Yanlış mı çalışıyorum ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ennouncer tarafından 2 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. ennouncer

ennouncer Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle herkese iyi günler. Spora başlayalı 2.5 ay oldu. İlk ay hocanın verdiği ısınma programıyla başladım. İlerleyen zamanda programın beni zorlamadığını farkettim ve kendim program oluşturdum. 1 gün çalışıp bi gün dinlenme yapıyorum ve gittiğim günlerde bütün bölgelerime çalışıyorum. Programıma ağırlıklı olarak göğüsle başlayıp ardından omuz kol ve karın olarak devam ediyorum. Bunları aynı gün yapmamın sakıncası olur mu ? Göğüs çalıştığım anda göğüslerde ağrı olmuyor(ertesi gün ağrılar var) fakat bayağı şişiyo. Ama omuz ve kola geçtikten sonra şişlik eski halini alıyo bi yerde yanlış mı yapıyorum ? Teşekkürler

2. dxdiag

dxdiag Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    antremanlarını kas gruplarına göre günlere bölmen lazım, böylece kasların dinlenebilecek. yani 1. gün göğüs ve pazu, 2. gün sırt ve bacak, 3. gün omuz ve arka kol gibi..

3. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Gittiğin günlerde tüm bölgeleri çalıştırman seni yerinde saydırabilir. 3'e bölüp her gittiğinde 2 bölge çalışırsan daha iyi olur. Ağrı geliştiğine işaret olabilir. Vücut ölçümlerinde sıcak ve soğuk kavramları vardır. Sıcak antrenmandan hemen sonra soğuk antrenmanın etkisi geçtikten sonra alınan ölçülerdir. Çalıştırdığın bölgeye kan fazla pompalandığı için daha şiş durur ve antrenman sonu eski halini alır. Bu normaldir.

Sayfayı Paylaş