Yanlış Giden ve Son 3 Ayda Büyütemediğim Kaslarıma İnat Yeni Beslenme Programım

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Head__Bangers tarafından 16 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Head__Bangers

Head__Bangers Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sağlık Sektörü
    Yer:
    İzmir
    Merhaba arkadaşlar bu sporda yaklaşık 7 aylık bir salon çalışması sonucu yanlış giden birşeylerin olduğunu düşünerek ve kendime kızarak sanki yeni baştan başlıyormuş gibi ve salonda bir tane çocukla samimi arkadaş olup onun önceki hali ve şimdiki hali arasındaki farkı görünce ve sürekli bilmişlik taslayıp şöyle böyle olmalı yapmalısın sen hala yumuşaksın diip beni gaza getirdiği için teşekkürler ederim burdan selamlarımı iletirim kendisine =) yazımın başındada 7 aylık bir salon çalışmam olduğunu belirttim fakat son 2 aydır büyümeyen kaslarımım idmanlardaki düşüşlerim yanlış giden bir şeylerin olduğunun göstergesiydi ayrıca kilo alamayışım bunun üstüne yeni bir beslenme programı oluşturdum kendime sırf 1 günümü bunun için harcadım diyebilirim karbonhidratından kalorisine proteinine saatine düzenine ve bunu paylaşmak istedim...programımda proteini kgx2 aldım karbonhidratı ise kgx6 zor kilo ala bir yapımda var...evet programım şöyle;

sabah kahvaltısı 07:30
    süt = 250 gram / 8 gram pro / 5 gram karbo / 64 kal
    yumurta = 4 adet / 14 gram pro / 0 gram karbo / 68 kal
    peynir = 100 gram / 22.5 gram pro / 0 gram karbo / 289 kal
    yulaf ezmesi = 100 gram / 13 gram pro (bitkisel) / 63 gram karbo / 356 kal
    ekmek (KEPEK) = 1-2 dilim / 0 gram pro / 48 gram karbo / 120 kal

topalmda = 44.5 gram protein (hayvansal)
    = 13 gram protein (bitkisel)
    = 116 gram karbo
    = 897 kalori

ara öğün 10:00
    muz = 1 adet / 0 gram protein / 27 gram karbonhidtrat / 100 kal
    süt = 250 gram / 8 gram pro / 5 gram karbo / 64 kal

toplamda = 8 gram protein (hayvansal)
    = 32 gram karbo
    = 164 kalori

öğle yemeği 12:00
    makarna veya pilav (ortalama değer aldım) = 200 gram / evet makarnanın pişmiş ve pişmemiş besin değerleri tartışılmış bende tam çözemediğim için bilemedim =)
    tavuk göğsü = 150 gram / 34 gram pro / 0 karbo / 150 kal
    çorba
    ekmek = 1 -2 dilim / 0 gram karbo / 30 gram karbo / 100 kal

toplamda = 34 gram pro (hayvansal)
    = 116 gram karbo - 116 nerden çıktı dersenin eğerki pişmişle pişmemiş makarna arsında fark yoksa 250 gram makarnada 150 gram karbo var imiş.
    = 897 kalori

ara öğün 15:00
    yulaf ezmesi = 100 gram / 13 gram pro (bitkisel) / 63 gram karbo / 356 kal
    süt = 250 gram / 8 gram pro (hayvansal) / 5 gram karbo / 64 kal

toplamda = 8 gram pro (hayvansal)
    = 13 gram pro (bitsikel)
    = 420 kalori

idman öncesi 18:00
    makarna veya pilav 100 gram veya 200 gram yukarıda bahsettiğim durum geçerli
    tavuk göğsü = 100 gram / 23 gram pro / 0 gram karbo / 150 kal

toplamda = 23 gram protein (hayvansal)
    = makarnadaki pişmiş veya pişmemiş durumu falan 507 kalorilik birşey buldum.

20:00 veya 20:30 idman bitiş başlangıç bitiş ortalama 21:30 / 21:45

idman çıkışı hemen : optimum whey
    toplamda : 24 gram protein

idman sonrası toparlanma sonucu en geç 22:15 22:30 arası yemek
    makarna veya pilav veya 1-2 dilim ekmek
    tavuk göğsü

toplamda = 23 gram pro / 439 gram karbo / 507 kal

tüm bunların toplamında =
    165 gram protein - hayvansal
    70 gram protein bitkisel
    buda özellikle bodybuilding.comda bitkisel proteinlerinde dahil edilmesiyle 235 gramlık bir protein elde ediliyor...bunu göz önünde bulundurmalımıyım yoksa sadece hayvansalmı baz almalıyım...

440 gram karbonhidrat

3512 kalorilik......bir beslenme programı evet amaç programıma bakılırsa anlaşılacağı gibi hacime gitmek..
    tabi bu arada boy kilo ve ilk başladığımla şuanki ölçülerimi yazayımki daha iyi yorum yapabilesiniz eksikleri fazlalıkları görebilesiniz arkadaşlar

salona ilk başlangıç ölçülerim
    boy:179
    kilo:68
    omuz:106cm
    göğüs:94cm
    kol:30cm
    bel:79

şimdiki ölçülerim
    boy:179
    kilo: 72 (kahreetsinki 73ü göremedim ama buna rağmen ölçülerimde düşmedi hiç)
    omuz:117cm
    göğüs: 98cm (durum wahim)
    kol:35cm (en iyi gelişen bölge diyebilirim)
    bel:82 (yağlanma çok az)

evet ölçülerim bunlar proteini kgx2 baz aldım ama aşılmış görünüşe bakılırsa ama yinede iyi olduğunu düşünüyorum fakat karbo kgx6 çokmu arkadaşlar burda çok kafam karıştı yardımcı olursanız sevinirim...şimdiden yorumlarını eksik etmeyen bana yardımcı olmaya çalışan arkadaşlarıma teşekkür ederim...son olarak ben bu yola 25 yaşında baş koydum ve her geçen gün neden bu kadar geç kaldığımı anlamıyorum...herkese inat vücuduma inat ben bu işi yapıcam bu kadar...

Son düzenleme: 16 Kasım 2012
  2. Head__Bangers

Head__Bangers Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sağlık Sektörü
    Yer:
    İzmir
    arkadaşlar yorumu olan yokmu hiç ??

3. carmelo114

carmelo114 Üye

Beğenileri:
    269
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bornova/İzmir
    Yanlış anlamadıysam kötü bir beslenme programınız vardı ve sonra bunu hazırladınız.

Program cok güzel yeterli görünüyor fakat hiç yağ dikkatimi cekmedi diyette bile kilox1gr yağ alınır kas kazanımı toparlanma icin doymamış yağlar mutlaka olmalı.

7 ay için üzülerek söylüyorum ölçüler cok yetersiz.

Antreman öncesi karbo alıp sonrasında geç vakitte karbo almanızı tavsiye etmem forumda sizin gibi gec saatte yemek tüketmem zorunda olanlar genelde antreman öncesi karbosunu alıp ant sonrasında az bir miktar karbo veya hiç almadan bol protein yararınıza olucaktır.

4. brhmcr

brhmcr Guest

Genelde bitkisel proteinler hesaba katilmaz ama konu hakkinda cok tartisma var.

Zaten beslenmen bir tepki olarak yapildigi icin abartili olsada karbo ve protein guzel, ancak carmelo11un dedigi gibi yaglar cok ama cok onemli.

Benim tavsiyem hafta sonlari vucudu sasirtacak beslenmelere gitmen carbo dusurulebilir, yada bir ogunde maks carbo alinir. bu sekilde vucud buna da alismaz.

5. Head__Bangers

Head__Bangers Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sağlık Sektörü
    Yer:
    İzmir
    önceki beslenmem evet protein bakımından biraz zayıftı karbonhidratta düşüktü bunu geç anladım malesef ama zararın neresnden dönülse kardır şuan tesellim daha önceki beslenmeme rağmen azda olsa ölçü almam ve bunların düşmemesi demekki dengede kalmış önceki beslenmem çok büyümeme izin vermemiş ama ölçüdende düşürmemiş..ectomorf bi yapımda vardı diebilirz...yağ konusundada buna dikkat edicem yağın önemli bi unsur olduğunu biliyorum...antrenman sonrasıda dediğin gibi 1 dilim kepek ekmeği yeterli bulalım ölese veya en az 3-4 kaşıklık bir makarna veya pilav karbosuz proteinin pek bi anlamı olmadığı için zararı olmaz sanırım çok teşekürler yorumun ve tavsiyelern için...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:29 ----------

off günlerde antrenman öncesi öğünü çıkartıcam kardeşim..yağlarada gerekli özeni göstericem...herşeyi herkesi şaşırtıcam vücudumu bile şuan acaip hırslıyım inanki hiç bireyi şuan bu durumu taktığım kadar takmıyorum...ağırlıklar artıcak beslenme düzenli olucak sert idman alınteri = sonuç...hayırlısı....

Son düzenleme: 18 Kasım 2012
  6. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Bence ölcülerine göre sagladıgın gelisim cok ta kötü değil.
    Kendine bu kadar haksızlık etme.Herkesin gelisim hızı aynı olmaz biliyorsun.
    Başarılar hep böyle azimli kalman dileğiyle.

7. Head__Bangers

Head__Bangers Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sağlık Sektörü
    Yer:
    İzmir
    evet mr_dblue çokta kötü değil ama çokta iyi değil bazen acelecemi davranıyorum diyorum..bende şöyle bi takıntımı desek bilmiyorm ama giydiğim tişörtlein bisiklet yaka önceki halimde en ufak beden olmasına rağmen bolmuş gibi durur ve bu durum beni rahatsız ederdi ama şimdi onların yakası tam oturuyor artı omuzlardan ve kollardan hafif sıkıyosa bu iş oluyor demekki eveet herkesin genetiği farklıdır kimisi 6 ayda kimsi 10 ayda belirgn gelişme gösterir bakalım şimdi inşallah düşündğüm tahmn ettiğim sonuçları alırımm.sağolasın.

Sayfayı Paylaş