Yanlışmı Yapıyorum (Gönül olayı)

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve gkhngs tarafından 25 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. gkhngs

gkhngs Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mali işler
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar yaklaşık ıkı haftadır bır kız ile bırlıkteyım...Ben 27 yaşındayım o 20....Vuruldum dıyebılırım tam tabırıyle...Guzel alımlı oturmasını kalkmasını bılen bır bayan... Tam hayal ettıgım gıbı....

Aklımdan evlılık planları geçiyor onsuz artık yapamam gıbı gelıyor...Ama cok fazla tanımıyorum...Açıkçası ne yapıcagımıda bılemıorum...Bıraz daha tanı dıceksınız ama aılesı dısarı cıkmasına vs cok fazla ızın vermıyor anca haftada bır zorla o a gorusuyoruz...Nısan soz vs olursa tabı daha rahat tanıyabılırım...

Hayat tecrubesı benden fazla olanlardan yardımlarını beklıyorum...Ne yapmayalım nasıl davranmayalım aşk meşk olayları cok zor gerçekten 27 yasındayım ama kendımı cocuk gıbı hıısediyorum sağlıklı dusunemıorıum....

2. simitci88

simitci88 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    abi bnde 15 yasindayim bnde anyi derten konu actim :D biraz taktikler yorumlar falan geldi insallah sanada yardimci olurlar kizin ailesiyle falan tanistinmi?

3. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Madem Tanımak İstiyorsun Söz Falan Yapın Ailesi Ciddi Olduğunu Görsün Rahatlıkla Birbirinizi Tanıyın Sözlendin Diye Mecbur Değilsin ya Evlenmeye Baktın Ki Anlaşamıcaksınız Adam Akıllı Bi Şekilde Ayrılırsınız Ne Kaybedersin Ki?

4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    yaşım vede evlilik vede 2 çocuk sahibi olarak ;

sakın direk evlenme olayına girme...

söz,nişan yapıp en az 3-6 ay arasında birbirinizi tanıyın...çok muhabbet tez ayrılık getirir lafı çok doğrudur ( bana göre)

önce bir tanı..eksilerini artılarını gör o da aynı şekilde senin adına değerlendirme yapsın...

söz ve nişandan dönmek kolaydr ama evlilik olayı bambaşkadır...

iyi düşün iyi araştır..ince ele sık doku...kitap değil bu oku bittikten sonra rafa kaldır..ömrün geçecek o kişiyle...

umarım hakkıdna hayırlısı olur...

5. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Söz,nişan için erken.Daha tanımıyorsun sadece etkilenmiş veya hoşlanmışsın.Görüşme zor da olsa 6 ay kadar idare et derim ben.Hafta da 1 yeter zaten abartmaya da gerek yok madem ciddi düşünüyorsun adımlarını sağlam atmalısın diye düşünüyorum.

6. gkhngs

gkhngs Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mali işler
    Yer:
    istanbul
    Bende bu şekılde dusunmeye başladım açıkcası...Nısan soz yapıp daha ıyı tanımak ıstıyorum....

7. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    1 seneden fazla nişanlı kalanlar var bu süre içinde zaten tanımış olursun demircan ında dediği gibi evlendikten sonra ayrılmak kolay değil ama nişanlıyken anlaşamayıp ayrılmak daha kolay.Hakkında hayırlısı olur inşallah

8. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul

evli ve 2 çocuk sahibi birisi olarak +1 diyorum thums:

9. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    5 sene nişanlı kalıp birbirimizi tanıdık artık evlenelim diyen insanlarda biliyorum 6 ay evli kaldılar ayrıldılar.

sinir oluyorum böyle insanlara tam dayağı hakkediyorlar 5 sene de nasıl tanıyamazsın yahu.

nişanlılık süresince kimse gerçek yüzünü göstermiyor filan diyorlar ama gerizekalı olmayan bir adam karşısındakini 1 senede çözer diye düşünüyorum.

abilerime katılıyorum 1 sene normal.

10. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Ben de haftada 2 sefer, bazen 1 sefer görüşüyorum kız arkadaşımla. Bayram sonrası istemeye gideceğiz. Ondan sonra sanırım daha kolay olacak görüşmemiz. Biraz da etraftan dedikodu olur diye korkuyor haklı olarak.

3 aydır çıkıyoruz, kısa bir sürede evlenme kararı aldık. Bundan 1 yıl önce de çıktık fakat tartışmalı bir şekilde ayrılmıştık. Benim de hatalarım vardı onun da. Şimdi daha özverili davranıyorum ve karşılığında daha güzel bir ilişkimiz oldu.

Bence evleneceğin insanla hayata bakış açınız benzer olmalı. Birbirinizden neler beklediğinizi açıkça konuşmalısınız. Önceliklerinizi belirtmelisiniz. Eğer bu konularda anlaşma sağlanıyorsa bence gerisi karşılıklı saygı, fedakarlık, tahammül. Gözünü kararttıysan peşinden git derim :)

11. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili Arkadaşlar ve değerli gkhngs,

Evlilik: "TDK" tanımıyla Evli olma durumudur. Evlilik adına yapılmış onlarca tanım, yüzlerce yaşam rivayeti vardır.Her biri evliliği farklı yorumlar, farklı yaşar. Aslında hepsi evliliği, insanların yer yüzünde yaşamlarını devam ettirebilmeleri adına üremeyi yasallaştırmaktan başka bir şey yapmamışlardır. Bu sayede yaşadıklarını iki kişiden daha fazlasını ilgilendirmeyecektir.

Bazı arkadaşların öncesinde karşı tarafın iyice tanınması gerektiğine dikkat çektiklerini göz ardı etmeden hemen üzerinde durayım.

Bu ister, söz olur ister nişan olur adı mühim değil. İki kişinin karşılıklı ailelerinin olurlarıyla hareket ettiklerinin sembolü olan bir süreçtir. Yalnız zaman ve zamanı iyi kullanmak tecrübe kazanmak adına paha biçilemez bir definedir. İnsanların hep bu süreçlerde birbirlerine kitaplarda, ağızlarda, bahsi geçen örnek insan modellerinde olduğu gibi mükemmeli oynadıkları görülmüştür tarafımdan. Evet bazı yorumlara katılmak gerektiği kadar, realist olmak gerektiği inancındayım da. 1 senede veya 6 ayda tanınabileceği görüşü evet bir nebze doğru olmakla birlikte, eğer karşınızdaki dürüst davranmıyor ise bunu anlamanız için size gökten bir vahiy inmesi gerekebilir.

İnsanlar bir masanın üzerinde duran bir elmayı bile farklı algılayabilir, değişik tanımlamalarda bulunabilirler. Bunun fizik kurallarına göre açıklaması, aynı pencereden, aynı doğrultudan bakamamalarıdır. Çok kısa bir örnek vererek cümlemin özünü oluşturan ana temaya tekrardan döneceğim.

Masanın üzerinde duran elmaya, direk karşıdan bakarken, elmanın yer yüzünden aldığı ışık, açısal değerleri ve konumu kişiye göre farklılık göstereceğinden ötürü, kişi bunu tanımlama yolunda beş duyu organından biri olan gözün görebildiği kadar sınırlı olan mevcut tanımlamayı aktaracaktır.

Velhasılıkelam, yaradılışımıza aykırı davranışları pek ender gösteren bir canlı türü ile karşı karşıya değil isek, size naçizane tavsiyem, kozlarınızı çok iyi kullanmanızdan yanadır. "Koz" kısmını açmam kişiden kişiye farklılık göstereceğinden, her insanın kendini özel hissettiği bazı silahları vardır. Bunları en etkin şekilde karşınızdakine hissettirerek diyalog kurmanızdır.

Umarım sizin için anlamlı ve ehemmiyeti büyük, insanlık için küçük olan ileriye dönük atacağınız bu adımda muvaffak olur, huzurlu ve mutlu bir yaşamın kapısını aralarsınız temennisi ile iyi günler dilerim size ve herkese.

Saygılarımla,

Azi bunu beğendi.
  12. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Birseyleri dogru bir sekilde yasamadan, acele etmek sadece ilk heyecan ve cabuk sahiplenme isteginden baska birsey degil. Kendinizi muhtemelen tam asik edemediginizi dusundugunuz icin bu dusuncelere kapiliyorsunuz. Zamanla, beraber gecirdiginiz zamanlar cogaldikca, birbirinizi daha iyi tanidikca, guveniniz artinca herseyi zamanin akisina birakmaya karar vereceksiniz.

Benim kiz arkadasim yurtdisinda yasiyor ve surekli haberlesiyoruz. Keske haftada 1 kere gorusme imkanimiz olsaydi. Cok gorusmek, birlikte yasamakta duygulari cabuk koreltiyor. Ozlemek bazen aci versede, degerinizi artirir, bu guzel bir sermaye saglar askta her iki tarafa da.

Acele etmeyin derim, evlilikle de hicbirsey bitmiyor. Once ev, sonra aile gelir. Hayatiniza alacaginiz insani iyi yasatacaginizi dusunuyorsaniz ve iyi tanidiginizi dusunuyorsaniz, o zaman gereken son hamleyi yapmaniz dogru olur. Bol sanslar.

13. dogus

dogus Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    28
    Biraz daha tanı.
    Kararını ver Sözlen bu sayede cok daha rahat olacaksın ve daha ıyı tanıyacaksın tanı ama 1 ayda tamam oldu evlenelım olmasın tanı ve ondan sonra tekrar tanı. kavga et :D kavgalarda nasıl davranıyor sana karşı nasıl canı neye sıkılır / Artılarını bir yere Eksilerini bir yere yaz / ama sakın cabukca evlenme ama kız hemen evlenmek ıstedıgını zannetsın yoksa onunla oyun oynadıgını falan düşünebilir.

14. ANGELUS1010

ANGELUS1010 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sınav...

Bence onu bir sınava tabii tut o farketmeden herhafta gorustuğunde 1 sınav.Bu sınav tabıkı senın nasıl bir insan istediğinle alakalı.ona göre değerlendirme yap ;)

15. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    gökhan soruyu sorup, arazi olmuş...

Azi bunu beğendi.
  16. Cattleya

Cattleya Yeni Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Aydın
    Bence tanımaya haftada 1 den fazla görüşememenizden başla,ailem izin vermiyor falan filan hangi devirdeyiz.

Sayfayı Paylaş