler asil amaci kalca olmakla beraber bacaklarada etki eder diger tum hareketler gibi.Bacaginizda yag artisi mi var kas artisi mi onu siz bilebilirsiniz saglam bir diyet ve istikrarli bir calismayla istediginizi elde ediceginizden eminim metabolizma hizinizi arttirici seyler yapmak size + puan kazandirir moral bozmayin surekli motivasyonunuzu yuksek tutmaya calisin kendiniz yapamasaniz bile esinizden arkadasinizdan spor hocanizdan fln birini motivasyon kocunuz yapin.Ufak hedeflerle baslayin isin sirrini unutmayin diyet diyet diyet kolay gelsin ;)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sayfayı Paylaş