Yardım/Görüş/Öneri; Kilo almak için beslenme programı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve The_TeMPeST tarafından 30 Ocak 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. The_TeMPeST

The_TeMPeST Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    İngilizce Öğreteni, Dış Ticaret Yöneticisi
    Merhaba dostlar,

20.01.2014 tarihi itibarıyla kas/kilo kazanmak amacıyla aranıza katıldım. Kayıt olduğum salondaki ikinci haftam. Salondaki hoca beslenme konusunda pek yardımcı ve bilgili değil sanırım çünkü ne sorsam net bir cevap alamadım. Bu konudaki en büyük desteği bodyforum'dan alıyorum ve şimdi de beslenme programım hakkındaki değerli görüşlerinizi almak isterim. Herkese şimdiden teşekkürler.
    Yaş 26, boy 173, kilo 65.

Kahvaltı;
    2 tam yumurta 1 yumurta beyazı (haşlanmış), lor peyniri, beyaz peynir, kaşar peyniri, 1 bardak yarım yağlı süt, bal.

ara öğün; 1 bardak y.yağlı süt, kuru üzüm, kuru incir.

Öğle yemeği;
    iş yerinde ne çıkarsa yiyebileceğimden fazlasını yiyorum.

ara öğün; 1 bardak y.yağlı süt, yulaflı bisküvi.

spordan önce; kuru üzüm, incir, meyve suyu (%100 elma ya da üzüm).
    spordan hemen sonra; 1 adet elma ya da muz.

akşam yemeği; az yağlı (tereyağı) makarna, bulgur pilavı, pirinç lapası, tavuk göğsü ya da kırmızı et.

yatmadan önce; 1 bardak y.yağlı süt.

haftada 3 gün antrenman yapıyorum. antrenman sırasında enerjimin çabuk düştüğünü hissediyorum. konudaki yardım ve görüşlerinizi bekliyorum. tekrar teşekkürler.

2. Arşidük

Arşidük Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar ;

Size şunu söyleyebilirim listenizi inceledim ve bir öğünde tek tip besine aşırı yüklenme yapmışsınız . Örnek vermek gerekirse sabah sırf protein sayılır . Spordan önce full şeker almışsınız kan şekerinizi fazla yükselticektir . Akşam yemeğinde fazla karbonhidrat yani tavsiyem şudur bu besinleri bölebiliyorsanız bölün. Ve en önemlisi kan şekeri fazla yükselirse sonradan kullanılmak üzere yağ olarak depolanır yani antremandan önce şekeri az karbonhidratı daha fazla tutunuz antremanda enerji vericektir size ..

3. The_TeMPeST

The_TeMPeST Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    İngilizce Öğreteni, Dış Ticaret Yöneticisi
    merhaba arşidük, görüş ve önerilerin için teşekkür ederim. spor sırasında enerjimin çabuk bittiğini hissetiğim için spor öncesi kuru üzüm ve incir yemeyi denemiştim. meyve suyunu da bir çay bardağı kadar içiyodum ama önerini dikkate alcam karbonhidratı arttırcam. kahvaltıda karbonhidratı yükseltmem için ne yemem gerektiğine dair de bir öneri verirsen çok sevinirim.

4. Arşidük

Arşidük Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Enerjinizin düşük olmasının sebebi karbonhidrat almamnızdır . Spordan önce karbonhidrat alırsanız problem ortadan kalkıcaktır . Kahvaltıda tahıllı ürünler olabilir kilo vermek isteyenler için ekmek tavsiye etmem ama siz kas alıcaksınız ekmek yenebilir ama tam tahıllı tavsiyemdir bunun yanında muz yenebilir hem potasyum hemde karbonhidratlı bir besindir

Sayfayı Paylaş