Yapay tatlandırıcı Zararları (Sakarin,Dulcarin vs.)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve krnkmdd tarafından 7 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Akşam Üstü Haberlerde bi doktorun açıklamasıKafama takıldı,Bende şeker kullanmıyorum Sakarin kullanıyorum genellikle.bu uyarıyla birlikte mecburen sakarinide kestim. ;

Kilo vermek için kullanılan yapay tatlandırıcıların, kilo verdirmediği gibi alınmasına yol açabildiği belirtildi.

Araştırmacılar, insan vücudunun kalorisiz yapay tatlandırıcılarla gerçek şekeri ayırt edemediğini, bu tatlandırıcıların da tıpkı şeker gibi, glikozun emildiği bağırsaklardaki sensörleri harekete geçirerek şekerle aynı etkiyi gösterdiği bildirildi.

Bu nedenle rejim yapan bir kişinin kilo kaybetmediği gibi zaman içinde kilo bile alabileceği belirtildi. Daily Mail gazetesinin haberine göre, Liverpool Üniversitesi profesörü Soraya Shirazi-Beechey, ince bağırsaklardaki sindirim süreci üzerinde yaptığı incelemede, şekeri tanıyarak bağırsaktan kana geçmesini sağlayan hormonları salgılayan hücreleri tespit etti.

Araştırmada, bu hücrelerin yapay tatlandırıcılarla karşılaştığında da aynı hormonları salgıladığı anlaşıldı. Shirazi-Beechey, "Yapay tatlandırıcılar da glikoz sensörünü harekete geçiriyor ve bağırsağın daha fazla şeker emme kapasitesini artırıyor. Zayıf kalmak için diyet kola içersiniz ancak, yapay tatlandırıcılar bu sensörü harekete geçirebildiği için daha fazla şeker almış olursunuz" dedi.

Prof. Shirazi-Beechey, "Yapay tatlandırıcıların kilo kaybetmek isteyenlerin işine yarayacağını düşünmüyorum. Benim tavsiyem doğal gıdalar alsınlar, ancak bunları az miktarda tüketsinler" diye konuştu.

2. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bencede, ilk önce adini bile anmak istemediğim bu maddeden kurtulmak gerekiyor. Onu ancak, besinler yoluyla almayı öğrenmek lazim.

Bu maddeye ihtiyacımız oldugunu ben dusunmuyorum.

Bu aliskanliktan baska birşey değildir ve aliskanliklarda değişir. zordur ve bir şekilde değişir.

Kendimizi kandırmak yerine bu insanların genc yaşta hayatlarını mahveden, insulini ve sağlığı bozan maddeden kurtulmak şarttir.

3. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Zaten bir belgeseldede üretilmeye başlandığı gün insan ömrünün 30 yıl geriye attığını anlatıyordu.Özellikle glikoz dan bahsediyordu.belgeseli bulursam eklicem.Uzak durmak lazım. ama alışkanlık işte zor oluyor.

4. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Aspartam, sakkaroz falan şekerli sakızlarda, meyve sularında bulunuyor. %100 meyve suları en iyisi.

5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Yüzde yüz meyva sularida konsantreden imal ediliyor merak etmeyin.

Meyva suyu istiyorsanız, katı meyve sıkacağı alın ve kendi evinizde halledin bunu.

Dışarıda bulunan paketlenmiş ve işlenmiş hiç bir ürüne güven olmaz.

Gerçekten adamlar yasalarin disina bile çıkıyorlar para için.

Zaten gida ve beslenme ile ilgili kanunlar ve denetimler çok zayıf ve ayrica sağlığa aykırı olan her şeyinde satışı mumkun.

6. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Meyvelere güven olmuyor ki, iyinin iyisini kullanmak en mantıklı.Tamek'in %100 üzüm suyu çekirdeği ile birlikte sıkılıyor içindekiler su ve üzüm. Tabi markasız olanları %100 yazsa bile illaki katkı matkı olabilir.

7. xray1

xray1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    konu eskimiş ama bunlar sadece meyve suyu , sakızda yok.Bodycilerin kullandığı protein tozu gibi ürünlerde de mevcut.

Sayfayı Paylaş