Yan karin kaslarini çikaracak egzersiz

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve albatros46 tarafından 5 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. albatros46

albatros46 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kahramanmaraş
    Karın eritmek ve yan karın kası çıkarmak için erkekler spor salonunda pek çok hata yapar. Ancak yapılan en büyük hata, russian twist gibi gövdenizi döndürdüğünüz hareketlere başvurmaktır.
    http://www.******/wp-content/uploads/2012/04/karin-kasi.pngMen’s Health fitness editörlerinden Michael Keck, bu tarz egzersizler oblik kasları için çok da faydalı olmadığını ve aksine omuriliğinize zarar verebileceğini kısa bir süre önceki makalesinde belirtti. Yani beyler, karın eritmek için sopayı omzumuza koymanın hiçbir faydası yok.
    Peki o halde yan karın kası çıkarmak için hangi hareketleri yapmalıyız? Micheal Keck listenin başına plank ve side plank hareketlerini koyuyor (yukarıdaki fotoğrafa bakabilirsiniz). Ancak listenin devamındaki hareketler çok şaşırtıcı; Micheal Keck’e göre squat ve deadlift gibi egzersizler yan karın kası için birebir.
    “Squat ve deadlift bacak hareketi değil mi?” dediğinizi duyar gibiyim. Sebebi için Micheal Keck’in makalesinden alıntı yapıyorum; ”Yan karın kaslarının görevi gövdenizi dengede tutmaktır. O halde onları çalıştırmanın da en iyi yolu gövdenizin dengesini bozacak, sizi sağa ya da sola doğru çekecek hareketlerdir. Ağırlığı arkada tutarak squat hareketini (back squat) yaptığınızı hayal edin. Ayağa kalkarken barı dengede tutmak için büyük bir çaba harcarsınız. İşte bu esnada merkez bölgeniz (en başta da yan karın kasları) çok yoğun olarak çalışır”.
    Micheal Keck, bu hareketleri asitmetrik olarak (yani tek ayak üzerinde) ya da bosu topu üzerinde yaparsanız dengenizi korumanızın daha zor olacağını ve yan karın kaslarınızın da daha fazla çalışacağını belirtiyor. Antreman programınızı oluşturuyorken aklınızda bulunsun.

Kaynak:Men's Health

dishiwelet bunu beğendi.
  2. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    kesinlikle dogru diyebilirim ben hic mekik yapmıyorum zaten istesemde yapamıyorum belimden dolayı ama squat deadlift ve lunge olmazsa olmazlarımdandır ve en bas hareketlerimdendir yan kaslarım demekki bu yüzden daha belirgin emegine saglık paylasım icin

albatros46 bunu beğendi.
  3. albatros46

albatros46 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kahramanmaraş

Rica ederim :)

dishiwelet bunu beğendi.
  4. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    twist yapmıyorum kesinlikle
    yan kasları calıştıran ve hissediren en güzel haraket bence airbike mekik (tam ismini bilmiyorum)..
    50*2 yaparım kesinlikle

albatros46 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş