YANMIYORUMM YARDIM EDİN

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve ali399 tarafından 7 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ali399

ali399 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    BOY: 194

KİLO: 91

Spora başlayalı 6 ay oldu. 3 ay başla bırak olarak geçti. 3 aydır düzenli devam ediyorum. Bazen haftada 3 bazen 4 gün olarak devam ediyorum.

* Programım :

1.gün sırt-arkakol

2.gün omuz-bacak

3.gün göğüs-önkol şeklinde. Programda Uyguladığım hareketler aşağıda. Bu programda piramit uyguluyorum. Hareketleri 3*8 yapıyorum. 4. Setleri yaparsam, yaptığımda sadece güc kazanmak için 3tekrar şeklinde yapıyorum.

*Beslenmeme elimden geldiğince dikkat ediyorum

*spora başladığımda 81 kiloydum. Boyum uzun olduğu için kilo almak için başladım.91 kiloya ulaştım. Sürekli forumları takip ediyorum. Programı da kendim oluşturdum. İyi gidiyordu fakat artık kaslarımda yanma olmuyor sadece dumble fly hareketinde ve omuz çalıştığım günlerde biraz omuzlarımda yanma oluyor. Kaslarımda artık yanma hissedemiyorum sadece çalışırken yoruluyorlar bu yüzden hareketleri yapamıyorum. Eskiden önkol çalıştığımda spor çıkışı duşa girdiğimde kollarımı kaldıramazken şimdi bişey yok.

* Hep bu programı uyguladım. Göğüste bi türlü bench presi artıramıyorum. Benchlerimi artırmak istiyorum. Ayrıca eskiden geceleri ağrıdan uyandığım kaslarım artık eve gittiğimde yanmıyor. Göğüs basamıyorum hala 50-55 kilo basabiliyorum. Üst göğüste 40-45kg

SİZDEN İSTEDİĞİM:

Uzun Boylu (ectomorpf yapıda) olmamı da göz önünde bulundurarakbana yeni bi program yazmanız

Bacaklarım diz kapağından aşağısı ayak bileklerime kadar ve kollarım dirsek bilek arası cok ince. Bacaklarımın ve bicepsten hariç önkolumun ve göğsümün gelişip, ağır basmamı sağlayacak şekilde.

Özellikle güçlenmemi sağlayacak hareketlerle yeni bir Program yazmanız. Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim.

PROGRAM:

Isınma olarak her gidişte: 10dk seviye 6da yürüyüş, 3*8 barfiks

Omuz

Dumble front raise

Standing lat raise

Barbell rear military press

Arnold dumble press

Bacak

Leg press

Makinede ön ve arka bacak

Makinede bacakları açma ve kapama

Göğüs

Bench press (makinede)

İnçline barbell press(makinede)

Dumble pullover

Dumble fly

İncline dumble press

Biceps

Hammer Curl

Barbell Preacher (sehpada z barla)

Standing Dumbbell Alternative Curl

Standing Bar Curl

Seated cable rowing

Sırt- Kanat

Puldown

Pulldown behind neck

T bar rowing

Single dumble rowing

Arkakol

Dips

Barbell Triceps Extension

Dumbbell Triceps Rear Raise

Triceps Push Down

V-Rope Triceps Push Down

İki haftadır extradan squat ve deadlift hareketlerine başladım haftada 1 gün bu iki hareketi yapıyorum.

2. Axe

Axe Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Hareketleri daha kontrollü ve egzerisizi biraz daha yavas örneğin bar yada dumbell.i normal kaldırıp daha yavaş indirmek gibi, yaparsan çok büyük farkı hissediceksin çalıştırdığın kasın yanmama gibi bir olasınığın olmıcak dustada kasılmış o kası hissediceksin eminim :)

3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş