Yardımınıza ihtiyaç duyduğum 4 soru var

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve sarikurt tarafından 21 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. sarikurt

sarikurt Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Eskiden hergün 50 şınav 50 mekik çekiyodum.1 sene civarı sürdürdüm bu antremanı ama tekniklerini bilmiyodum,nefes alma,set sayısı fln gibi.Uzun süre ara verdim 4-5 sene kadar.Tüm kaslarımı güçlendirmek ve hacim kazanmak için 1 ay önce yine başladım ama program tam oturmadı.4 sorum var yardımcı olursanız sevinirim.

şöyle bir program hazırladım siteden yardım alarak:

Pazartesi karın
    Sırt =Salı
    çarşamba= karın
    omuz,arka kol =Perşembe
    cuma= karın
    3.gün:bacak,ön kol=Cumartesi
    4 gün:göğüs,pazu=Pazar

Sorular:
    1)programım iyimi?tavsiyeniz yada düzeltmem gereken bir yer varmı?

2)ben göğüs kaslarımı ve bicepslerimi şişirmeyi diğerlerine göre daha çok istiyorum.Mesela işim olmadığı sadece karın çalıştıracağım günlerde(P.tesi hariç,kaslar tam dinlenemez) karın çalışmasının yanına ayriyetten göğüs yada bicepsten birini daha ilave edebilirmiyim ?
    yani şu şekil:
    Pazartesi karın
    Sırt =Salı
    çarşamba= karın,biceps
    omuz,arka kol =Perşembe
    cuma= karın,göğüs
    3.gün:bacak,ön kol=Cumartesi
    4 gün:göğüs,pazu=Pazar

olabilirmi?

3)ben 12 tekrardan sonra beni öldürecek ağırlıklarla çalışlıyorum,12 tekrar bazen 3 bazen 4 set şeklinde.Bu kaslarımın hacmini geliştirmeme yardımcı olurmu yoksa 6 tekrardan sonra beni öldürecek ağırlıklarlamı çalışıyım?

4)Hacim istiyorum ama hacim çalışan güçsüz ve dayanıksız olur diyolar.Bu doğrumu?

2. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Öncelikle yaş boy kilo yağ oranı gibi bilgilerini versen daha kolay yardım alırsın amam genel olarak çok hatalı bir programın var

1-haftanın her günü antreman olmaz
    2-antreman prog da göğüs çalıştığın bir gün varsa, bu kas daha çok gelişsin die karın çalıştığın veya off olduğun günde göğüs giremezsin. Bu dier kas grupların için de geçerli. Yoksa overtraining olursun ve gelişme yerine gerilme görürsün.
    3-forumda başlangıç seviyesi antreman prog araştırıp bul onu uygula

3. sarikurt

sarikurt Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    konuyu açtığım zamandan bu zamana yaklaşık 1 ay gibi bi zaman geçmiş.ben bi ay boyunca bu programla çalıştım:
    Gün 1.Kas 2.Kas
    Pazartesi = Karın - Serratus Anterior
    Salı = Omuz - Trapezius
    Çarşamba = Karın - Bilek
    Perşembe = Sırt - Pazu
    Cuma = Arka kol - Karın
    Cumartesi = Bacak - Bilek
    Pazar = Göğüs - Pazu

mesajını okuduktan sonra 1 gün boş bırakmaya,boy uzamasını engellememek içinde bacak kaslarını çalıştırmamaya karar verdim.Yeni programım:
    Gün 1.Kas 2.Kas
    Pazartesi = -------------------------
    Salı = Omuz - Trapezius
    Çarşamba = Karın - Bilek
    Perşembe = Sırt - Pazu
    Cuma = Arka kol - Karın
    Cumartesi = Karın - Serratus Anterior
    Pazar = Göğüs - Pazu

yaş:16 boy:1.67 kilomu bilmiyorum ama yağsız vücudum var.Yeni programıma yapabileceğiniz tavsiye veya öneriniz varmı ?

Sayfayı Paylaş