Yan Karın / Oblik sorunu & Arada kalmak

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve REvOLvertr tarafından 11 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. REvOLvertr

REvOLvertr Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhabalar.

Yan karınla ilgili sorunlarım var. Yag oranın aslında cok fazla olmamakla birlikte vücudumdaki yagin büyük kismi kalcamda ve yan karin kisminda toplanmis durumda. Kosuyorum, bisiklete biniyorum fakat oblikleri (sari ile gösterilen kisimlari) bir türlü eritemedim ! beslenmeme de oldukca dikkat ediyorum, günlük protein alimini yapiyorum. Fakat bir türlü olmuyor..

bununla birlikte, gögsüm ve omuzlarim fena sayilmaz..
    Arada kalmis durumdayim,

Söyle ki; kosup, bisiklete binip yag mi yakayim yogun olarak, yoksa agirlik antrenmanlarina yüklenip kas alimi mi yapayim ?

Her ikisi birlikte yer alacaksa bunlardan hangisine öncelik vereyim ?

Kafam fena halde karisik, boyum 1.77 kilom 80. Vücut ölcülerimi bilmiyorum ama söyle söyleyebilirim, gögüs kismim ve obliklerin boylari birbirine asagi yukari esit, bu durum vücudumu cok cirkin gösteriyor. Yaklasik 6 aydir (üni ögrencisi oldugum icin cok fazla düzensiz bir sekilde) bb'yle ilgileniyorum. Ara verdigim dönemler oldu..

Bilgilendirme yaparsaniz sevinirim, kolay gelsin. Saygilar.

Ekli Dosyalar:

2. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    Yağ yakımı için öncelikle beslenmeni düzen e sokmalısın sonrasında ise antrenman programını. Sormuşsun ağırlık mı yoksa kilo düşmek mi. Ağırlık çalışsan bile yağ oranından ötürü kolların damarlı olmıycak veya o belin incelmiycek. Öncelikle yağları eritip örn. 70 kiloya inmen senin için daha iyi olacaktır. Benden ufak bir tavsiye kola şeker çikolata tamamen kes.

REvOLvertr bunu beğendi.
  3. REvOLvertr

REvOLvertr Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Son iki aydir zaten cayima dahi seker atmiyorum.

Haftanin bir günü kardio yapiyorum,

30 dakika agir tempo kosu, 20 dakika bisiklet

haftanin geri kalan günleri agirlik calisiyorum (tabi bazi günler dinlenme molalari vererek) bu agirlik calismalari öncesinde de 10'ar dakika isinma kosusu yapiyorum.

Bir de kilo vermeye basladigimda sanki alt kisimlardan eksilen hic bir sey olmuyormus gibime geliyor, sanki hep omuzlardan ve gögüslerden yakiyormusum gibi hissediyorum nedense.. yani 10 kilo verip 70 kiloya kadar düssem, sanki bu oblik ve kalca kismindaki yaglar yine de erimeyecekmis gibime geliyor.

Tesekkürler önerin icin. Dikkate alacagim.

4. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    Dumbell side bends i programına ekle hafif kilo yüksek tekrar çalış tam o bölgeyi çalıştırdığından motive eder seni. Hem eğlencelide bir hareket.

REvOLvertr bunu beğendi.
  5. ahmet53100

ahmet53100 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Rize
    benimde yağ oranım az olmasına rağmen oblik çıktı. kilo vermek deil almak istiyorum 1.80 boy 70 kiloyum ne yapmalıyım kanatlarım çok güzel gelişti ama oblikler kötü gösteriyor fotoğrafınıda atarım

6. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    En son orası gidecek yağ olarak. Sıkı diyet ve sağlam yağ yakımından başka yapabileceğimiz çok birşey yok. Ama genetik olarak obliklerin iri ise veya belin kalın ise fazladan oblik çalışması yapmasan daha iyi olabilir (özellikle ağırlık ile). Çünkü zaten squat ve deadlift yaparken bu bölgeler ağır şekilde çalışıyor. Şahsen bu sebeple oblik çalışmasını tamamen çıkardım programımdan...

technical1967 bunu beğendi.
  7. ahmet53100

ahmet53100 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Rize
    yağ oranım zaten %9 sanırım genetikten kalın vücüdum sıkı ama baklavalarım varken obliklerin azda olsa belli olması beni rahatsız etti bu arada sadece sırtdan gözüküyor.ön görüntü avatardakidir.eve gidince bu konu üzrinden fotoğrafımı paylaşıscam(2-3 saat sonra)

Son düzenleme: 26 Aralık 2012
  8. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Ben aslında başlık sahibine cevaben yazmıştım.

Oblikler büyük ise, düşük yağ oranında da orantısız göründüğünü düşünüyorsanız bence sadece abdominal bölgeye ağır yüklenmek daha mantıklı olabilir.

Mesela abdominal makinesinde abdominaller daha da izole oluyor. Sadece öndeki abdominal kasları çalıştırabilirsin. Ağırlık ile ağır girerek sadece bu ön taraftaki kasları büyütüp obliklerin geride kalmasını planlamak belki de yapılabilecek en iyi şey.

Squat ve deadlift çalışmalarında obliklerin çalışmasını engellemek imkansız gibi. Ancak her sette kemer kullanarak biraz önüne geçilebilir sanırım.

Aklıma da başka birşey gelmiyor açıkçası.

technical1967 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş