Yardımınıza ihtiyacım var. Zayıflıktan muzdaribim..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Armadillo DaNTe tarafından 7 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Armadillo DaNTe

Armadillo DaNTe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle hepinize merhabalar sitenize üye olalı uzun zaman oldu ama konu açmak bu güneymiş..

boyum 1.79
    yaşım 23
    kilom 53

işte sorunumda burda başlıyor kendimi bildim bileli çok zayıfım ama güçlüyüm çok şükür sağlıkğımla ilgili bir sorunumda yok. 2 senedir yazları salonda dier zamanlar eve aldığım dumbell kapı barfiksi.. vb. aletlerle vücut çalışıyorum. antremlarda artık kendime hafif geliyorum 4er kiloluk ayak ağırlığı falan kullanıyorum barfikslerde. hormon sayımı yaptırdım doktor herşeyin normal senin kilon bu ilaç verirsem ilaç bitince kiloları geri verirsin dedi. yani metabolizmada hormonlarda vs. de de sorun yok.
    uzun süredir protein tozu veya amino fln tarzı bişi almayı düşünüyorum kilo almama ve kas kütlemin artmasına yardımcı olmak ama protein tozumu aminoasit mi weight gainer mi ne alacağımı da bilmiyorum ne almalıyım sizce?.. salonda hocalar protein tozu al diyolar dandik dandik markalar gösteriyorlar güvenmiyorum..

birde benim gibi zayıf bir insana önereceğiniz kısa sürede sağlıklı kilo aldıran bir diyet programını hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim..
    Artık giydiklerim bana yapışsın istiyorum :)
    umarım konuyu doğru yere açmışımdır kendimi doğru anlatabildiysem ne mutlu:)

Son düzenleme: 7 Ağustos 2010
  2. Freax

Freax Yeni Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Lüleburgaz-Silivri
    Selamlar
    Öncelikle konu ile ilgili forumda araştırma yapmanızı tavsiye ederim fakat birkaç tavsiyede bulunmak istiyorum.Eğer kilo almak istiyorsanız sadece vg yapmanız yetmez,protein ve karbonhidrat ağırlıklı sağlam bir beslenme programına ihtiyacınız var,ayrıca alacağınız protein,gainer vs. kullanacaksanız bunları tek başına kullanmayın,bunlardan alacağınız protein ve karbonhidratı doğal yollardan ve besinlerden almaya çalışın,gerekirse ek besin olarak bunları kullanın.Bana göre bu işin %30 u antrenman %60ı beslenme %10u dinlenmedir.Uzun süredir ara vermiştim 1 ay önce ben de tekrar başladım ki hayatım boyunca bende zayıflıktan şikayet eden biriyim,antrenmandan çok yemek için efor sarfettiğimi söyleyebilirim :) Yumurtadan nefret etmeme rağmen her sabah zorla 4 yumurta yedim hala yiyorum,geçen 1 ay içinde 2,5 kilo aldım ve bu benim için iyi bir kazanç :) Ama herşey bir amaç uğruna,hiçbirşey kolay elde edilmiyor,dediğim gibi öncelikle sağlam bir beslenme programına ihtiyacınız var.
    Saygılar

3. Armadillo DaNTe

Armadillo DaNTe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doktor vücudumun çok fazla yağ depolamadığını gelişmek istiyorsam protein ağırlıklı beslenmemi ve spor yapmamı söyledi.. bb ile gelişme sağlıyorum ama bu gelişmeyi hızlandırmak istiyorum.. onun için protein tozumu aminoasit mi weight gainer mı ne alacağımı bilemedim.. sizlerin tecrübesine inanarak soruyorum bu soruyu umarım sayenizde daha iyi bi vücuda sahip olabilirim..

4. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Seni çok iyi anlıyorum:) Ben iki ay kullandım o ilaçlardan epeyde katkı sağladı ama beslenmemi asla bırakmadım çok iyide yedim yani 2 ayda toplam 6kilo aldım ilaçlarla beraber...Kilo almayı hızlandırdığı bi gerçek ama sorun fiyatları :) yok para sorun değil diyorsan Hardline Progainer 4,5kg önerebilirim, yada işte Whey Protein... 200 civarı bunlar tabi başkalarına danış hemen alma :)

5. Armadillo DaNTe

Armadillo DaNTe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yorumun için sağol işte senin gibi kullanmış etkisini test etmiş kişilerden fikir almak istiyorum. aslında bu tarz şeyler kullanmak ta istemiyorum çünkü bi ara ilaçla 1 ayda 6 kilo aldım ilaç bitti kilolar geri gitti..

6. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Evet onuda test ettim şahsen :) Yani ilaçları kötülemiyim ama ilaçları ve vücut geliştirmeyi bırakınca aldığım kilolar geriye gitti...Şuan tekrar başladım ve ilaç kullanmadan devam ediyorum iyi gidiyor gibi doğal yollardan beslenmeye çalışıyorum eğer olursa devam edicem yok olmazsa böyle ilaç almıyıp bırakıcam hep ilaçla sürdüremem :)

7. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Ne güzel işte biz kilo vermeye calısıyoruz.Afedersin eşşek gibi koşturuyorum kilo vermek için.:)

8. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    bence kilo vermek kilo almaktan daha kolay...Hem para bakımından hemde diğer şeyler bakımından :) şişman olupta kilo vermeyi tercih ederdim...

9. Armadillo DaNTe

Armadillo DaNTe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    rapperua ya katılıyorum, kilo almak gerçekten daha zor... bu arada toz flan almaktan vaz geçtim kolesterolden ölene kadar yumurta et vs tüketeceğim + lor peyniri gibi ürünler.. kilo alamayacağım bari protein yoluyla kütle arttırayım diye düşünüyorum...
    Kütle artırımını kolaylaştırmak için başka önerileriniz varsa bekliyorum ek ürün vs olabilir masraftan kaçınmam, gerçekten yardıma ihtiyacım var pskolojim bozulmaya başladı artık..

10. jeytan1905

jeytan1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    şahsi görüşüm bugüne kadar yağsız ve hep zayıf bir adamın proteinle beslenme sonucu kilo alamayacağıdır.proteinle kas kütlesi elde etsen bile beslenmeni azalttığın an yada protein tozu vs bıraktığında tekrar eski haline geliyorsun.yıllardır aynı sorun bende de var.3-4 ay asılıyorum kendimi kasıyorum 4-5 kilo alıyorum vücut toparlıcak gibi oluyor araya 1 hafta yemeyi ,sporu kesiyim aldığım kilonun nerdeyse tamını verip yine cılızlaşıyorum.şuan 1 aydan fazla oldu ne yiyorum ne spor yapıyorum kilom sabit.hafiften yağlandım az bi göbek oluştu istediğim an verebileceğim kıvamda.

o yüzden işin taktiği 2 ay içinde 4,5 kglik gainerı düzenli kullanıp bitirmek.on serius mass kullanırsan protein bakımındanda zengin bir ürün.bunun yanında karbo ve proteinide düzenli alan bir adamın kiilo almama gibi bir şansı yok .düzensiz 50 kutuda bitirsen yada gainerın yanında adam akılllı günlük beslenemessen yine hiç bir şey elde edemessin.

cenksoydan ve Armadillo DaNTe bunu beğendi.
  11. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    50 kg oldugum günleri bana hatırlattın..(bi kac sene önce ).. seni çok iyi anlıyorum çünkü sınıfın en cılız erkegi bendim ama sınıftan biri beni güreşte ( hic bir taktik bilmem ) yendiğinde ki bu sınıfın en yapılısı oldugunda bile genede havalara ucardı.. yani vücüdüma göre acayip güçlüydüm ama dısarıdan bakınca çok cılız dururdum..işin aslını söyleyeyim en mutlu oldugum günler o günlerdi çünkü acayip atik, ve çok çok saglıklıydım...
    bak bende kilo almak için doktora gitmiştim bir sürü test yaptı doktor sonuç psikolojik dedi.... bende yemege abandım bildigin abandım yarım dürümü yarım saatte kendimi zorlaya zorlaya yiyerek bitirdigim anlar oldu.. sabahları ballı süt filan cok saglam yemege basladım.. ve 1 haftada 5 kilo aldım... beni gören ne oldu metamorfoz mu geçirdin diyordu... ama dikkat ettim bu kilolar cok kısa zamanda geldigi icin cok kısa zamanda gitme egiliminde idiler.. bir kac gün saglam yemek yemezsem kilo kaybı oluyordu ve dikkat ettigim diger nokta o kilolar direk yag olarak bana dönmüstü...
    ben su an o eski kilomda olsam ne yapardım? aslında yemege abanmazdım cunku neden hızlı kilo almak isteyeyim ki (bu acele ne) su an senin yaptıgın gibi protein ihtiyacımı karsılayacak ve yagdan uzak durarak beslenmeye devam ederdim..calısma şeklim ise forumu arastırırsan hem az tekrarlı hemde cok tekrarlı calısma programları var... her ikisinide uygulardım yani bir ay az tekrar yapıyorsam ikinci ay çok tekrar yapardım (az tekrar cok ağırlıkla kasların çok rahat hacim kazanır ama bu kaslar cok rahat kazanıldıgı gibi spora ara verince cok kolay kaybedilir... cok tekrar az agırlık ise gelişim daha yavastır ama kaslar daha kalıcıdır)
    ve unutma ki bunu artık göbek baglayıp ertimeye calıstıgında anlayacaksın en saglıklı günlerin o gunler gidip de supplement işine girme o vücüdün ihtiyacını karsılamak cok cok daha kolay at bir kenara gaineri ve protein tozlarını artık yumurta tavuk lor peyniri süt gibi gıdalarla protein ihtiyacını karsılamaya dikkat et bulgur pilavı, pirinç pilavı makarna bunlarıda eksik etme eger benim o 50 kg luk günlerimdeki gibiysen iştahın bayagı iyi olması lazım ama düzensiz besleniyorsundur....
    sen sporunu yap vucudun ihtiyacı artsın beslenmeni ve dinlenmeni de güzel bir şekilde yaparsan planlı kilo alırsan ne göbegin olur ne yagın...

Armadillo DaNTe bunu beğendi.
  12. çokopirens

çokopirens Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    ilaç demeyin şunlara ya

victor1 ve pastnova bunu beğendi.
  13. Armadillo DaNTe

Armadillo DaNTe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumlarınız ve yardımlarınız için teşekkür ederim öncelikle.. wolfmen gerçekten benim yaşadığım birçok şeyi yaşadığına inanıyorum ve beni anladığını düşünüyorum. gerçekten kuvvet olarak sağlık olarak hiç bir sıkıntım yok çok şükür ama artık geldik 23 yaşına hala cılız muamelesi görmek insanı sıkıyor. vücuduma cüsseme göre gerçekten iyiyim çevremdekiler hep ''KURU SIKI'' diyor:) fakat artık sadece sıkı olmak istiyorum. düzenli bir yaşantım yok en büyük kayıbımın bu olduğunun farkındayım düzene girebilsem çok daha iyi olabileceğimi düşünüyorum.. birde senin şu anki durumun nedir kaç kilosun vücut yapın nasıl? bana yol haritası olman için soruyorum..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:41 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:38 ----------

peki gainerleri 2 ay içerisinde bitirdikten sonra vücudum eski haline dönmeyecek mi? yoksa sürekli kullanmam mı gerekecek? Birde sende nasıl etki etti istediğin gibi sonuç alabiliyormusun?

14. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    herkesin bir ideali olmalı.. bunu kendin secmelisin bazıları şişip kaslı olmayı yarısmalara katılmayı sever bazıları ise şişmeden kaslarını belirli bir seviyeye getirdikten sonra parcalamayı sever.... ha bana sorarsan ben şişmeden belirli bir hacime ulasıp oradan kasları parcalama taraftarıyım....ama sen şişmeyi de tercih edebilirsin....bu tamamen senin kararın
    benim boyum 1.75 kilom 70-73 fazla hacimli degilim ama halimden cok memnunum birazcık yagım var su an onu yakmaya calışıyorum...
    ha bu arada banada kemik torbası diyorlardı :) arkadaslarım kavgada avantajlı olmamın nedeni kemiklerinin batması diyorlardı :)

15. Armadillo DaNTe

Armadillo DaNTe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben zebellah gibi birşey olmayı istemiyorum okadar şişmeme gerek yok daha çok plaj vücudu diye tabir edilen flex fit bir vücut istiyorum ama bu zayıflıklıa fazla flex oluyorum :) senin dediğin beslenmeyi uygulayacağım galiba.. bir günde o dönemlerde sabah öğle akşam neler yediğini yazabilirmisin? ben 70kg olsam yeter fazlasına gerek yok :) hedefim 65-70kg vücut olarak da bb yarışmalarına katılacak gibi değil mankenlerin vücutları gibi orantılı bir vücut istiyorum en çok sıkıntıyı bacak ve kalça kaslarıma hacim kazandırmada yaşıyorum..

Son düzenleme: 27 Ağustos 2010
  16. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    ben beslenmemi yazsam beni banlarlar :) metabolizmanın nasıl işledigini gayet iyi biliyorum bu yuzden herkesin dediği gibi degil kendi ders kitaplarıma göre beslenıyorum su an icin gayet memnunum ama en son bunları anlattıgımda herkes benden makale istemişti bunları yayınlayan yok sadece ders kitaplarda yazar bunu da kimse kabul etmiyor herkes profesyonel bodybuildingleri örnek alıyor... bu yüzden sanada önerim forumun beslenme bölümüne gir her noktaya deginmişler istedigin her seyi bulursun....(banlatma beni üstüme gelme :))
    artık matematiksel hesap edeceksin kiloya 2 gr protein senin 100 gr protein alman lazım bu proteinini güne yayarak alacaksın calısma sonrası nasıl besleneceksin calısma öncesi nasıl besleneceksin hepsine deginmişler bilmem karbonhidrat hesabı biraz kafanı yoracak ama olsun günde artık yediklerini hesaplayacaksın mesela 1 lt dost yarım yaglı sütte 37 gr protein var gibi.... beslenme degerleri icin http://www.besinler.net/nutrgroups.aspx bu site işine yarayacaktır....

Armadillo DaNTe bunu beğendi.
  17. Armadillo DaNTe

Armadillo DaNTe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tamam :) desteklerin için teşekkürler işime yarayacağına inanıyorum umarım amacıma ulaşırım..

18. victor1

victor1 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknik SErvis Experi
    Yer:
    istanbul- BAYRAMPAŞA
    bendede aynı sıkıntı vardı ama derecesi farklıydı...

spporda yapıyordum ama hep 60 kg dım.

bu forumu buldum, araştırdım sordum vs,,,, Gainer aldım 2- 3 sefer ( 4,5 kg 2tane...) şu an 67 kg . 1 yıl oldu.

salona falanda gıtmedim -gidemedim. evdekı malzemelerle çalıştım..

Sayfayı Paylaş