Yarın yeniden başlayacağım programıma göz atarmısınız ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve undisputed01 tarafından 1 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Önceden 6 ay salona gitmiştim. 1 yıldırda ev çalışması yapıyorum olduğunca. 1.75 boyum 75 kiloyum 16 yaşındayım , vücudum yağlı . Bu yağları eritmek için belki 10 belki 15 kilo vereceğim birikmiş bir yağ var 3-4 yıldır heralde. Adonis kaslarım belli değil bazı insanlar var kocaman göbek adonis kasları belli neyse bende öyle bi durum yok :) Sağ ve solda yağlanma var göbeğimin uzun zamandır mekik çekiyorum her gün 700 mekik çekicem gerekirse zorlanmıyorum öyle çok.

Pazartesi - Çarşamba - Cuma Günleri Önce 10 dakika bisiklet ardından ağırlık çalışması 10 kg dumbell kullanırım , aletlerdede enseye press vb çok basmayacağım boy etkilememesi için 110 kg basıyosam presste 60 basarım az bişey yaparım uzayana kadar. 1.75 boyum 1.85 e kadar uzamak istiyorum. Ailemde öyle biri yok ama :D Bide önceki seneye göre boyum hiç uzamadi ? Boy uzama hücrelerinin kapanması gibi bi durum söz konusu olabilir mi. Neyse ağırlık çalışmam bitince kollarım yorulana kadar :) 15 dakika koşu , 10 dakika step makinesi tarzı bişey var kalçamı eritmem i. 10 Dakikada kürek aleti yapacağım. Bunların sonunda baya bi terlerim :D Tişort falan gider öyle olmuştu önceden.

Salı - Çarşamba - Cumartesi - Pazar antreman olmadığı günler
    Mekik akşam 300 tane falan çekerim bide 100 şınav ve +20 yumruk üstünde şınav ve biraz bilek geliştiririm , ön kol. Pazar biraz daha arttırabilirim çalışmayı azda kum torbası çalışırım yağ yakarım hem :).

Beslenme Programım
    Pazartesi çarşamba cuma
    Sabah 07 40
    Lor peyniri
    1 dilim kepek ekmek
    1 veya 2 haşlanmış yumurta ( kaç yiyeyim :D)
    Su veya yarım yağlı süt
    Öğlen 12 15
    Su
    Başka ne alayım okuldan almak zorundayım köfte ekmek falan mı alayım yoksa küçük 1 tane çikolatamı benim tercihim bişey yememek ?

15 30
    Sebze yemeği tercihim
    Veya haşlanmış tavuk biraz baharatlı
    Yanında yoğurt veya ayran ( Tam yağlı olsa sorun olurmu )

18 00 veya 20 00 arası spor salonu giderim gitmeden önce bişeyler yerim
    Geldikten sonra da bir elma veya kepek ekmeği lor peyniri domates.

Antreman günleri olmadığındada salı perşembe cumartesi aynı beslenme sadece şu antremandan sonraki yemekler falan olmaz.
    Pazar ise bozacakmışız heralde beslenme programını o günde sabah salam sosis kepek ekmeği patates tarız şeyler yerim öğlen belki bi pizza olur küçük donmuş pizzalardan. Arada bi iskender yiyebilirim ? :)

Beslenme programımda böyle + yanlış bişey varsa yorumlarınızı önerilerinizi bekliyorum yulaf ezmesi de alıcam düşünüyorum.

Ölçülerim ;
    Kalça 95 cm en yağlı yer denilebilir 100 cmde olabilir
    Ön Kol 30 cm Sabah akşam buraya önem veriyorum bilek güreşi için Ama güçsüz sanki ( Kötüyüm bilek güreşinde program istiyorum bilenlerden çok ağır olsun tercihim)
    Sağ kol 37 cm Yağ o kadar az var ki kollarımda güzel duruyor
    Sol kol 35 cm
    Omuzlarımı tam ölçemedim ama en az 110 - 130 arası bişey ön omuzlarım sağlamdır
    Bel çevrem 78 cm memnunum gayet
    Ve bel çevrem 78 olmasına rağmen alt tarafında göbek diye nitelendirilen yer 85 cm falan çıkıyor :(
    Baldır 39 cm yağ çoğu
    Göğüs 105 cm yağ az var çalışıyorum

7 ay boyunca aynı programı uygulayacağım için yorum şart yardımlarınızı bekliyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:38 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:21 ----------

Yardım ???

Son düzenleyen: Moderatör: 1 Ocak 2012
  2. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    O kadar yazdık yarın olmadan bi cevpa

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:24 ----------

Güncelll :D

3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Dostum yağlı yiyecekleri çıkarmalısın sosis , pizza gibi hamur işi hiç olmamalı yumurta için 2 tane haşlanmış tamamen yiyebilirsin , daha fazla yiyiceksende beyazını yemek şartıyla ye istediğin kadar proteinin zararı olmaz , mekik çekmen yararlı tabi ki ama mekiği ağırlık ile çekmeyi denersin karın bölgendeki kaslar biraz daha büyür yani hacimlenir , birde mekiği hergün çek ! ya antreman sonrasında yada öncesinde , 1 gün cardio 1 gün ağırlık girmen daha mantıklı olucak bence bu arada ağırlık antremanın konusunda pek yorum yapamıcam pek bir bilgim yok ama verirsin kilonu cardionun süresini artır beslenmenide yağlı şeyleri gereksizleri çıkar o kantinden köfte ekmek veya çikolata ! yememelisin kola içmemelisin , varsa sigaran içmemelisin..

undisputed01 bunu beğendi.
  4. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Sigaram içkim yok ama öğle arası sence ne yemeliyim ? Ağırlık ve cardio ayrı olma şansı yok git gel vallahi zor :D Ama 4 ayda erimek istiyorum yaşım genç olduğundan dolayı ne diyeti falan diyenler var da yarın başlıyorum bide yarım yağlı süt ve light yoğurt aldırdım zararı olur mu ne kadar yemeliyim 2 bardak falan yarım y aglı süt sıkıntı olur mu veya yarım bardak yogurt gıbı ?

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kılo vermek ıstıyorsanız kardıoyu en az 30 dk yapın aralıksız.

KARIN KASLARI İLE İLGİLİ EN YAYGIN MİTLER

Mit #1 : Abdominal kaslar diğerlerinden farklıdır.Karın kaslarınızda vücudunuzdaki diğer kaslarınız gibidir. Karın kaslarınızın sadece konumu farklıdır ve kol ve bacak kaslarının aksine kemikli bir yüzeyin üstünde bulunmazlar. Bu yüzden onları göğüs veya kol kaslarınız gibi çalıştırmalısınız. Fizyolojinin temel kuralları diğer kaslar için geçerli olduğu gibi karın kasları içinde geçerlidir. Bunun anlamı kaslarınızı doğru bir şekilde çalıştırmak için hareketleri düzgün bir şekilde yapmanız gerekir.

Mit #2: Karın kaslarınızı hergün çalıştırmalısınız.
    Ağırlık çalışmalarıyla ilgili kurallar derki; "kaslarınızın kendine gelmesi için en azından bir gün dinlendirin." Bu karın kasları içinde geçerlidir. Her gün çalışmak yerine gün aşırı ya da haftada 3 gün çalışın. Vücudunuzun diğer kısımları gibi karın kaslarınızın da molaya ihtiyacı vardır. İşin püf noktası her gün çalışmak değil sıkı çalışmaktır.

Mit #3: Karın egzersizleriyle karın yağlarından kurtulursunuz.Bölgesel zayıflama diye bir şey yoktur. Karınlarında yağ olan insanlar yağların altındaki kasları çalıştırarak yağlarından kurtulacaklarını zannederler; fakat yanlış düşünürler. Bir kasın üstündeki yağdan sürekli olarak o kası (veya bölgeyi) çalıştırarak kutulamazsınız. Karın yağlarınızı yakmanın tek yolu düzenli egzersiz ve sağlıklı, düşük kalorili diyettir.

Mit #4: Çok tekrar kas yapmak için gereklidir
    Daha önce okuduğunuz gibi karın kaslarınızda vücudunuzdaki diğer kaslar gibidir ve bu da şu anlama gelir: Karın kaslarınızı da diğer kas gruplarınızla aynı şekilde çalıştırmanız gerekir. Karın kaslarınızı güçlendirmek için ağır çalışmalısınız.

Mit #5: Herkes düz bir karına sahip olabilir
    Bir çok insan için düz bir karına sahip olmak fizyolojik olarak mümkün değildir. Bir çoğumuzda karın kasları dış bükey olarak şekillenmiştir, düz değildir. Yaş, genetik, cinsiyet gibi faktörler karnınızın ölçüsünü, şeklini ve görünüşünü belirler.

Mit #6: Eğer zayıf bir sırta sahipseniz karın çalışmak bunu daha da kötüleştirir.
    Karın çalışmak sırtınızı da güçlendirir. Vücudun karşılıklı kasları birbirlerine daima yardımcı olur. Bu nedenle zayıf karın kaslarınız varsa iş yükü sırta biner ve karın kaslarınızı güçlendirdiğinizde sırtınızda daha güçlü olacaktır.
    https://www.bodyforumtr.com/makaleler/antreman/kar-n-kaslar-le-ilgili-en-yayg-n-mitler.html

zayıflamak sıtıyorsan çıkolata kotu tercıh olur kofte daha ıyıdır cıkolata yersen dahada acıkırsın

ara öğünlerde meyve sebze kuruyemiş tuketırsın demıyorum hepsını 1 kerede tuket bazen meyve bazen sebze gıbı adet olarak ara öğün sonuçta

spordan eve geldıkten sonra proteın ıceren ıyı bır yemek ye korkma kılo almazsın akşam karbonhıdrat almadıgın sürece

Son düzenleme: 1 Ocak 2012
    undisputed01 bunu beğendi.
  6. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Eyvallah teşekkürler ama beslenme programı doğru mu bide köfte ekmek falan ne biliyim hep yağ yine hiç bişe yemesem olmazm ı veya biskuvı tarzı bişeymı alayım bilemedim şimdi + pek bişe bilmiyorum ama ne derlerse onu yapıcam durumundayım şu yağ tabakasınık aldırmak amacım vücuttaki bütün yağı kaslarımı eritmeden + kask azanarak güçlenerek , güç kaybettmeden güç kazanarak yani kilo vermek sadece veo ndan sonra bu verdiğim kiloları geri alıp dahada kaslı ve güçlü kütleli olmak ? Lifli besinler tercih edin vb diyolar pek bilgim yok ?

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kofte kötünün iyisi diyebılırız :) cıkolata veya bıskuvi yerıne kofte daha ıyıdır

8. undisputed01

undisputed01 Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Bugun doner yedım acıkcası da ya bi baksanız sabah eyvallah yumurtamı ekmegımı yıyorudma ogle arası doner falan çok agır gelir benım hemen ve güzel bi şekilde vermem lazım , öğle arası su içsem bişey yemesem aç kalınca sıkıntı olur mu :D 15 00 da yesem veya ogle arası ne almalıyım ekmek falan yememem lazım heralde çubuk kraker falan mı veya çizi tarzı bişey

9. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    çizi cubuk kraker ekmekten beter ekmek gene daha ıyı sıyah ekmekten bahsedıyorum gh degerı daha az ve tok tutucu etkısı vardır öğle arası meyve sebze ye posa ıcerıyor en azından tok tutar ama öğüna atlama gun ıcınde karbonhıdratı kesme enerjını ordna karsılıyorsun ve gun ıcındede yakıyorsun

Sayfayı Paylaş