Yalnızca Hafif Şekillenmek İstiyorum (Bunlar Yardımcı Olur mu?)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bypiso tarafından 31 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. bypiso

bypiso Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    18 yaşındayım. Amacım aslında kas yapmak bile değil. Şişme niyetinde falan değilim. Yalnızca vücuduma hafif bir şekil vermek istiyorum.

Salona gidecek param ve vaktim yok. Üniversite sınavına hazırlandığım için evden çıkamam.

Kilo sorunum yok. Kendime basit bir program hazırladım.

Evde AB KING PRO var.

Bununla günde 15 dk. çalışıyorum.

Gün aşırı 3 bölüm 15 kez şınav çekiyorum.

Ayrıca şu videolardaki hareketleri yapıyorum:

http://www.uzmantv.com/evde-yapabilecegimiz-bacak-egzersizleri-nelerdir

http://www.uzmantv.com/evde-yapabilecegimiz-sirt-egzersizleri-nelerdir

http://www.uzmantv.com/evde-yapabilecegimiz-gogus-egzersizleri-nelerdir

Sabah uyandığımda ya da gece yatarken, sırtüstü vaziyette ayaklarımı yerden 10-15 cm kaldırıyorum.

Geçen sene 3 ay kareketeye gitmiştim. Ağrı ve hafif yanmanın gelişim göstergesi olduğunu söylemişti hocam. Doğru düzgün hareket bile öğretmeden, yumruk atmaydı, bacak kaldırmaydı derken, göğüsüm ve kollarım gözle görülür biçimde gelişmişti. Keşke yine en az öyle olsa :(
    Masa başında oturmaktan baya hamlaştım.duh

AB King Pro ile çalışırken karnımın resmen yandığını ve sertleştiğini hissediyorum. 1 ay sonra, gözle görülür bir biçimde sonuç veriyormuş.
    Birkaç hafta içinde karnım dümdüz oldu. Yatarken yanıyor ve otururken sanki içeride bişeyler kat kat oluyor. Nasıl anlatılır ki başka? :)

Böyle çalışmam bana ne kadar yarar sağlar?

Azimliyim dumbelllls
    Görüşlerinizi alarak, daha sağlıklı ve aklı selim hareket etmek istedim.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleme: 31 Ağustos 2009
  2. haqoo

haqoo Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    çalışmanın ne yarar sağlayacağını çalışarak göreceksin zaten :)
    başlık açmandaki amacı tam olarak anlamadım ayrıca boy kilo bilgilerini vermeden sana yardımcı olamayız....

3. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Aletsiz yapilabilecek, sadece kendi vucut agirliginizi kullanarak yapabileceginiz bir cok hareket mevcut, forumda arama yaparsaniz bunlari goreceksiniz. Bunlar salonun ya da dumbell/barebell gibi aletlerin yerini tutmasa da sizin icin iyi bir baslangic olabilir. Onemli olan egsersizleri belli bir disiplin icerisinde yapabilmek (ornegin yarim dolu iki damacana ile 10*3 hammer curl yapilabilir). Siz bu disiplini simdiden kazanirsaniz, kendinizi universite bunyesinde gerceklestireceginiz daha yogun bir antreman hayatina da simdiden hazirlamis olursunuz.

King Pro gibi aletlerden ise cok medet ummayin, size mekigin verdiginden daha fazlasini vermeyecektir, baslangicta motivasyon acisindan iyi ama hayal kirikligi yaratinca kotu bir etki birakiyor bu tip aletler uzun vadede.

4. bypiso

bypiso Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Gerçekten çok teşekkür ederim. Gereken cevapları aldım. Programıma devam edeceğim...

Sayfayı Paylaş