Yalnızım Dostlar Yalnızım Yalnız...

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve kadango tarafından 2 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Uzun ilişkilerin adamısın,tam kızların hoşlandığı türden :)

demircan256 bunu beğendi.
  2. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih

Bendensin Rpac ...

İlla her türk erkeğinin amacı , hayali evlenip çoluk çocuk sahibi mi olmak zorunda...

İnsanlar neden mutlu oluyorlarsa o hayatı seçmeliler , ki benimkinde de evlilik hiç mi hiç yer almıyor...

Azi ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  3. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Bu başlığa aynı ben diyen çok çıkar... ;)

Azi bunu beğendi.
  4. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Kesinlikle katılmıyorum...düşünceniz kendi düşüncenizdir saygım sonsuzdur lakin ; birde madalyonun öteki yüzü var..

40 yaşında evlenen biri 42 yaşında ilk çocuğunu kucağaına alırsa çocuğu 18 yaşına yani delikanlı olduğunda baba nın yaşı ortalama 55-60 eder...bu çok mu iyi..Neredeyse babasına DEDE diyecek :)

ben bu yönden düşündüm hep..kaldıki bu olay genellikle doğu tarafında yaygındır...( şahsen urfalıyım)

batı da ise evet sizin dediğiniz olay malesef revaçta :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:37 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:33 ----------

Dostum evet haklısın aynen öyle ama tek katılmadığım husus ''kız'' genellikle 35-50 yaş sınırım var benim ;) ufak tefeklerden haz almıyorum :)

Azi ve sultanmehmed bunu beğendi.
  5. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Beni aile hayatı , çoluk çocuk olayları , ev geçimi , sorumluluk oldum olası kasar...
    Sıkıyor beni bu tür olaylar ...

Dipnot : bende gaziantepliyim aslen :D

6. kadango

kadango Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Yapmayın beyler :D

Elbet her erkeğin sağ kolu soldan farklıdır :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:06 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:44 ----------

Canınız sğolsun,eğlendiysek ne ala;)

Yok,bunun sebebini azıcık çıtlatmıştım başta.Bekar hayatı seven birisi değilim çünkü disiplinli-düzenli yetiştim.Herşeye kendi başına yetişemiyor insan böyle olunca,dışarıda yemek yemeyi sevmem.Alıştığım yataktan başka bir yatakta yatınca ilk birkaç gün ortalama bir saat geç uyurum mesel,ortalıkta pisliğe hiç tahammül edemiyorum.Ayrıca bilmiyorum ailem bana çok destek verdiğinden mi,yoksa duygusal birisi olduğumdan mıdır yanımda bana duygusal manada destek olacak birini ararım.Şimdi başka bir şehre gideceğim mezun olunca,ailemin olduğu şehirden farklı bir şehir...Orada ev kuracaksın mecburen,yemeğiyle mi;çamaşırıyla mı,temizliğiyle mi uğraşacağım.Dışrıda olmuyor böyle,memur çocuğu olduğumdan bana her gün dışarıda yemek yemek iyi para da kazansam dokunur.Sosyal hayatımın canlı olacağından eminim,bende her erkek gibi bir gün orada bir gün burada takılmak.Farklı farklı çiçeklerden bal almak isterim ama bu işin sonu da afedersiniz b.ka sarıyor.Ben bu ve bunun gibi birçok sebepten evlenmek istiyorum yazdım ki zannetmiyorum hemen olsun.Mezun oldun,askere gittin geldin işe girdin,birini buldun birkaç sene flört ettin derken beş sene rahat geçer zaten.E bu kadar bekar hayatı yeter bence...Bende istemiyorum çoluğa çocuğa takılıp sorumluluk almayı ama nereye kadar.

Atıyorum evlenmedin,benim çok fantastik planlarım vardır;gezmeyi çok severim.Ayrıca motosiklet tutkunuyum.Motosikletle bir erkek arkadaşınla mı gezmeyi tercih edersin her türlü ihtiyacını karşılayacak,güvenilir eşinle mi?:D

Hoş bayan arkadaş da bulunur böyle gezecek ama o işin sonu hayra varmaz.Tutucu biri kesinlikle değilim,aksine herşeyi rahatlıkla sorgulayabilen-sorgulayan bir düşünce yapısına sahibim.Aklın yolu bir,bir bayan bir erkeğe bağlandı mı zor vazgeçer.Böyle bir geziye çıkıp da bağlanmamanın mümküntı yok ki bu geziye çıkıyorsan bağlanmışsındır bir miktar yani.Huyunu beğenmediğin veya evlenmeye layık birisi olarak görmediğin biri olursa arada kalırsın.Çok kafa patlatan bir muhabbet oldu ama durum böyle.

:)Zaman...

Onlar hoşlanıyor da,bir biz rast gelemedik.İnsan kendini de keriz gibi hissediyor böyle olunca,o çıksın çıksın sonra senin benim gibi adamı alsın ömrü boyunca rahat etsin hesabı.

Yukarıda yazdım;)

Vallahi erkeklerde görüyorum böylelerini de,kızlarda neredeyse hiç göremedim şu ana kadar.Acaba biz mi kaçırıyoruz birşeyler...

draft bunu beğendi.
  7. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bende oldum olası şu yaş geldi hemen evleneyim çoluğum çocuğum olsun gibi laflardan hiç hoşlanmam elbette herkesin görüşüne saygım sonsuz ama sırf gelenek olmuş diye körü körüne evlenip çoluk çocuğa karışan çok çift gördüm mutsuzlukları gözlerinden okunuyordu bence bekarlık sultandır lafı tam bana göre ömrüm boyuncada hiç evleneceğimi kolay kolay düşünmüyorum Arnoldunda dediği gibi normal insanlar sıradan beylik yaşamlarını yavaş yavaş sürmekten keyif alırlar ama ben farklıydım başarıya olan susuzluğum herkesden daha fazlaydı

Azi ve sultanmehmed bunu beğendi.
  8. kadango

kadango Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    İyi de kardeşim,bilmiyorum kaç yaşındasın ama vakti gelince bu düşüncenin değişeceğine eminim,kalkıp hemen evlenelim de demiyorum yukarıda yazdım zaten.Çocuk meselesi ayrı bir safha zaten,evlensem ilk beş-altı sene çocuk istemem heralde.

Başarıya olan susuzluğum benim için de diğerlerinden farklıydı her zaman.Hala da öyledir,başarıda çocuk ayak bağı olur ama evlilik destekler bence...En azından benim açımdan öyle görünüyor net olarak.

9. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    yaşım 24 üm bitmek üzere konu oraya gelmişken düşüncelerimi yazayım dedim genel olarak gençlerde hemen evlenme çoluk çocuğa karışma isteği oluyor onu demek istemiştim yalnış anlama senin hayat görüşüne saygım var zaten yukarıda yazdım herşey gönlünce olsun tabi ancak benim görüşüm değişiceğini sanmıyorum küçüklüğümden beri her işimi kendim yaparım yemekti bulaşıktı vs aşka falanda inanmıyorum artık kafam rahat kız arkadaş konusundada 5 yıldır her zaman hayatımda birileri oldu

10. kadango

kadango Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Peki yaşınız ilerlediğinde hayatınızda hep birileri olacak mı?

11. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    kadango, sana fikir olarak katılıyorum. Gerçekten hani erkekleri 2 gruba ayırsak eğlenilecek erkek ve evlenilecek diye, kesinlikle 2. kategoride yer alıyorum. Bilmiyorum seninde dediğin gibi yetişme tarzı diyelim, dışarda geceleri eğlenmeyi, sabahlara kadar içmeyi falan oldum olası sevmem. Bana gerçekten uzak. Onun yerine sevdğin bir insanla sinemaya gitmek, beraberce vakit geçirmek gibi aktiviteler hoşuma gidiyor. İşte bunu sevecek arkadaş bulmak zor. Bu konuda kendimi örnek verebilirim. Mimarlık öğrencisiyim ve hani sadece benim dönemimi ele alsak %80-90 lık bir bayan durumu var. Ama evlenilecek dediğimiz tarzda bayan oranı resmen yerlerde. Birde eklemem lazım yukarda konusu geçmiş bi bayan arkadaşa bu yalnızlık durumunu paylaşöa konusu. Benim okuldaki en iyi 2 arkadaşım bayan ve ben biriyle bu tarz konuları 2-3 yıldır çekinmeden konuşuyorum ve o da tutup bana bir arkadaşını ayarlamaya çalışmak yerine en iyisini yapıp beni dinliyor.

Düşününce, gerçekten aslında kendimi fazla geri kafalı buluyorum. Doğru düzgün dışarda eğlenmesini bilmeyen, düzenli ve sistematik bir hayat düzeni olan, tek zararlı alışkanlığı ağırlık çalışmak olan, türk televizyon kültüründen uzak, belgesel izlemeyi seven garip bir insanım. Bende okul, askerlik falan bittikten sonra kalan ömrünü paylaşacağım birini istiyorum. Bakalım bugün okuldan bir arkadaşımı kahve içmeye davet ettimthums:.

Azi, kadango ve ZeusS_ bunu beğendi.
  12. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    kadango yaşım ilerlediğinde eminim ki hayatımda birileri olacak çünkü bayanlarla konuşmasını biliyorum artık çok şükür maddi durumumda iyi sayılabilecek düzeyde yanımda kız arkadaş olur her zaman aşk olur mu bilmem ama yalnız kalmam gibi geliyor bana ayrıca şu gece hayatı sabahlara kadar içme konusundada şu atlanıyor bunlar parayla olan bir şey kişinin sevip sevmemesi ile ilgili değil para yoksa sosyal hayatta evlenilecek kızda hatta tam anlamıyla body buildingde olmaz bende çok gece hayatına takılan biri değilim sporcuyuz sonuçta her gün gece hayatına verecek paramda yok ama ayda 1-2 kez eğlenceyede giderim alış veriş merkezlerinde kendime giysi alırım bi kafede arkadaşlarımla sohbet ederim tamam body building benim içinde çok çok önemli ama dışarıdanda bi haber yaşanmaz birde nedense evlenmek istemeyen erkeklere yok gece hayatını seviyorsun yok tek gecelik hayatı seviyorsun vs böyle bir şey yok her zaman belki adamcağız ömür boyu kafasını dinleyecek illa çocuk dırdırı kadın dırdırı mı dinlecek şaka bi yana insan önce maddi ve manevi olarak evliliğe hazırlanmalı kesinlikle kafasında soru işareti kalmadan nikah masasına oturmalı ben sadece sırf aile ve toplum baskısına göre evlenenlere kızıyorum yoksa her iki tarafta özgürce evlenmişse ona bir şey dediğim yok

kadango bunu beğendi.
  13. kadango

kadango Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Abi mesele yetiştirme,sosyal çevre hatta ekonomik durum meselesi biryerde..Sağlık benim için hayatımda öncelik verdiğim şeylerden biridir.Uyku düzenim bozulduğunda,aşırı alkol aldığımda veya ne bileyim bilimum zararlı şey yaptığımda vücudum bile tepki veriyor.Neden kendimi zorlayayım ki...İleriki yaşlarda sağlıklı olmak yerine niye hasta olmayı tercih edeyim ki?Sağlık en büyük nimet..Karakter olarak da arkadaşlarımı satmamayı,onlara destek olmayı,yarı yolda bırakmamayı tercih eden birisyim zorda olsam da.Geçen Kuzey&Güney izlerken Kuzey'i tanımlamıştı kız arkadaşı,izledin mi bilmiyorum belki denk gelmişsindir.Öyle biriyim...Bir kızla çıkmaya başladığımda o işin sonunu düşünürüm,bir gün ayrılacağımı bile bile çıkamam.Hiçkimseyi aldatmayı sevmem.Bilemiyorum,belki yanlış yapıyoruz ama elimde değil.

Bende bir bayan arkadaş bulma gayretindeyim dertleşecek,erkek arkadaşlarına ne kadar anlatsan da olmuyor:DNalet olsun ki okuduğum bölümde bayan popülasyonu az:eek:Neyse ne diyeyim olur gider...Liseden tanıdığım bir arkadaş vardı bayan,o zamanlar da hoşuma giderdi.Bir şansımı deneyeyim dedim,boş olmadığını tahmin ettim ama ne bileyim bir umut facebooktan ekledim.Sonuç hüsran tabihyper_Bu işler böyle olmaz elbet ama o kadar imkansızlıklar içerisindeyim ki ancak bu şekilde birşeyler yapabiliyorum.

Umarım senin iş olur,ben alıştım artık yalnızlığa:)Olur elbet bir gün ama insana koyuyor be..Kocaeli tarafına gelirsen muhabbet etmek isterim,bir telefonun yeterthums:

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:27 ----------

Yok abi dediğinde doğrusun sana katılıyorum.Benim gece hayatından anladığım,o bar senin bu bar benim alkol-karı kız hesabı...Yoksa dışarı çıkmadan yaşanmaz,dört duvar arasında üç-dört saat kalayım bunalıyorum.Çevrede takılacak,muhabbet edecek çok adam var şükür.Forumlardan oradan buradan tanıdık dostlar var çok muhabbet döner yani..Öğrencilik hayatı zaten çoğu kişi evde,bir gün orada bir gün burada takılıyoruz.Tek sıkıntı nasibim yok sanki biri dalga geçiyormuş gibi şeyler yaşıyorum:eek:

Maddi manevi dediğin mevzulara katılıyorum eyvallah onlar****afada soru işaretiyle nikah masasına oturulmaz.Plansız-ölçüsüz insan değilimdir.Maddi,manevi durumlar oturtulur ondan sonra girilir bu işlere...

14. oktayd

oktayd Yeni Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    günümüz ortak derdi belki de bu konulardır.
    bir tarafın arzı coktur fakat begenmez bir taraf ise arz edecek kişi bulamaz :)
    her iki tarafta aglamaktadır fakat o aglayan insanlar birbirini bulamaz sosyal hayatta..

24 yaşındayım hayatımda 4.ilişki yaşadım.hepsi de ne hikmetse 1 ay falan sürdü :D
    cok hızlımıyım yoksa yoksa yavaş mıyım bilmiyorum :)

gel gelelim kız ortamı yada manita yapma durumuna.
    öyle ortama balıklama dalan bir insan degilimdir.Neşeli esprili yeri geldiginden cool :d takılan birisiyimdir.

ilişki yaşadıgım kızlara kesinlikle ve kesinlikle yazmadım sarkmadım.
    sadece ufak ufak belli ettim ve her zaman karşı taraftan ilk atagı bekledim.
    ne kadar salak bir düşünce tarzı degil mi :)

benim bölümümde kız konusunda pert bir bölüm maalesef.
    ben ortak arkadaş vasıtası ile arkadaş buldum.
    bu olaylar ortak arkadaş önemli kesinlikle..

işin en kötü tarafı kızları anlamak zor kesinlikle zor.
    bir önceki ilişkimde kıskanmazdım relax takılırdım neden böylesin diye bitirdik :D
    diger ilişki de dedim herhalde böyle olmaz dur kıskanc sevgili modunda olayım
    bu sefer cok sıktın beni muhabbetleri oldu ayrıldık :D

ve hiçbir ilişki de ödünü ben vermedim :)
    fakat kullanıp atıldıgım su götürmez bir gerçek..

kız konusunda cinsel istedigimi bastırmış durumdayım.olmadı belli yöntemlerle cinsellik basıtırılmakta istanbul gibi bir yer sonucta.(su an istanbulda degilim :/)

bende cok fazla takmıyorum diyorum ama insan istiyor yani el ele tutuşup yürümek.
    bu kadar yani elimi tutsun yürüyelim salak salak yeter diyor insan :)

ama bir de madolyonun öteki yüzü var maalesef en acı yüzü.
    yine yaşadıgım ilişkilerin birisi çarpık ilişki çıkınca hayat felsefem değişti resmen.
    yada dışarıda gördüklerimden sonra..

dışarıdan gördügümüz ele ele gezen ciftlerin bazıları ego tatmini yapmaktalar.
    yüzleri güler fakat kalpleri gülmez.
    bazı şeyleri yürütmek icin görmemek duymamak bilmemek gerek.
    eger bunları mideniz kaldırsa devam edersiniz.

bi de sevgili peşinde koşma olayı vardır ki bir kere yaptım bir daha kesinlikle yapmam.

fazla kadere inanan bir insan degilim fakat herkesin bir eşi oldugu kanaatindeyim.
    elbet cıkar gelir diye umut ediyorum.

tabii bunu yaparken günümüz kadercileri gibi cürük binada oturup ev yıkılmasın diye dua da etmiyorum.
    ortamlara giriyorum yeni insanlar tanımaya calışıyorum.

bakalım ne gibi süprizler bizi bekliyor.

ve sunu unutma diger insanlardan dış görünüş olarak öndesin! bu ilk bakışta kimse karşı cıkmasın etkilidir.
    fakat daha sonrası icin agız ve beyin gerekmektedir nokta:)

Azi, kadango, draft ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  15. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    bence bu el fazla kullanılmamış. çok parlak duruyor.

Azi bunu beğendi.
  16. kadango

kadango Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Etrafını ve insanları çok iyi analiz eden biri olarak dediğin noktaların çoğunu bende tespit ettim.Özellikle kızlar bu meseleyi gurur meselesi haline getiriyorlar,yapı olarak erkeklere nazaran bu tür şeyler onlar için önemli.Sırf çıkıyorum,sevgilim var demek için var olan ilişkler var senin de bahsettiğin gibi.

İnsan kendi şansını kendi yaratır,elbette ortamlara olabildiğince girmek gerek.Ortak arkadaş mevzusu önemli bir kaynak,bu kaynağı elimden geldiğince değerlendirmeye çalışıyorum ama dediğim gibi,öyle bir şanssızlık var ki bende...Neyse,o konuya girersek çıkmayız işin içinden:DHayırlısı olsun ne diyelim,ben elimden geleni yapayım da..

Görünüş meselesi gerçekten dikkatleri üzerine toplayan mesele,nasıl sağlam ve orantılı bir vücuda sahip bir bayan gördüğümüzde direkt dikkatimizi çekiyorsa aynı mesele onlar için de geçerli.Teşekkürler..

17. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Ahahaha :D Birileri sağ elini aldatıyor beyler :)

18. Yashamaru

Yashamaru Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Müşteri Temsilcisi
    Şimdi bu biraz senden kaynaklanan bir neden çünkü karşı taraf o kadar çok şey ve şekilde insan isterki sen şu tarz kız bunu ister şöyle oluyum bu kız bu tarz sever bunu oluyum durumlarını yapma bence şimdi bende bu evreyi çok yaşadım lisedeyken hiç bir kız benimle çıkmaz gezmez vs vs yaşardım biraz kendime güven eksikliğim vardı öncelik olarak kendini ruhen geliştirmelisin kadınlar ruhlarını okşuyan kişileri genelde tercih eder tabi bunun yanında dış görünüş vicud önemlidir kadın o kadar çok şey isterki hepsini yapmak imkansızdır ama yapabilceğin tek şey kendine güvenin olması ve karşındaki kadını kendine çekebilme işlemini yapman bunuda nasıl yapıcaksın önce kendine güvenerek ve kadınlara açılarak başla mesala ben sokakta gördüğüm kızla bile gidip konuşup vakit geçirdiğim olmuştur sadece o an kullanıcağın kelimeyi iyi bilmen gerekir ama her zaman başlangıç olarak karşı tarafın olumlu yönde ilgisini çekiceğin şeyleri bulman senin yararığına olucaktır ama en önemlisi öz güven yani hoşuna giden kız mı gördün git yapış kız hakkında bilgi alabiliyorsan al eğer alamıyorsan kendini hazır hissetiğin anda merhaba de sonra tekrar görebilceğin bi ortamsa halini hatrını sor ona az ilgi göster mesala nasıl gidiyor neler yapıyorsun ve eğer birinin sana bişiler paylaşmasını bekliyorsan önce sen anlat çünkü insanlar sana güvenmez sen onlara güvendiğini belli edersen onlarda sana güvenmeye başlar "İmkansız kadın yoktur; nasıl adım atacağını bilmeyen eksik zekalı, heyecansız, düz ve öküz erkek vardır!" Bu sözü sakın üzerine alınma sadece bazı gerçekleri açıklayan bir şey ve Her kadın elde edilebilir yeterki doğru cümleyi bil ve güzel kullan hyper_

rockybalboa7 bunu beğendi.
  19. kadango

kadango Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Dediğin meselelere katılıyorum kardeşim,sıkıntılı zamanlar geçirdim son zamanlard****endime bakmaz oldum her ne kadar sporu kesmesem de..Bunun da etkisi olacaktır muhakkak.Teşekkürler...

20. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    asosyal birisi olarak söylüyorum ki eğer kendime göre düzgün beni sevecek ve bana değer verecek birini bulursam asla bırakmam.

Sayfayı Paylaş