Yapılan vucudu korumak..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Ultimate34 tarafından 28 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Ultimate34

Ultimate34 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar benim sorum şu olucak. Guzel bir vucudu yaptık diyelim ama bi sure sonra salona gidicek durumumuz kalmadı. Peki bu vucudu dips , barfix , şinav , mekik ile haftada 3 4 gün sıkı antreman yaparak ve guzel bi sekilde besleyerek koruyabilirmiyiz ?

2. Ultimate34

Ultimate34 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaşlar soru gayet açık.. İlgili ve bilgili kişilerden cevaplarını bekliyorum..

3. Q6u7

Q6u7 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Tabi ki ama vücudunu proteinle beslemelisin yumurta,tavuk vs

4. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Dips, barfix, şınav mekik gibi vücut ağırlığı ile yapılan hareketler belli bir düzeye ulaşmış sporcuların beklentilerini karşılamaz. Basit bir örnek vermek gerekirse, omuz kaslarının gelişimi açısından her yönden (mesela; press+side raise+front raise+rear delt raise) uyarılmaları gerektiğini dikkate alırsak, vücut ağırlığı ile yapılan hareketlerde omzunun ulaştığı kütleyi koruman oldukça zor hatta bence imkansızdır.

Mesele sadece ulaşılan formun korunması ise benim fikrimce ağırlığı ayarlanabilir bir barbell ve dumbell seti alınması şarttır. Vücut ağırlığı ile yapılan egzersizler elbette vücudun "zindeliğini" korur, ona şüphe yok. Ancak "ağırlıklar ile çalışarak geldiğim seviyeyi hiçbir gerileme kaydetmeden koruyabilir miyim ?" diye soruyorsan, bence hayır koruyamazsın.

Saygılar

Sayfayı Paylaş