Yardımınız Gerekli - Profesyonellere Sorular

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve KeizerSoze tarafından 12 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. KeizerSoze

KeizerSoze Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese iyi günler. Foruma yeni kayıt oldum ve kafamda birçok soru işareti var yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. 17 yaşındayım ve 4-4.5 aydır vücut geliştirmeyle ilgileniyorum. Bugüne kadar her gün okuldan eve geldikten sonra düzenli olarak önce 1 konserve light ton balığıyla birlikte yemeğimi yedikten sonra 5 set 20 tekrar şınav, akşam yemeğimi yedikten sonra 5 set 120 tekrar mekik çektim ve son olarak yatmadan önce 8 kg lık dumbell ım ile sağ ve sol kol 5 set 15 tekrar ağırlık çalıştım (Oturuş pozisyonunda tek dumbell ile). Bu 4-4.5 aylık süre içinde vücudum iyi bir gelişme gösterdi; arka kol, göğüs ve karın kaslarım belirginleşti. Fakat forumda bazı okuduklarıma göre ardı ardına hergün aynı bölgeleri çalıştırmanın kötü bir program olduğunu öğrendim. Sorularıma gelirsek

1) Salona başlamak istiyorum fakat orada verecekleri programdaki hareketlerin boy uzamamı durdurmasını istemiyorum -sonuçta hala daha 5-6 cm uzama ihtimalim var- ne yapmalıyım ?

2) Ton balığı benim için hem masraflı, hem de 1 konservenin içinde 12 gr protein var günde 2 konserve yiyebilirim ya da tavuğun göğüs kısmı var paketlenmiş halde satılan ondan da alıyorum ama dediğim gibi yeterli gelip gelmediği konusunda şüphelerim var ve masraflı. Bunun yerine protein tozu kullansam daha mı iyi olur ?

3) Salona gitmezsem evde çalışacağım program ve beslenmem nasıl olmalı
    Biliyorum biraz fazla uzun oldu ama gerçekten bunları bilmeye ihtiyacım var. Forumda da gerekli aramayı yaptım çoğu makaleyi de okudum. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim :eek:

2. maeglins

maeglins Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    ton balgında 12 protein yok ben dianın light balıgından alıyodum 26 protein yazıyodu

3. BByaşamaktır

BByaşamaktır Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaş şu proteini alda nerden alırsan al o balıkmış bu otmuş ayrım yapma dengeli bir şekilde hepsinden al.

4. KeizerSoze

KeizerSoze Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de dia nın light ton balığından alıyorum kardeşim de 100 gramında 24.1 gr protein yazıyor ve 1 konservenin süzme ağırlığı 52 gr. bu da 1 konservede 12 küsür gr. protein olduğu anlamına geliyor

5. maeglins

maeglins Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    söyledigin iyi oldu wallahi 24 sayıyodum oun hep bn

6. KeizerSoze

KeizerSoze Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    24 olsa süper olurdu tabi ama yapacak bişey yok :)

Sayfayı Paylaş