Yapabildiğin Kadar Tekrar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Furko2424 tarafından 8 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Furko2424

Furko2424 Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaşlar ben 30-32 şınav çekiyorum.fakat ben set yapmayı sevmiyorum.12*3 filan yapacağıma direk 30 şınav çeksem olmaz mı?ne zararı olur

2. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Kas yakarsın gibi söylentiler var ama ben inanmıyorum . Kas yaksanda güç kazanırsın

Furko2424 bunu beğendi.
  3. Furko2424

Furko2424 Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    kas yaktından sonra güç kazansan ne olacak

4. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    arkadaşların dediği gibi kaslar yanar.
    sen bi motorsiklet ile hiç durmadan 1000km yol gidebilir misin?illaki belli bi zaman durup dinlendirmen lazım motoru.ya da bilgisayarını 1 ay boyunca açık bırakabilir misin?
    tek sette 30 tekrar yaparsan zaten son 6-7 tekrarda düzgün şekilde yapamayabilirsin aşırı yorgunluktan ve oksijensizlikten ötürü.
    ama 3 set 12 tekrar ile çalışsan böyle bi sorun olmaz.yorgunluk ve oksijensizlik(nefes almada zorlanma da denilebilir şu durumda) baş gösterdiğinde son 3 tekrarında oluyor olacaksın ve o son 3 tekrarı bitirdikten sonra 15-20 saniye dinlenip diğer sete geçeceksin ve düzgün,disiplinli bir şekilde yapıyor olacaksın.

Furko2424 bunu beğendi.
  5. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Antronörümün bana dediği ve uyguladığım yöntem şu;
    3 set max tekrar.ben molaları 45-60 sna rası tutuyorum.Ayrıca 30 şınavda kaslarına bişi olmaz.

Furko2424 bunu beğendi.
  6. Furko2424

Furko2424 Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    kaslarına bişey olmaz derken

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:32 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:30 ----------

peki bende set set yapayım o zaman

7. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    vücut agırlıgınla max tekrar yapılabilir birşey olmaz korkma devam.kolay gelsin...

Furko2424 bunu beğendi.
  8. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    bu dar görüşü hiç benimsemedim benimseyeni de sevemedim :)
    vücut ağırlığıyla yapılan hareketler kaslar yırtılıncaya kadar yapılabilir zannediyor çoğu kişi.madem öyle peki neden profesyonel sporcular -120kglik kas kütlesine sahip olan insanlar- şınav mekik çekmiyor?ya da vücut ağırlıklarıyla diğer hareketleri yapmıyorlar?
    bu perspektiften bakarsak vücut ağırlığın atıyorum 70kg ise 70kglik dumbell al eline çatlayıncaya kadar dumbell fly yap ya da bench press yap.
    işin ilgilince vücut ağırlığıyla yapılan hareketleri kasları zorlayıncaya kadar yapmalıyız diyorsan 100kiloluk bir yağ tulumu kaç şınav çekebilir?
    yada vücut ağırlı kadar olan 100kglik bi push down'ı nasıl yapabilir?rasyonel bi açıklamasını yapar mısın?
    teşekkürler şimdiden :)

Furko2424 bunu beğendi.
  9. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Hangi profesyonel sporcu şınav ve mekik çekmiyormuş merak ettim :) Kaslarına bişi olmaz derken bir sakatlık çıkmaz 30 şınav çekerek onu diyorum hurafeleri dinleme daha salona girmemiş kişiler boş boş konuşuyor işte :) ama daha iyi bir gelişim istiyorsan şınavın çeşitlerini araştırabilirsin ona göre bir program hazırlarsın kendine şınavın bilinenin aksine bir sürü çeşidi vardır.

Furko2424 bunu beğendi.
  10. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0

merhabalar ,

kaslar yırtılıncaya kadar demişsin sen 30 şınav cekince kasların yırtılıyormu? emin ol yeni başlayan 5 6 şınav cekenlerin bile yırtılmaz 150 kilo benchin altında zar zor yırtılanların varken sen bana 30 sınavda yırtılma diyorsun.
    120 kg kas kütlesi diye birşey olmaz.
    70 kglik dumbbel alınca eline catlayana kadar zaten 6 7 tane yapabilir.
    100 kiloluk yag tulumu 5 6 tane rahat cekebilir illk satırda ornek verdim yırtılmaz diye.

benim bahsettigim bootcamp programları falan maksimum zorlama ile olan şeyler bi izlemeni tavsiye ederim;)

maksimum derkende aklına 10000 tane gelmesin kimse yapamaz bende evde çalışırken 50x4 sınav atardım nolur bunda yaglar gider kasta bi gelişim saglanması zor ama beslenme ile olabilir bruce lee gibi bişi cıkarsın.

şu da var vücut agırlıgı ile hergün çalışılabilir ara vermeye bile gerek yok hergün şınav cekse hicbir sıkıntı olmaz.
    iyi sporlar

Furko2424 bunu beğendi.
  11. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Kaslar lastik gibi esnek yapılardır öyle kolay kolay yırtamazsın kağıt mı bu azıcık zorlamaya cart diye yırtılsın . Ben 2 saat hiç durmadan kürek çektiğimi bilirim bütün kış yatıp. 30 40 tane tek seferde şınav çektiğimi de. Ertesi gün sırtım ağrıyordu bir daha kürek çekip yüzerdim hiç bir şeyim kalmazdı hemde 1 ayda bu şekilde vücudum taş gibi olurdu parça parça gözükürdü her yaz şimdide öyle. Acaba sen bu sporla ilgileniyor musun body yapıyor musun şüphelenmeye başladım ?

Furko2424 ve onbir bunu beğendi.
  12. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0

arkadaşın yazıdıkları gayet güzel bir örnek senin konuna açıklık getirdi.

Furko2424 bunu beğendi.
  13. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    ilk önce şu üslubuna bi dikkat et.beni tanıyor musun?adımı yaşımı şuyu mu buyu mu biliyor msuun?direk "salona gitmemiş insan" etkiteki takıyorsun.
    cevabına gelelim.benim de demek istediğim o hiçbir profesyonel vg'ci şınav mekik çekmiyor.ufak çocuklar gibi laf sokmak için herkesin bi açığını aramayın.insanız sonuçta hepimizin illaki bi yanlışı olur.bunu efendi gibi güzel,tatlı bi dille söylersin.öyle burnundan kıl aldırmayan tipler gibi -ki nefret ederim bu tip insanlardan- gelip bana yukarıdan bakarak ters ters konuşamazsın.

güzel kardeşim sayılara takılma orada örnek olarak verdim.
    benim bildiğim araştırıp ettiğim kadarıyla haftanın 7 günü de çalışırsan kasların gelişemez.kaslar dinlenirken gelişir,şişer büyür.ha bunu da ben yanlış biliyorsam allah benim belamı versin o zaman bırakayım bu sporu.

canım benim "kasları yırtmak" tabiri orda aşırı zorlamak anlamında kullanıldı.haa bunu sizler anlayamadıysanız muhtemelen suç ben de.herkesin anlayacağı bi şekilde yazmam gerekirdi.

14. PointFlex

PointFlex Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kocaeli
    Kaslarımızı geliştirirken mikro yırtıklar oluşur. Kemiklerimizde de mikro kırıklar oluşur. Dinlendiğimizi zamanlar bu yırtık ve kırılmalar tamir olur ve daha da güçlenir büyürler.

15. Deliammo

Deliammo Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Sende çok biliyormuşçasına davranma öyleyse . Bulduğum ilk hatan değil bu o yüzden tepkim böyle oldu. Demek istediğim burnundan kıl aldırmazlar gibi davranırsan (Bende nefret ederim öyle tiplerden) tepkimde böyle olur.

Lütfen daha açıkça anlayacağımız şekilde yazın elbette sizinde bizden iyi bildiğiniz bir takım şeyler vardır kimsenin bilgisi kimseden üstün değil.

16. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    güzel kardeşim o yazılanların hepsi sana denilmedi.hepsini üstüne almana gerek yok.
    sadece senin mesajının altındaki yorum sana yapıldı.
    ve ben asla çok biliyorum triplerinde değilim.sen yanlış anlamışsın buna da yapabilecek birşeyim yok.

ve artık emin ol daha açık bir şekilde yazarım çünkü söylediklerim kötü anlaşıldı.

Deliammo bunu beğendi.
  17. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bence kaslarını yırtacakkadar şinav çekmene vucudun zaten müsade etmeyecektir
    kaslarından ersin meselesine gelince
    bu olabilir
    ama nekadar kaslı olacaksinki kaslardan yesin
    bence çekebildiğinkadar şinav çekmek sana dayanıklık ve hız kabilieti kazandıracaktır
    şinavda çok set yapmayı pek benimsemiyorum

Furko2424 bunu beğendi.
  18. Furko2424

Furko2424 Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    her kafadan farklı ses

19. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    ya kas yeme neymiş ya olay vücut ağırlığı!
    arkadaslar birbirimizi kırmayalım sadece uygun üslupla tartışalım

allah niye belanı versin sacmalama sen baska görüs ben baska görüs söylerim :)

bence yapılabilir bootcamp programlarıda böyle hani oraya takmadım tabikide ama haftada 1 gün dinlendirilebilir tabikide..

20. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93

hayır bir çok profesyonel sporcu,doktor söylüyor kaslar dinlenirken gelişir diye.ki forumda da söyleyen insanlar vardır illa ki.ki diez'in böyle bir cümlesini okumuştum bi yerde.

Sayfayı Paylaş