Yanlış gelişmek istemiyorum. Program ağır gibi geldi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve byserhatt tarafından 15 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. byserhatt

byserhatt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaşlar. Spor salonunda bana verilen programa bakıyorumda çoğu benim için çok ağır ve başlangıç aşamasındayım daha 10 gün oldu başlayalım. 177 cm boy 71 kg yim. Amacım çok güçlü , fit biri olmak görüntü tabii ki olacak zaten.

Örnek vermek istiyorum. Arkakol danbıl çift tutuş 10 kg ile 3 set 12 tekrar demiş. İlk seti yapıyorum 2. sete geçiyorum 5. den sonra yapamıyorum artık. Böyle olması doğru mu ? Doğru ağırlıklarla mı çalışıyorum başlangıç için? Lütfen birileri yardımcı olsun.

Yanlış bir şey olsun istemem .

2. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Başlangıç için set ve tekrar sayısı doğru verilmiş ama sen ağırlığı düşürsen iyi olur muhtemelen biraz daha yüksek ağırlıkla çalışıyosun

3. uafdn

uafdn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    gireceğin ağırlıkları sen belirlemelisin hocan bilemez zaten senin kaldırabileceğin ağırlığı..

4. ModiXvoorN

ModiXvoorN Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    28
    İlk başlarda o yorulma ve kasılmalar normal. Ben başladığımda kollarımı kaldırıp başıma dokun duramıyordum, bir de öyle düşün ;). Ya da şöylede yapabilirsin 3x8 gibi böylelikle her setten kısmış olursun ama kollarında yorulmaz.

5. byserhatt

byserhatt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yorum yaptığınız için sağolun. Tahmin etmek gerekirse önce bana hacim kazandıracaklar,sonra definasyon mudur nedir o mu olacak ? Kasların güçlendirilmesi yani şişirilmesi değil. Doğru mu tahmin ettim acaba *

6. DarkNRoll

DarkNRoll Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    10 kiloluklar o hareket için zaten büyük bir mebla yani o kolay bi hareket değil ağırlığı mutlaka düşürmelisin.kaldıracağın ağırlıklar sadece sen bilebilirsin hocan sana sadece program yazar ağırlıkları sen ayarlarsın hocan senin bünyeni gücünü durumunu bilemez ki

Sayfayı Paylaş