Yanlış veya eksik yaptığım şey ne?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hhakkann tarafından 1 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. hhakkann

hhakkann Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    8 ay önce bu spora başladım boyum 174 şuan başladığımda boyum ne kadardı bilmiyorum ama en fazla 1cm değişmiştir. 17 yaşındayım şuan amacım da fazla kas ağırlığımın olması değil bu yüzden sadece fit görünmek istiyorum tabiki de fazla olmasa da yaşıtlarımdan güçlü olmak.

Neyse gelişimime geçiyim başladığımda tam 90 kiloydum boyuma göre nasıl göründüğümü tahmin edebiliyosunuzdur. Şuan 71 kiloyum yağsız ağırlığım 60 kilo. Verdiğim yağ çok iyi görünebilir buraya kadar çok iyi görünüyor kas anlamında da omuz ve kolum istediğim seviyeye çok yakın oldu ama hala yüksek olmayan yağ oranıma rağmen iyi göründüğüm söylenemez. Sporla alakası olmayan insanların zayıf oldukları için benden iyi görünebilmeleri canımı sıkıyor. Aslında tişört varken falan iyi görünüyorum ama sıkmadığım zaman hala göğüslerim bile yumuşak ve yağlı duruyor ayrıca karın bölgemde de yağ var.

Neyi yanlış yaptığımı bilmiyorum yağ oranım çok da yüksek değil ve beslenmeme dikkat edip fazla cardio yapmama rağmen bu kalan fazlalığı 2 aydır atamıyorum 2 aydır aynı kilodayım. Benim ne yapmam gerekiyor? Size danışmak istedim umarım işe yarar birkaç tavsiye alabilirim :)

Biraz uzun olabilir ama okursanız sevinirim

Bir de bişey ekliyim bacaklarım oldukça ince kollarımda da yağ yok. tek yağlı bölgem gövde. İnce kemikli biriyim ve ellerim küçük olmasına rağmen bacağımı rahatlıkla kavrayabiliceğim kadar ince. ama neden hala gövdemde bu kadar yağ var?

2. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    Oncelikle , bacaklarinda ve kollarinda yag olmamasi ve aksine govdende yag olmasi , genetikle alakali olabilir, Herkesin genetigi farklidir, ve bazilardain yag basenlerde, bazilarinda bacaklarda, bazilarinda karinda ve bazilarinda kollarve goguslerde toplanabilir.

2. olarak yag oranini kafaya takmis gibi gozukuyor ama , kas oranida cok onemlidir. Bazi insanlar var dir, yuzde 12 yaglidir, ama kas kutleside cok azdir, ve zayiftir ama hic bir zaman iyi gozukmezler, cunku yeterince kaslari yoktur, ya normal gozukurler ya da celimsiz. Farki yaratan vucutta olan kas kutlesi ve kalitesidir. Yasin daha kucuk, Forumda biraz daha arama yaparak, vucuduna nasil kaliteli kas ekleyebilirsin, bunu arastirabilirsin.

Bu sporun ilk maddesi sabirdir.Sabirsiz isen zaten basaramassin.

hhakkann bunu beğendi.
  3. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    71 kilo ve 11 kilo yağın var buda senin yağ oranının %15 lerde olduğunu göstermektedir. Diyetisyenlere göre kabul edilebilir sınırın içindedir ancak fit görünmek için birazcık fazla benim gözümde. Takibi kas oranıda bunun için etkili ancak yağ oranını %10 un altına çekmen sende gözle görülür bir değişim yaşatacaktır.

Kas kütlesi ekleme konusunda ise sabırlı ve azimli olmalısın yaşın küçük olduğu için dikkat et bu sporu yaparken boyunun uzamasını engelleyecek hareketlerden kaçın. İyi bir beslenme edin düzgün antrenman ve dinlenme ile sonuç almaman imkansız.

Saygılarımla ...

hhakkann bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş