Yan Yağlar Hakkında..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Telekinesis tarafından 9 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Telekinesis

Telekinesis Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, zamanında acayip kilolu biriydim. Gerçi değildimde sonradan oldum. Boyum 1,70 kilom 80 idi. Ve yağ oranım acayip şekilde yüksekti. Bende Kick Boks'a başladım 12 kilo civarı kilo verdim. Vücudum çok iyi şekilde düzeldi.

1 ay civarıda kardiyo yaptım yazın fakat pek etkisi olmadı kiloda pek düşüş yaşamadım. Şuan kilom 68-70 arası oynayıp duruyor. 6-7 aydır böyle sürekli. Bu kilo veriş sürecinde omuzlarda genişleme ve göğüs kası oldu. Göğüs kası ciddi şekilde iyi gayet, vücudumun üst kısmı iyi fakat alt kısmı ( yanlar ) bir türlü erimedi.

Her yerim düzeldi ama yanlar hala olduğu gibi bir türlü eritemedim. Bir ara dumbell ile yanlara eğilme hareketi yaptım ama pek etkisi olmadı. Sizin önerebileceğiniz birşey var mı arkadaşlar? Yaza kadar kurtulmak istiyorum.

Şimdiden teşekkürler.

2. oas1s

oas1s Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    eger yanlarda yag varsa gobek bolgesinde kesin vardır sana sole 1 program tavsiye ederim
    15 dk kardio 100 mekik
    15dk kardio 500 yana egilme [bolerek set halinde ayarla kendin]

3. Telekinesis

Telekinesis Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Mekik konusunda sıkıntım yok dediğim gibi 1,5 yıldır kick boks yapıyorum. Tek set şınavda 55-60 şınav çekiyorum. Mekikdede 50 mekik vs çekiyorum mekiğin üstüne pek düşmedim.

Ama artık düşeceğim bakalım göbek çok çok az var hocam yani şöyle çıkık değil, belli olmuyor.

4. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Mekiğin yağların yakımına çok faydası olmaz ama o bölgeyi sıkılaştırır. Beslenmeni düzenlemeyi dene yağların yakımı için.

5. gerenımo

gerenımo Üye

Beğenileri:
    249
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    ben bı antrnör degılım ama hocamın soledıgını soyleleyım yana egılme hareketını dumbell ıle kesınlıkle önermıyor :) twist dene bırde

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    İstersen 156413215612 kere yana eyil mekik çek gene ordaki yağları eritemezsin kardio yapmaya devam edin yanı kıckbox iyi bir çalışma tum vucudu çalıştırıyor yanlar en son giden bölgelerimizden birisi yanlız 12 kilo vermişsin hiçmi incelmedi demekki yeme içmene dıkkat etmemızsın?

7. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    cardio ve beslenme kesin cözüm :)

8. Ferhat_V

Ferhat_V Üye

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    istanbul
    kardio + twist fayda sağlar..yada yere yan şekilde uzanıp açma germe haraketleriyle o bölgeleri hareket ettir faydası dokunur(tarif edemedim haraketleri :D )

9. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    sende insülin direnci olabilir ayrıca tatlı tüketimin fazlaysa kesmeni öneririm...

10. wallcroft9'69

wallcroft9'69 Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Death Valley
    yukarıda arkadaşların da belirttiği üzere bölgesel yağ yakımı diye birşey yoktur sen yine kardio'na devam et mekik de o bölgeyi sıkılaştırır sadece, yağları eritmede fayda sağlamaz taş gibi karın kasların olsa bile o yağlar gitmedikten sonra packleri çıkaramazsın protein miktarını artırıp kardio yapmanı öneririm.

11. Telekinesis

Telekinesis Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenmem hiç düzenli değil arkadaşlar, vücutta ne yesem tüm yağlar oraya gidiyor demek ki vücudun böyle birşeyi var mı bilmiyorum. Pek yağlı bir bölgem kalmadı çünkü vücutta.

O zaman protein ağırlıklı beslenmeliyim, günde 2 dilim ekmeği gibi az miktarda karbonhidrat almalıyım dediğiniz gibi. Bundan sonra öyle yapıcaz artık, yana eğilme hareketi bir işe yaramıyor 1-2 ay yaptım tık etmedi.

Yanlarım eridi fakat çok az eridi, tabiki arkadaşlar, şuan abartılacak kadar yok ama dediğim gibi göğüs kası vs var üst güzel ama yanlar tüm görüntüyü bozuyor.

Yarın ss ekliyeceğim, o zaman daha iyi olur. Teşekkürler öneriler için arkadaşlar, alternatifler varsa duymak isterim.

12. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    S - Düz bir karına sahip olmak için veya vücudumun herhangi bir bölgesinde ki yağlardan kurtulmak için ne yapmalıyım ?
    C-
    Bunun cevabını size vermeden evvel ana kural olarak bilinmesi ve hiç unutulmaması gereken husus şudur:
    "Yalnızca istediğiniz bölgeden kilo kaybetmek hiç bir zaman mümkün değildir."
    Erkeklerde yağ, genellikle, bel bölgesinde, kadınlarda ise, kalça bölgesinde depolanır. Belli bir bölgedeki yağı eritmeye yarayan bir egzersiz veya sihirli bir krem henüz ortaya çıkmamıştır. Bu konuda "Liposuction" dışında başka bir estetik müdahale prosedürü de yoktur. Yağlar ilk olarak sözünü ettiğimiz bu bölgelerde depolanır ve en son olarak da bu bölgeyi terk eder.

Düz bir karın ve mide, ya da biçimli kalçalara sahip olmanın yolu, düşük yağ içeren bir beslenmeden ve düzenli aerobik türü çalışmaların, fitness ve vücut geliştirme ile takviyesinden geçer. Mekikler, yan, iç ve arka bacak çalışmaları, diğer vücut kısımları için yapılan form kazanma ve güçlenme egzersizleri, hem mide ve bel bölgesinde, hem de kaslarda ki yağ tabakalarını azaltarak, kalça ve bacakların, mide ve karın kaslarının daha sıkı ve biçimli görünmesini sağlayacaktır.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

13. Sharingan

Sharingan Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Herkesin farklı bir vücut yapısı vardır ama ortak olan iki nokta var. Birincisi Cidade de Deus yazdığı gibi bölgesel zayıflama yoktur. İkincisi vücudun ilk nereden yağlanarak kilo alıyorsa en son oradan vermeye başlar. İstediğin kadar karın egzersizleri yap eğer düzgün bir diet programı yapmazsan boşu boşuna. Sana tavsiye edebileceğim benimde sıklıkla uyguladığım Ketojen dieti uygulaman. (Atkins dietine benzese de bazı değişiklikler var.) Temelde 1- kademeli olarak karbonhidartı azaltıp minimuma düşürmek. 2- günlük pişmemiş yağ kullanımını belirli bir ölçekte tutarak karbonhidratlardan aldığın enerjiyi yağdan almaya alıştırarak vücudunu yağ yakmaya zorlamak 3- Kilon çarpı 2.5 veya 3 gr protein alarak gerekli amino asit ihtiyacını karşılamak üzere kurulu bir diet. Bu sitede yıllardır bu dieti uygulayıp çok iyi sonuç alan bir çok kişi var. Sana çok yardımcı olacaktır.

14. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    kalça basen yağları nasıl gidecek diyordum.
    1.5 ay sıkı low carb diyeti ve ve ayı gibi cardio yaparak erittim büyük ölçü de

simdi göbekte az birşey yag tabakası kaldı umarım o da yaza kadar gidecek.

gitmeyen yağ yok önemli olan calışmak yılmadan calışmak :D

fakat benim anlamadıgım nokta göbekteki yada yandaki yağların tümü gittikten sonra mı kas inşa etmek.

yani göbekteki o eşofman lastiginin ordaki yağ gitmeden cardioya devam etmeli miyim ?

15. Telekinesis

Telekinesis Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar problem şu, belim ince olduğu için yanlar göze çarpıyor. Yarından itibaren beni fazla sora sokmayacak karbonhidratı az, protein ağırlıklı diyete başlıyacağım. Kardiyo ihtiyacımı kick boks idmanlarından karşılıyorum zaten.

Sayfayı Paylaş