yaptığım hatalarım önerileriniz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gqn tarafından 1 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. gqn

gqn Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar , bundan önceki diyet denemelerim en fazla 1 hafta sürdü , ve ardındna bilinçsizce yapılan ve fayda yerine zarar veren bir durum ortaya çıktı. . vücudumu 1 hafta aç bıraktıtım. ve diğer hafta bunun acısını çıkardı. şimdi bana " nasıl beni bilinçsizde aç bırakırsın" der gibi cezalandırdı ve yağ tabakamda inanılmaz bir artış oldu.Şimdi internetten yağ oranı %15 olan bir insana verilen diyeti okuyorum ona göre diyet uyguluyorum.ne kadar yanlış yaptığımın farkına vardım. 110 kiloyum. antremanlara ve koşulara aşlıyorum. yağ oranım %27 lerde... nasıl bir diyet yapacağımı hiç bilmiyorum. çok okudum araştırdım ama doymak bilmeyen bir bünyem , midem var. bir kibrit kutusu peynir yazısını okurken bile midem gülüyor... tavsiye ve yardımlarınıza ihtiyacım var. hepinize ayrı ayrı teşekkürler

2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Dostum sabahları kibrit kutusu kadar peynirle 1 dilim ekmek tüketeceksin... Sonra... Deseydim keşke. Demiyorum çünkü bu sporu bilinçli yapanlardanım. Bu sitedeki birçok insan gibi. Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu siteye üye olmakla bu sporda yapabileceğin en iyi şeyi yapmışsın.

Türk insanı o kadar bilinçsiz ki hala spor salonunda insanlar mekik çekerek göbeğin gideceğini akşam yemekten sonra 2-3 tane meyve yiyerek daha sağlıklı olunduğunu sanıyorlar.

Benim akrabalarım sabahları yumurta beyazı yediğimi her 2.30 saatte bir tavuğun yağsız göğsünü yediğimi gördüklerinde ya bu kadar yiyor nasıl böyle zayıflıyor bu adam diyorlar. Zannediyorlar ki et kilo yapıyor.

Ünlülerin saçma sapan diyetleriyle 60-70 kilo verdiğini okuyup bunları uygulamaya çalışıyorlar. Ama bilmiyorlar ki 60kg vermesine rağmen bu adamların vücut yağı hala %30larda kalıyor. İğrenç pörsümüş görüntüleri akıllarına getirmiyorlar.

Kiloya göre değerlendiriyorlar. Yağ oranı diye birşey bilmiyorlar.

Öncelikle şunu söylüyorum. Diyet bir işkence olmamalı. Anlık birşey olmamalı. Hayat tarzınızı düzeltmelisiniz. İlk aşamada neler yapmalı. Mümkün olduğu kadar bu sitede beslenme konusunu okumalısınız. Aşağıdaki kelimeleri forumda ve internette araştırınız.

Karbonhidrat:
    Basi,t karbonhidrat:
    Kompleks karbonhidrat:
    Glisemik indeks:
    Glisemik yük:
    Kan şekeri:
    Doymuş yağ:
    Doymamış yağ:
    Günlük tüketilmesi gereken yağ:
    Protein:
    Hayvan protein:
    Bitkisel protein:
    Kalori:
    Yağ yakım için ipuçları:
    Metabolizma hızlandırma:
    Günlük su ihtiyacı:
    Cardio çeşitleri.

Son düzenleme: 1 Mayıs 2011
    cexenes ve ylmz bunu beğendi.
  3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    sabah kahvaltıda ıstedıgını ye kahvaltıdan kılo almazsın yagı azalt ama yogurtmu yıyorsun lıght ye suıtte oyle peynırıde oyle sec sekerı kes cayı sekersız ıc yesıl cay ıc aburcuburu yeme yada haftada 1 kere ye asırıya kacmadan ve eger tatlı yıyeceksen o gun yemek yeme yanı yemek yerıen o tatlıyı ye herseyı ust uste yıyınce ınsan kılo alır

yemek yıyıp ardından cayla pasta yersen kılo yapar mıde zorlanır yemek ustune meyve yersen meyve sana fayda yerıne zarar verıcek sındırıme yuk bınıcek

kıloya takılma onemlı olan bel olcusu belden ıncelmeye bak kılo verır ama adamın belı gene aynı kalırsa o yagdan degıl kastan kaybetmıs oluyor

yemeklerdekı yagları azalt haslama ızgara yemeye calıs

sunuda soylım mesala masaya oyurdun yıyorsun doymuyorsun sureklı yıyorsun ıste masadan tam doymadan kalk gozun kalsın beyın 15-20 dk sonra algılıyor doydugunu

4. gqn

gqn Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    bu beli görünce diyordum ki "" sadece domates yağsız peynir ekmek sıfır olmalı"" diyordum içimden ama öyle deil. mesele tam doymadan kalkmak. yağı şekeri azaltmak..

mesela öğlen gittim 3 büyük dilim kepek ekmeği ile beraber 1 kâse yayla çorbası içtim. eskiden olsa o kâse 4 tabak olurdu ve 1 ekmeğe yakın olurdu. he ne oldu ?_ o masadan kalkarken zorlandım. ama sonra birde baktım ki BİNGOO . ben tokum :)

yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

5. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    kalitesiz yağlardan ve basit karbonhidratlardan sakınmalısın. bunlar dısında herşeyi yiyebilirsin.

6. Directed

Directed Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gıda Mühendisi
    Diyabet sorunun var mı? Kan şeker ölçümünü en son ne zaman yaptın? Kaç çıktı?

7. gqn

gqn Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    38
    diyabet sorunum yok. en son 1 ay önce yaptırdım çok şükür..

sormak istediğim diğer soru her gün kömürde kızarmış tavk yiyiorum. şans tam yanımızda var bu işi yapanlar. daha lezzetli oluyor ama tabiki genede göğüsü yenmiyor çok katı.Boğuyor insanı.. bende her gün kanat yemeye başlayacağım derisini soyup.Göğüs ile kanat arasında uçurum denecek kadar yağ oranı varmı , benim gibi beli omuzlarını geçmiş bir insan kanat yerse bir şey olurmu ?

teşekkürler herkeze

Sayfayı Paylaş