yarıklar nasıl geçer?

Konusu 'Kadınlara Özel - Güzellik' forumundadır ve virtual_insanity tarafından 5 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. virtual_insanity

virtual_insanity Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar forumda en uygun bulduğun başlık bu olduğu için buraya yazıyorum umarım doğrudur...
    vücudumda özellikle omuz ve arka kol bölgesinde yogun biçimde açılmalar var görülür biçimde çok hızlı geliştim sanırım ondan kaynakanıyor.tabi bu yarılmalar bu sporla ilgilenenler için doğaldır ama benim yarıklarımın içi kanlı çok göze batıyor.bana vücuduna süre ver biraz bekle dediler ama 1.5 seneden çok geçti hiç iyileşme yok :cry: bir ara da d vitamini balık yağı falan bişeyler dediler bende işi bilenlere danışayım dedim bana yardımcı olursanız sevinirim

Faramir bunu beğendi.
  2. virtual_insanity

virtual_insanity Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul
    pardon ya kişisel bakım konu başlığı altında yazmam gerekiyordu galiba :( neyse oldu bikere napalım şimdi farkettim :(

3. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    kesinlikle geçmez. Sadece o içinin kanlı olması geçer...
    Oda çook uzun zaman alabilir. Fazla kafaya takılmaması gereken bi konu.
    Çok çok rahatsiz ediyorsa denizde yada solaryumda biraz bronzlaşmak (mümkünsü kakao yağı kullanarak) görünürlüğünü azaltacaktır.

4. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
  5. handanna

handanna Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar sporla yada doğumla olusanlar arasında çok fark olmadığını düşünüyorum. eğer bu çatlaklar yeni olustuysa önereceğim sey bir mucize ve benim 3-4 senelik doğum çatlaklarımda bile ise yarıyor... bunu yaptıgım çok çok uzun süren arastirmalar sonucunda buldum ve gerçekten ise yarayan bir krem üstlik çok çok ucuz 4-5 tl civarı..
    hazır olun : MEDECASSOL...

aksatmadan günde 1-2 kez mutlaka + antreman öncesi çalıstıracağınız yere sürdüğünüzde hem olusmalarını önleyecek hem de bağ dokuyu güçlendirerek olusmusları tedavi edecek. Centella asiatica adlı bir bitkinin ekstresi ve dermatologlar öneriyorlar... bir site var dr. habibullah aktas ın açtığı aratın bulacaksınız ve okuyun lütfen...
    huzurlarınızdan insanlara yardım etmiş olmanın mutluluğuyla ayrılıyorum sevgiler...

NWO, zhu.zhq, aysunil ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  6. o0angel0o

o0angel0o Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    güzel sanatlar
    Yer:
    istanbul
    evet evet bu kremi bende okudum
    hergün önce acnelyse, 1 saat sonra madecassol sürülmesi gerekiyormuş

7. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    televizyonda reklami olan bir krem var ona sakin aldanmayin,

kadinin ilk kirisik karnini gosteriyorlar sonraki asamalardaki video goruntulerine blur atmislar efektli yani :)

8. ronaldo_88

ronaldo_88 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benimde kollarda catlaklar var madecassol aldım deneyeceğim sonuçları paylaşırım...

9. handanna

handanna Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    evet tam tarif bu. ilave olarak haftada 1-2 gün evigen ampul kırılıp sürülüyor ancak acnelyse konusunda uyarmak istedim gerçekten de çok soyma ve kasıntı yapıyor özellikle havalar ısındıktan sonra bırakılması gerek bence en geç mayıs sonuna kadar acnelyse kullanın. yaz boyunca sadece madecassol yeterli...

10. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    tarif edilen yarıklar derinin dermal tabakasında olduğu için asla tamamen geçmez. sadece kırmızı görünümü hafifler. verilen reçete bunun içindir. nasıl hamileliğe bağlı karın yarıkları geçmiyorsa bu da geçmiyecek. oluş mekanizması aynı. derinin kapasitesi üzerinde gerilmesi sonrası dermal tabaka yırtılması. dermal tabaka fibrosisle iyileştiği için çatlak gitmez. ancak iyileşmenin erken evresindeki aşırı damarlanmaya bağlı olarak oluşan kırmızı görünüm damarlanmanın azalmasıyla solup daha beyazlar. ancak fibrosis dokusu pigment taşımadığı için asla deriyle renk uymunu tam sağlamaz.
    yanmak durumu daha da kötüleştirebilir. çünkü pigment dokusu olmadığından deriyle beraber koyulaşmaz. kontrast artar.

11. o0angel0o

o0angel0o Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    güzel sanatlar
    Yer:
    istanbul
    ronaldo sonuç çabuk olmuyor 6 ay beklemelisin

ronaldo_88 bunu beğendi.
  12. ronaldo_88

ronaldo_88 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    angel sen denedinmi bu kremini?Denediysen etkileri paylasırsan iyi olur...

13. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    Merhaba,

yırtıklar ( Bindehautschwaeche) denilen bir yetersizlik dolayı oluşuyor. Bunun türkçesini şöyle tercüme etmeye çalışayım: doku bağı güçsüzlüğü. Umarım doğru tercüme oldu.
    Bu yetersizliğe sahip insanlarda kasık fıtığı olma ihtimalı çok yüksek oluyor.
    Bu yarıkları önlemek nerdeyse mümkün değil. Çabuk gelişme belki bir derece bu yarıkların oluşmasını hızlandırıyo olabilir ama önüne geçmek ( eğer doku bağı zayıflılığı var ise) mümkün değil.

selamlar

salvadore_xp bunu beğendi.
  14. vteCAN

vteCAN Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ceo
    Yer:
    İzMiR
    bendede omuz ve kol bölgelerinde bu yarıklardan oldukça fazla var,ama artık alıştım ve durumu kabullendim:) salonda herkesin kollarımdaki yarıklara bakmasından her ne kdr bıkmış olsamda yapılabilecek bişi yokduh

15. o0angel0o

o0angel0o Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    güzel sanatlar
    Yer:
    istanbul
    hayır denemedim cildiye uzmanı olan bir doktorun sitesinde bu konu sayfalarca konuşulmuş bende orada okudum istersen sende oku
    http://www.cilthekimi.com/sorusor/showthread.php?t=332

zaten çatlakları tamamen geçirdiği söylenemez ama görüntüsünde tatmin edici sonuçlar alanlar olmuş
    eğer çatlamalar yeni ise dermabrazyon , karboksiterapi veya lazer yaptırmayıda deneyebilirsin

16. o0angel0o

o0angel0o Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    güzel sanatlar
    Yer:
    istanbul
    bu haberi yeni buldum belki ilginizi çeker

Çatlak tedavisinde boyama yöntemi

Hızlı kilo alıp verme, hamilelik gibi değişimler sonucu oluşan çatlaklar, tedavisi mümkün olmayan cilt sorunlarından biri. Bu sorunla ilgili geliştirilen son yöntem olan No Line, bir tür boyama tekniğiyle çatlakları görünmez hale getiriyor.

Dümdüz bir karın, pürüzsüz kalçalar, sımsıkı kollar, sütun gibi bacaklar... Bütün kadınların hayali böyle bir vücuda kavuşmak. Ancak ne yazık ki, çoğu zaman hayal olmaktan öteye gidemiyor. Vücuttaki bazı olumsuzlukları sporla, masajla ya da kozmetik ürünleriyle gidermek mümkün olabiliyor. Ancak hiçbir şekilde giderilemeyen kalıcı sorunlar da var. İşte karın, kalça gibi bölgelerde meydana gelen çatlaklar da bu kalıcı sorunların başında geliyor. Sık kilo alıp verme, dengesiz beslenme, hareketsizlik, hamilelik gibi nedenlerle oluşan çatlaklar vücuda yerleşiyor. Şimdiye kadar pek çok geçici çözüm getirilen bu sorunla ilgili son tedavi yöntemlerinden biri de No Line adlı teknik. İtalya'da geliştirilen bu özel teknik bir süredir de Türkiye'de uygulanmaya başladı. Nişantaşı'ndaki Sculpture Therapy Center'da gerçekleştirilen No Line tedavisi, çizgilerin bir solüsyonla renklendirilerek görünmez hale getirilmesi olarak tanımlanıyor. Yöntemi uygulayan dermatolog Dr. Betül Şengör, No Line'la ilgili şunları söylüyor: "Çatlak tedavisinin dünyada çaresi yok. Son olarak bu boyama sistemi geliştirildi. No Line cihazının üç tane solüsyonu var. Koyulaştırıcı, renk açıcı ve sıkılaştırıcı solüsyon. Biz şu anda koyulaştırıcı solüsyonla çatlakların rengini deri rengine eşitleme uygulamasını yapıyoruz. Aynı zamanda da sıkılaştırarak çatlağın enini daraltmış oluyoruz. Solüsyonla boyun bölgesinde de çalıştık. Şimdiye kadar en ön planda kullandığımız çatlak tedavisinde koyulaştırıcı solüsyon."

SONUÇLAR BAŞARILI
    Dr. Şengör, No Line'ın etki mekanizmasıyla ilgili de şunları söylüyor: "İçeriğindeki resorsinol denilen alkol solüsyonu mavi ışık aracılığıyla cilt altına itiliyor. Bu madde ışık aracılığıyla cilt altına itildiğinde derinin rengini veren pigmentlerin uyarımını tetikliyor. Yani işin sırrı ışıkla birlikte resorsinol'ü deriye emdirmekte. Önce cilt temizleniyor, sonra hafif bir vakumlama yapılıyor. Çünkü çatlaklar genelde içeriye çökerler. Cilt vakumlandıktan sonra mavi ışık altında bir jel sürülüyor. Yerin büyüklüğüne göre yarım saat ile bir saat arasında süren bir uygulama yapılıyor." Şimdiye kadar yaptıkları uygulamaların büyük çoğunluğunda başarılı sonuç elde ettiklerini söyleyen Dr. Şengör, sadece diz arkasına yaptıkları bir tedavi sırasında dirençle karşılaştıklarını söylüyor: "Bunda da biraz fazla seans uygulamamız gerekti. Sekiz seans sonunda başarıyı yakaladık. Hiçbir yan etkisi yok. İlk üç hafta içerisinde, haftada iki olmak üzere altı kere yaptırmak gerekiyor. Sonra zaman aralıkları uzuyor. Bir yıl içinde 10 seans yapılıyor. Memnuniyet derecesine göre devam ediyorsunuz. Şu ana kadar hep başarılı sonuçlar aldık. Yaptıranlar çok memnunlar." No Line uygulaması yapıldıktan sonra bir gün banyo yapmamak gerektiğini söylüyor Şengör: "İlk gün güneşe de çıkılmıyor. Ertesi gün güneş koruyucu da kullanarak rahatlıkla güneşe çıkılabilir. No Line sadece çatlak tedavisi olarak ön plana çıktı ama aslında üç solüsyonunu üç ayrı fonksiyonu var. Sıkılaşma yapması, leke açıcı özelliği de var. Yaz döneminde çatlaklarla ilgili fonksiyonu ön plana çıktı. Renk açıcı solüsyonu lekelerde güneş mevsimi bittikten sonra kullanacağız. Bu yöntemin maliyeti ise uygulama bölgesine göre 800-1200 dolar arasında değişiyor.
    SABAH- Neslihan TUNÇ

kimodedim bunu beğendi.
  17. aysunil

aysunil Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ne yaparsak yapalım bu çatlaklar geçmez , sadece renkde açılmalar ve çatlaklarda daralmalar olabilir bu kadar.
    6 ay ürünü kullanacaksın tam olarak geçmeyecek mi yani...
    bunun yerine 6 ay bekle yine aynı şey olacak.zamana bağlı renk açılması.olay budur..
    sadece oluşmaması için bundan sonra ne yapılabilir. bağ dokusunu nasıl güçlendirebiliriz?bunu bilen varsa yazsın lütfen daha fazla arkadaşlar çatlamasın.

18. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Ben zamanla ten rengine döneceğini düşündüğüm için pek umursamadım. Özellikle yoğun ders çalıştığım dönemde iyi dinlendiğim için iyi hacim aldım. Çatlaklar da aldı başını gitti. 2 aydır hemen hemen hergün güneşleniyorum. Haddinden fazla bronzlaştım. Yalnız çatlakları ten rengine çeviremedim bir türlü. Aksine vücut bronzlaştıkça çatlaklar belirginleşti. Özellikle koltuk altındakiler çok belirgin, dirsek içinde de.
    Birkaç ürün aldım, eğer randuman alırsam sizinle de paylaşacağım....

19. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    çatlaklar içinde renk hücereleri olmadığı için bronzlaşmaz. bilakis kontrast arttığı için iyice belirginleşir.

salvadore_xp bunu beğendi.
  20. lionking35

lionking35 Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Satış Müdürü
    Yer:
    İZMİR
    Malasef bende pazu ve triseps kaslarım üzerinde çatlaklar mevcut. Bu sporla ilgili çokkısa zamanda yüksek kilo alma ve verme ile meydana geldi. yaklaşık 18 yıldır benimleler. Çok şey denedim faydasını göremedim. Dövme yaptırsam kamufle edebilirmiyim diye araştırıyorum.

Sayfayı Paylaş