Yaptiğim doğrumu,yanlişmi ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve BLUE BEARD tarafından 7 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. BLUE BEARD

BLUE BEARD Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    herkese slm;3.5 aydır body yapıyorum.3.5 ay haftada 6 gun salona gıdıp her kas gurubunu 1 gun çalıştıryodum.fakat yanlıs programmıs. programımı degıstırmek istiyorum. şöyle yapacam.haftada 3 gün gidecem.1 gun var,1 gun yok şeklınde.baglantılı kas guplarını şöyle yaptım.dogrumu...(gögüs ile ön kol)-(omuz ile arka kol)-(bacak ile sırt kanat) eger daha ıyı bır program tercıhınız varsa lutfen yazın.aslında ben haftada 4 gun gıbı dusunmustum ama... ha bıde her antreman sonrası mide calısıcam.bıde on kol ve arka kola bılek hareketlerınıde ekledım. benım amacım kaslarımı oldugunca buyutmek hacım yapmak onun ıcın az tekrar cok agırlık yapıyorum.tekrar sayılarım 4x10.hareketleri biraz yavas yapıyorum.her kas grubuna kac hareket yapmalıyım.ben mesla gögüs hareketınde 5 hareket yaıyordum.boyum 180 ,kılom 68. tavsıyelerınız ıcın sımdıden teskkurler.

2. BLUE BEARD

BLUE BEARD Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bıde boyun yapsam sakıncası olurmu.

3. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    blue beard evet bu programı uygulayabılırsın hacım ıcın yapmak ıstedıgın program dogru ..

gogus ıcın 5 hareket yeterlıdır senın ıcın.. hareketlerı yavas yapıyorum demıssın bu ıyı bır sey kası hıssederek calısmak her zaman daha faydalıdır.. 4 set calısabılırsın dedıgın gıbı set aralarında da 30sn ıle 1 dakıka arasında dınlenebılırsın...

hareketler zaten sıtede mevcut ... sana tavsıyem bır de onkol ve bılekler ıcın olucak bunlar kucuk kas grubu ve yenı baslayan bırısı ıcın cok da uzerın de durulması gereken hareketler degıl zaten zamanla hacım yaptıkca on kolların buyur .. ama bılek ıcın aynı seyı soyleyemıcem bılek kalınlasması dıye bır sey olmaz...

eger ılla 4 gun calısıcam dıyorsan da 4 gun mekık felan calısabılırsın sadece ama 3 gun yeterlıdır bana gore senın ıcın dogru yoldasın..

iyi calısmalar dılerım..

BLUE BEARD bunu beğendi.
  4. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    Yenı baslayanlar ıcın 5 hareket fazla degıl mı ? max 3 hareket olması yonune okumustum.

5. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    5 hareket senın ıcın ıyıdır derken kastım 5 i gecmemsı yonundeydı ...

bır acıs bır pres calısırsa kı zaten mınumum 4 hareket eder bu durum da blue berad da adaptasyon donemını bıtırmıs sonucta 3.5 ay bu sporu yapan bırısı 4 hareket yapabılır bence ama 5. hareketı de dıps gırse olbılır dıye dusunuyorum ben...

bench pres

dumbell fly

ınclıne benc press

incline dumbell fly

dıps

uygundur bence gogus ıcın...

6. BLUE BEARD

BLUE BEARD Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar acaba (bacak-sirt kanat) hareketlerini ayirip bacagi ve sirti ayri gun mu yapsam .yoksa baglanti iyimi

Sayfayı Paylaş