Yaratıcılığa Dair

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve ToxinCru tarafından 15 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. ToxinCru

ToxinCru Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Evet sevgili kardeşlerim, büyüklerim ve akranlarım.Bu gün sizlere milletimizin ne kadar özenti olduğunu gözler önüne sereceğim..Özgün olmak varken neden birilerini yada birşeyi taklit etmeye çalışır insanlar anlamış değilim.Tamam bende zaman zaman yapıyorum ancak ben bi insanın konuşmasını, duruşunu, kişiliğini takdir ediyorsam onun bazı hareketlerini kendime göre uyarlarım.Mesela en güzel örneklerden biri “emo” adı altında kişinin kendine yaptığı eziyet ben onları gördükçe kendi halime şükrediyorum .Aslında bu özentiliğin temelleri küçüklükte atılıyor.Küçükken futbol oynadığımızda herkes bi yabancı oyuncu sıfatına bürünürdü, işte ben şuyum sen şu ol oda bu olsun gibi..

TÜRKİYE gibi bir ülkede onca zeki ve yaratıcı insan varken senarist varken neden yabancı dizileri ve programları örnek alıyoruz onuda anlamış değilim..

Gossip Girl —> Küçük Sırlar

Dawson’S Creek’S —> Kavak Yelleri

Married with children —> Çocuklar Duymasın

The nanny —> Dadı

Grey’s anatomy —-> Doktorlar

The jeffersons —-> Tatlı Hayat

Sabrina the teenage witch —> Acemi Cadı

Abc boston legal —> Aile Mahkemesi

Acun Ilıcalının yaptığı programlar

Ve daha nice dizi,program,sitkom,Film..

Bu kadar zeki insanın olduğu bir ülkede yabancı ülkelerin sözüm ona çakmalarını yapmakta neyin nesidir ?

Bu olay futbolda da aynı..TÜRK oyunculara değil yabancı oyunculara hayran olmak kendi ülkemizin insanını bi kenara atmak bence çok saçma..

Tabii bunların bir kaç nedeni var öncelikli nedeni dış güçlerin ülkemiz üzerindeki oyunları birlik, beraberlik, kültür, ahlak gibi olmazsa olmazlarımızı değiştirmeye çalışmaları.Ama bizde de suç var tabii..Özümüze sahip çıkmaz kendimize gelmez isek bunların hepzi mübahtır..

Yazı tamamen bana aittir isteyen istediği yerde yayınlayabilir ancak sizlerden ricam kaynak olarak sitemi göstermenizdir.
    Reklam olmasın diye link vermiyorum.
    # ToxinCru // JpnTr

Sayfayı Paylaş