Yan bölgelerden en hızlı şekilde kurtulmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve halilyc tarafından 24 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. halilyc

halilyc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Web - Grafik Tasarım / Öğrenci
    Yer:
    İstanbul - Kurtköy
    Öncelikle hayırlı forumlar Selamın aleyküm değerli dostlar. Başlığı biraz hileli yazdım daha fazla dikkat çekmesi için kusura bakmayın :) Boyum 192 kilom 87 şuan. Fiziğim orta halli fizik fakat beni en çok rahatsız eden göbeğim olmamasına rağmen yanlarımdaki yağlar biçimsiz ve daha kalın belli gösteriyor beni. Amerikadan geleli 1 ay oldu geldiğimde 80 kiloya kadar düşmüştüm fakat yanlarım yine aynıydı. 2-3 ay spora gittim sürekli twix ve sopa ile çalıştım yanlara eğildim vs. yarısını kaybetmiştim hatta kasığıma doğru kaslı çizgilerde oluştu fakat ne yaptıysam 1 senedir o geri kalan yarım kısım gitmedi. Demem o ki ne önerirsiniz çok kısa sürede (1 ay gibi) yanlarımı dümdüz hale getirebilmem için. Yardımcı olursanız bol bol hayır dualarım sizinle olucak bildiğini paylaşın lütfen her türlü fedakarlığa hazırım :) Spor durumumda şuan haftada 3 halısaha maçım var abone her hafta oynuyorum fakat 2 sinde kaleciyim. haftaya okul futbol takımı seçmelerine giricem ki büyük ihtimalle takımdayım onun antremanları olacak inşallah birde happy life klübü ile yüzme dersini seçmeyi düşünüyorum. Yani sporda eksiğim yok fazlam var hayatımın her anında spor ile iç içe bir insandım zaten :) Sizden etkili hareketler ve beslenme konusunda yardım istiyorum anlıaycağınız :) Biraz çenem düştü kusura bakmayın yardımcı olan arkadaşlara şimdiden çok çok teşekkür ediyorum :)

Resimler :

Son düzenleme: 24 Eylül 2013
  2. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    A.S

Beslenme başlığı altında istediğin bilgilere ulaşabilirsin.

Antreman teknikleri başlığı altında sorularına cevap bulabilirsin.

Koşu kondisyon bisikleti ve sopa çevirme .

halilyc bunu beğendi.
  3. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    a.s öncelikle yağlardan kurtulmanın yolu düzenli antremanlarını aksatmadan ilerletmek ve beslenmene dikkat etmek senin söylediğine göre futboll olayı başlayınca zaten aşırı cardio yapıcaksın.Yüzmeyede gidersen oda yorucudur.Bunları yaparken beslenmeni dengeli götürürsen problem olmaz.1 sene felan demişsin ama 3 ay veya 6 aya gider o istediğin yağlar sadece dediğin futboll ve yüzmeyi güzelcene götür.Amacın sadece yağ yakımı olduğuna göre basit aslında yapamamaktan yakınmana hiçte gerek yok.Zamanla olur.Vücut yağ oranı o kadar basit inmesede beslenmeyi oturttuğunda kalori hesaplarına dikkat edersen günlük vücuda giren kalorinin her hafta büyük bir kısmını yakarsan yağlar yavaş yavaş gitmeye başlar.

halilyc bunu beğendi.
  4. halilyc

halilyc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul - Kurtköy
    Teşekkür ederim :) Sopadan kurtuluşum yok galiba :)) Koşuyuda yaparım o da sıkıntı değilde şu kondiston bisikleti yerine alternatif birşey yok mu zira spor salonuna ayıracak vaktim yok malesef şu okul temposunda :/

5. halilyc

halilyc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul - Kurtköy
    1 sene derken 2 ay spor salonuna gittim geri kalan 10 ay kendim evde yanlara eğilerek fln yakmaya çalıştım ama beslenme düzensizliği ve aburcubur sevam beni yaktı galiba. Birde hamurişi ve ekmeği çok severdim. Son 1 haftadır hiç ekmeğe dokunmuyorum normalde yediğimin yarısını yiyorum zaten yemeği fazla tüketen bir insan değilim sadece yemek seçme huyum olduğu için sebze yemeklerini ve et yemeklerini pek sevmem patates ve makarna tarzı yemekleri yerdim hep. İnternette isveç diyeti buldum yağ oranı sıfır neredeyse diyette belki o diyet ile yağ oranımı düşürerek istediğim sonucu alabilirim diye düşünüyorum şuan için. Zira kilom 80 ede inmesine rağmen birşey değişmemişti demek ki dediğiniz gibi yağ oranını düşürmem lazım :)

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Cardioyu interval cardioya çevirip hem zamandan kazanıp hemde daha iyi bir yağ yakımı yapabilirsiniz.Kondisyon bisikleti yerine eliptik bisiklet olabilir.Ben eliptikte daha çok rahatım , kondisyon bisikleti sıkıcı.Bu arada dediğiniz gibi vücut gereği kurtuluşunuz yok cardiodan amacınız yağsız bir vücutsa , hareket ettikçe kalori harcarsınız ama belli bir nabız seviyesinde bu yağ yakımına dönüşür , çalışmanız bunu sürekli yapmak olunca vücut yağları yavaş yavaş zaman geçtik yağ oranından azalmalar olur.Ölçüm yaparsanız her 2 ayda bi yağ oranını sonuçlarınızı analiz ederekte görmüş ve fotoğraf çekerseniz öncesi sonrası olarak öylede farketmiş olursunuz.

halilyc bunu beğendi.
  7. halilyc

halilyc Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Yer:
    İstanbul - Kurtköy
    Teşekkür ederim yardımlarınız için hergün evde yaptığım hareketlerin yanında futbol ve yüzme ile gerekli sporu yapacağımı düşünüyorum burdan sonrası beslenmeye özen göstermek galiba :)

Sayfayı Paylaş