Yarış atları için üretilmiş whey protein ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve neytumut tarafından 21 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. neytumut

neytumut Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar. bugun idman sırasında hocam yanına çağırıp bana bu whey proteinden bahsetti benimde aklımda soru işaretleri belirdi bi sizlerede danışıyım dedim.
    hocanın asıl mesleği veterinerlik. bi şekilde hoca olmuş işte adam :D aralarda hep böyle ufak sohbetler ederiz kürler iğneler suplementler vs vs. bu akşam çağırdı yanına dedi whey proteinin varmı, dedim bitmek üzere yeni alıcam fln derken, bende hastaydım 10 gün gitmemiştim spora o da o sıra herkese tanıtmış bunu aldırmış salonun yarısına, bi 10kg dahada sipariş etmiş. banada anlattı istermisin dedi. ürün whey protein. 100 gramda 80 gram whey protein var yani bildiğimiz whey :D yarış atları için üretilmiş ve veteriner olduğundan bi kolu var heralde oralarda hala buda tedarik edebiliyo, kendiside kullanıyo. ürün aromalı değil katkı maddesiz sadece peynir altı suyundan üretilmiş saf yani extradan bcaa gluatimin veya diğer amino asitlerden yok. 2 kg . 25 tl ? çok entresan geldi bana ve işe yararsa müthiş bişey yüzyılın icadı gibi bişey olur bu yanı muscletech wheye 160 tl verceğimize bunu alıp yanına amino da çekeriz creatin de cekeriz :D değişik bi olay yani.
    Bi bilgisi olan, duyan vs vs varsa bişeyler paylaşabilirmi lütfen :) kullansak bi etkisini görürmüyüz acaba.
    Lan varya çok pis saçma yazdım he bi anlatamadım olayı .d kusura bakmayın beyler :)

2. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    olayı anladım da

bu ürün nerde üretildi nasıl üretildi sağlık açısından ne kadar güvenilir ? bunları araştırmak lazım underground fabrikalarda neler neler üretiliyor sonuçta ben olsam güvenemem

25 liraya 2 kalıp peynir alamazken 2kg protein tozu :)

3. neytumut

neytumut Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bence ürünü tanıdığı bi arkadaşı eski iş arkadaşı da olabilir ondan tedarik ediyodur ve bugun içti önümde aromasız olduğundan nesquikli sütle yapmış bende tadına baktım yani sağlık acısından bi sıkıntı olcağını düşünmüyorum sonuçta adamda doktor zaten. ama benimde ilk mantığım o oldu 2 kg peynir hesabı :D ama whey proteinin peynirle alakası olamaz o zaman herkes peynir yesin :D peynirin mayalanmasıyla olusan peynır altı suyunu kullanarak oluşan bişey de ama yine onlarca soru işareti var tabi kafada :D bi alıyım diyorum ya 25 tl den bişey olmaz yani :D

4. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Böyle bir şeyin pek mümkün olabileceğini sanmıyorum. Türkiye de whey üretebilen tesis yok ki bu adamlar bunu nasıl elde ediyor acaba?

Az önce yarış atları ile ilgili bir şey okudum bu başlıktan sonra. Atlara fazla protein içeren besinlerden ziyade karbo ağırlıklı protein az ürünler yediriyorlarmış. Yani bence senin hocanın verdiği şey bol bol karbonhidrat tozudur

Atlar için yazılmış yazılar:

Özellikle protein alımına dikkat etmelidir. Protein yapı maddesidir. Hücreler enerji kullandığından kas çalışmalarında ilave protein gerekmez.

şırı protein alımında;
    - Artan ısı sentezi
    - Yüksek su tüketimi
    - Plazmada yüksek amonyak miktarına yol açar.
    - Performans düşer.
    - Böbreklerden üre atımı artar
    - Ahır klimasında fazla amonyak birikir ve solunum sistemine olumsuz etkisi olur.

http://www.manyashara.bz.tc/yaris.html

Yani kısacası yarış atlarına whey vermek saçlamalıktan başka bir şey değil.

ANLADIĞIM kadarıyla yine bi HOCA faciası ile karşı karşıyayız

Son düzenleme: 21 Kasım 2012
    ciesra bunu beğendi.
  5. neytumut

neytumut Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi bu adamlar uzman veterinerler yani bikere doktorlar sonuçta ne bilim aralarında prof.lar tesisleri fln vardır elbet bi şekilde üretim yapıyolardır yani. yarış atları için bikere sonuçta ve bunun üretimi yapılabiliyordur heralde. bizim hocada eskiden veteriner olduğundan ve şimdide hoca olduğundan bi şekilde ulaşmış bunlara tedarik ediyo işte yani salonun yarısı kullanıyo, 10kg. daha getirtiyom dedi yani bildiğin optimum muscle multi kullanan adamlar simdi bunu bi deniyo resmen. kendiside kullanıyo. bi adam kendi kendini zehirlemez ? çok garip ya. çok pis merak ediyorum şu şeyi. etki gösterirse resmen yüzyılın icadı beyler :D

6. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Yarış atlarına whey mi yediriyorlarmış.
    Neyse birşey daha öğrenmiş olduk.
    Ancak ben olsam kullanmazdım yarış atı olmadığım için.:)

SlipKnoT16 bunu beğendi.
  7. neytumut

neytumut Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    rajev galiba mesajını değiştirmişsin kardeşim yada ben yanlış okudum devamını okumadım ondan sadece ilk cümlene cevap vermişim. bu adam ya kendi kendini kandırıyo yada milleti kandırıyo. whey diyo 100de80 diyo. hoca faciası kaçınılmaz zaten. kendini kandırıyosa mantıken mantıklı değildir bu adam o zaman bosu bosuna süte whey sandığın bişeyi karıstırıp içip zevk alıyosun ? milleti kandırıyosan da bare kendin kullanma be abicim ve 3 yıldır hocam salondaki herkeside 3 yıldır tanıyorum aynı yüzler bu kadar da ibnelik yapmaz heralde

8. ahmet53100

ahmet53100 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Rize
    adam nişasta veriyodur size :)

9. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Yarışlara çıkacak arkadaşlara başarılar.. :D

10. Ayerten

Ayerten Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    atlara zaman zaman kas kazandırmak için whey verildiği doğrudur fakat yanlış olan nokta atlara verilen whey bizim kullandığımızdan daha ucuz değil çoğu zaman daha pahalıdır bile,hele 2 kg su 25 tl hiç değil.Bence hocanızdan biraz şüphe edebilirsiniz.Örnek olarak link veriyorum atlar için üretilmiş wheylere fiyatlara dikkat edin lütfen;

http://www.horsesuppliesdirect.com.au/category111_1.htm

1 kişi bunu beğeniyor.
  11. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    ot yiyerek kas kutlesi yapan bir hayvana herhalde bitkisel protein veriliyordur, wheat soya falandir o

12. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Yarış atı değilsen bence kullanma

Dexter_Morgan bunu beğendi.
  13. aphelion

aphelion Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    normal etiketli, markalı protein tozları da aminoasit içermez çoğu zaman. sana 100 gram proteindeki amino asit profilini yazar, sende onu ilave etmişler zannedersin :) arada glutamine ilave edenler oluyor weider filan mesela yada nitrotech kreatin bcaa filan ilave ediyor. ama optimum gold un içinde ekstra bişey yok mesela. %80 oranında protein içeriyor oda ve %20 si izole protein onun

bu sana tavsiye edilen protein sırf konsantre büyük ihtimal, eğer proteinin temini ve fiyatın ucuzluğu hakkında mantıklı bir açıklaması varsa hocanın satın al. hatta telefon numarasını gönder hocanın bende konuşayım, bende alayım :D

14. neytumut

neytumut Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben hocama güveniyorum ve satın alıcam mantıklı şeyler söyledi mesela söyle bişey düşünebilirsiniz; multipower firması vhey üreticek. Ham vhey daha hiçbi işlem görülmeyen vhey sadece oluşmuş bi vhey düşünün safın safı yani onu multipower firmasından tedarik ediyo kilogramı 12.5 tl denemekten hiçbişey olmaz ve 1 gram bile art niyetli olduğunu düşünmüyorum :)

Sayfayı Paylaş