Yardım Edin Lütfen !!!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve body17 tarafından 13 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. body17

body17 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo:58 kg
    Boy:169 cm
    Kol:33 cm
    Göğüs : 84 Cm
    Bel : 74 Cm
    Eksik Yerlerim Nereler Yardımcı Olabilirseniz Sevinirim

Hiç İlaç Kullanmadım İlaç Kullanmayı Düşünüyorum Karaciğer, böbrek sorunu yapıyormuş bunlar doğru mu ve hangi ilaç ne işe yarar bana herkes creatin yada protein kullan diyor size sorayım dedim yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim ...

2. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Doğal protein kaynakları varken protein tozu kullanma.Boy ile kilon doğru orantılı aslında vücud yağ oranın kaç merak ettim şimdi.Kol 33 demişsin , ne kadar süredir yapıyorsun dostum definasyonlu mu? vücudun.Bel 74 incelik iyi onu artırmamaya dikkat et.

body17 bunu beğendi.
  3. body17

body17 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ben evde 2 haftadır dumbell ile çalışıyorum daha önceden uzak doğu dövüş sporu yaptım 5 yıl

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Anladım.Dostum kondisyonunuz var diye düşünüyorum.Yaptığınız dövüş sanatını söylerseniz merak ettim.Suplementlerin zararlı olduğunu duymadım ama streoidler zararlıdır ilaç olarak fazla bilgim yok.Streoid kullanma , doğal besinlerden yararlanmaya bak.Herkesde kimmiş sen kimseye bakma
    Aksatmadan düzgün şekilde antremanlarını yapmaya bak , Beslenme için bir program hazırla , Dinlenmeyide unutma hedefine ulaş..

body17 bunu beğendi.
  5. body17

body17 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    shotokan karate Ve brazilian jiu jitsu yaptım şimdi brazilian jiu jitsu'ya devam ediyorum spor salonuna gideceğim ama doktor 22 yaşına kadar gitme boyun kısa kalır dedi o yüzden gitmiyorum , suplement kullanayım o zaman ve ben hep normal beslenme takılırım sabah kahvaltı yapmam öğle arası okul kantininde tost hamburger falan akşam da annem ne yaparsa , beslenme programı neye göre hazırlayayım , dinlenme fırsatımda olmuyor ki akşam 12 de antremandan çıkıyorum 1 de uyuyorum 6 da kalkıyorum az uyuyorum sporculara göre :(

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    haha senin doktorun sana nasıl bir teşhis koymuş anlıyamadım.dövüş sanatları boyunun kısa kalmasını sağlamaz , genetiğin belli bir seviyeye kadar büyümeni sağlar sen bunun için en elverişli ortamı sağlarsın.Ama yavaşlatmanı BJJ , karate gibi dövüş sanatları sağlamaz.Doktorunu değiştirmeni tavsiye ediyorum.Antreman saatlerini 5-6 ya çekebilirsen daha iyi olur veya daha erken saatlere 12 de bitiyorsa off kötüymüş.Hamburger hamur işi , cips ,çukulata , şeker vbz şeyler yok beslenme böyle yapılmaz bir program hazırla.
    örnek beslenme :
    kahvaltı: 30 gr lor peyniri , 2 haşlanmış yumurta , 100 gr yulaf ezmesi
    ara öğün: elma
    öğlen yemeği : salata , makarna , ayran
    ara öğün : muz
    Akşam yemeği : salata , haşlanmış tavuk 3-4 haşlanmış patates , yoğurt
    Yatmadan 2 saat önce son öğün : Süt
    ara öğünlerine fındık , badem , ceviz 3 lüsünden birisini seçip bir avuç koyabilirsin.Yani dengeli beslenmen gerek.Protein ağırlıklı olmalı , antreman öncesi karbonhidrat olmalı.Antremanını çok geç yapmamalısın vücud en büyük enerjiye sahip olduğu saatlerde yapmalısın.BJJ gerçekten mükemmel bir dövüş sanatı tercihin güzel bence bırakma.Boyunun uzamayışı konusunda bilinçsiz insanlara inanma.

body17 bunu beğendi.
  7. body17

body17 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Doktor Bjj İçin Değil Bb İçin Boy Kısaltır Dedi O Yüzden Salona Gidip Body Yapamıyorum,Beslenme Tavsiyesi İçinde Çok Teşekkür Ederim ve bizim bjj antremanı 9 da başlıyor değiştirme imkanımız maalesef ki yok :(

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Anladım gene 9 iyi dostum ben daha geç başlıyor sandım.Çoğu 21 yaş altında insan body sporuyla ilgileniyor.Bu sitede çoğu kez konu açıldı dostum body boyun uzamasını engeller mi?Diye.Body building spordu vücudumuzu geliştirir.Vücudumuzun gelişmesinin önüne geçmez.Boyunun uzamasını engellemez.Ama engelleyen hareketler vardır omuzuna dikey olarak ağırlık bindiren hareketler Squat , Deadlift gibi hareketleri yaparsan boyunun uzamasını engeller dostum.Ama sen iyi bir salon , iyi bir antrenör ile boyunun uzamasını engelliyen hareketlerini bir liste oluşturup antrenörüne verirsen onlar haricinde program ile boyunun uzamasının devam etmesini sağlarsın.Bu konuda biraz internetten araştırma yap.Doktorlar bilmeden konuşmayı galiba çok iyi biliyor napmış ? bilimsel kanıtları varmıymış o doktorun kafasına göre önyargı oluşturmuş beyninde Body Building sporu boyun uzamasını engeller ben akrabalarıma söyliyorum onlar bilen cahillik edip boyunun uzaması durur diyor :) gülüp geçiyorum önyargılarınız kırın bilmediğiniz birşey hakkında basit yorum yapmayın diyorum.

body17 bunu beğendi.
  9. body17

body17 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Çok Teşekkür Ederim Bu Arada Seni De Rahatsız Ediyorum Ama Ben Protein Kreatin Suplement Konusunu Ne Yapmalıyım Kas Kütlesi İçin Ne Kullanmalıyım , Body İçin Salona Gideyim Mi Yaşım Küçük Mü , Kür Yapmalı Mıyım Kür Nedir ?

10. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Suplement kullanma body buildingi 1 yıl salonda yapmadığın sürece suplement kullanma tavsiye etmiyorum.Neden dersen nasıl kullanıldığı hakkında fikir alman , ne işe yaradığını , ne zaman erde kullanılmalı felan ilaçlara girme kısacası.Beni rahatsız etmiyorsunuz , doğal besin kaynakları varken bunları tercih etmendeki amaç bunları kullanırsan kas çıkıcak mantığı mı?salona gitmeden çalışarak belli bir vücuda sahip olabilirsin , salonda ise antrenör eşliğinde hedefini belirtir nasıl çalışcağın hakkında bilgi alır çalışabilirsin.Ama evde çalışarakta hedefe yönelik ilerliyebilirsin ben bunu yapıyorum.Evde çalışmak için hedefine göre alet isteği artabilir.Sen vücudun için tam olarak nasıl bir gelişim istiyorsun.

body17 bunu beğendi.
  11. body17

body17 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Heryerimde orantılı ve kaslı bir görüntü istiyorum ve mesela kolum 33 kolumun 36 olmasını göğüs kaslarımın artmasını istiiyorum ve teşekkür ederim yardımlarınız için

Sayfayı Paylaş