yan karın antremanı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Mrw tarafından 18 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Mrw

Mrw Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar merhaba,
    fitness a yeni basladım bayanım fitness hocama yan karın kaslarımı sıkılastırmak istedigimi soyledim cok sikayetciyim cunku o da bana bayanlara yan karın egsersizleri vermedigini cunku yan karında bir kaslanma olusunca haliyle o bolgenin hacimlenmesine ve daha kalın gozukmesine sebep olucagını soyledi yani belin kalınlasır dedi baska bir fitness hocasına sordum o ise bana kucuk agırlıklarla mesela 3 kiloluk bi dumbell la calısırsam eger ordaki yagların eriyip aksine belimin incelecegini soyledi buyuk agırlıklarla calısmıyorsun sonucta dedi ama diger hocam ısrarla belimin kalınlasacagını iddia ediyor gercekten su an ne yapmam konusunda cok kararsızım lutfen bu konuda tecrubesi olan biri bana yardımcı olabilir miii ??? :mad:

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    İLK danıştığınız fitness hocası kesinlikle doğru söylemiş. Ağırlıkla yapılan yan karın yani oblik calısmaları beli kalınlaştırır uzak durun sonradan cok pisman olursunuz. Bel bölgesi ve oblik dediğimiz yan karın bölgesi zaten normal karın calısmalarından yeterince etkileniyor ayrıyetten o bölgedeki yağları eritmek icin diyete ihtiyaciniz var doğrudan eritemezsiniz

Mrw bunu beğendi.
  3. Mrw

Mrw Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben daha fazla kilo vermek istemiyorum kilomdan memnunum cunku ama beslenmeme dikkat ediyorum tabiiki ilk danıstıgım fitness hocam agırlık calısmalarından sonra yarım saat yaptıgım kardiyo sayesinde yağ yakıcağımı ve vucudumdaki fazla yağları o sekilde atacagımı soyledi boylece yan karın bolgesinde olan yaglardan da kutulacagımı soyledi sizce de oyle mi ? Ayrıca agırlık olmadan yan karın calıssam olmaz mı?

Son düzenleme: 19 Mart 2013
  4. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle bölgesel zayıflama mümkün değil o yüzden yan karına yüklenmeniz gerekmiyor. Hocanız doğru söylemiş ağırlık antremanından sonra yapılan kardiyo yağ yakımını hızlandıracaktır. Bu şekilde devam edin yan karın egzersizleri yapmanıza gerek yok.

Mrw bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş