yagsız kilo alma

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve wolfmen tarafından 23 Eylül 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    slm ben vg de 3. ayıma basladım.(flexor hocanın programını uyguluyorum) kilo: 67 boy :1.76 kol:31 gögüs :93 bel :93 su an giant megamass 4000 kullanıorum kilo alıorum ama göbek oluyor. önceleri yaglı kilo alıp sonra kas yapayım diye dusunuodum forumda ögrendim ki yanlıs dusunuomusum. gainerim halen duruo sizce bundan sonra nasıl ni supplement takviyesi yapayım? bi de whey kullanayım diorum ama hangisi ii olur kararsızım yanına aminoasit kullanayımmı? yardımcı olursanız sevinirim

2. jıedassin01

jıedassin01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Profesyonel vücut geliştirmede iki ayrı dönem vardır.

1. Bulk dönemi
    2. Definasyon dönemi

Bulk döneminde bol protein ve karbonhidrat ağırlıklı diyet eşliğinde vücut ağırlığı iyice arttırılır. Bu süreç içinde düzenli ve yoğun idman yapılır ve kas artışı elde edilir.

Definasyon döneminde ise, yoğun kardio eşliğinde bulk döneminde alınan fazla kilolar ve yağlar olabildiğince atılarak, kazanılan kas kütlesi ortaya çıkarılmaya çalışılır. Genelde sistem kışın bulk yazın definasyondur.

Vücut geliştirmede en önemli konulardan biri beslenmedir dedik ama bu ötürüp herşeyi 3 porsiyon yemek anlamına gelmiyor. Mümkün olduğunca az yağlı bol proteinli ve yanına karbonhidratlı yiyecekler. Komşular bu konu o kadar önemli ki dünyanın ağırlığını kaldırın deli gibi idman yapın protein ve karbonhidrata önem vermezseniz, anca yerinizde sayarsınız. Spor salonlarına gidenleriniz vardır görmüpsünüzdür adam uzun zamandır geliyordur deli gibi ağırlıklar kaldırıyordur ama kasları sönüktür, bu düzgün beslenmediğinin göstergesidir.
    Alıntı yaptım inşallah bi sorun olmaz olmassa alıntı yaptığım siteyi veririm.

wolfmen ve skilful bunu beğendi.
  3. wolfmen

wolfmen Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    MERSİN
    ewt bulk döneminde oldugumun farkındayım ama merak ettigim hangi dönemde oldugumdan cok yagsız kilo almanın yolları... karar veremedigim nokta gainere devam etsemmi? yoksa whey proteini mi alsam( weider cfm mi yoksa optimum mu yoksa daha baskası mı) 3 aylık oldugumdan mıdır bilmem ama hemen gelısmek istiorum zaten set sayısı az ama agır giriorum. en kısa yoldan hacim kazanmanın yollarını arıorum yaniidumbelllls

4. jıedassin01

jıedassin01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle bu spor sabır ister kilon normalse whey almanı öneririm ama az ise gainer alabilirsin .genelde whey için 3 ay erken diolar ama yine sen bilirsin.hacim için önce azıcık yağlanmayı göse alacaksın(malum önumuz kış) genelde yağlar ve fazla kilolar nisan ve mayıs aylarında verilir bu definasyon için en uygun donemdir yaza baklavalarla girecek isen.şimdi sana bi program vereceğim bunla yağsız kilo alabilrsin:

Sabah
    -4 yumurta beyazı
    -100 ml cornflakes
    -100 gr peynir
    -1-2 dilim ekmek
    -1 muz

ara
    -eti litalif

öglen
    -1 tabak dolusu makarna
    -salata
    -1 ton balıgı

ara
    -2 yumurta
    -light sandviç ekmeğine domates zeytien ve kaşar

akşam
    -1 tabak tavuk,ızgara et(dana eti) veya sebze yemeği
    -1 tabak pilav
    -salata

gece
    -2 yumurta beyazı(normalde gece yenmez ama vucut 7-8 saat aç kaldıgından dolayı proteine ihtiyaç duyar özellikle karbo ve yağı azalttıgımız için bu gereklidir)

saygılarımla

5. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    yahu bu programda 8 yumurta mı varhyper_ her tarafın kaşınır bea.ayrıca son dönemlerde yapılan araştırmalarda yumurtanın sarısınında yenmesi gerektiği ortaya çıktı.sanıldığı gibi kolestrol yokmuş hatta tersine beyazında daha çok varmış.Ee bilim değişiyor :)

6. jıedassin01

jıedassin01 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    gece yemesi kendine kalmıs ama su ana kadar bende kolestrol yok ilerde ne olur bilmiyorum:D:D

7. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    eğer bu kadar yumurta yiyosan evde bi köşeye ufak bi kümes kur içinede tavuk koy horoz koymayıda unutma :D(olmazsa olmaz yani) böylece hem yumurta masrafından kurtulursun hemde taze taze yersin :).
    benim kolestrolün basit bi kan tahlili sonucu tesadüfen yükseldiğini örenmiştim doktor yumurtayı yasak etmişti düşürcem diyede ilaç kullanmıştım.

8. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    profesyonel vücutçular 8 yumurtanın hepsini sabah kahvaltısında tüketiyorlar... gerisini sen düşün artık... ;)

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  10. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Her zaman define bir vücut taraftarıyım fakat spora yeni başladın önce bulk öneririm. Kas yapımını hızlandırır. Yağlı bir vücut yağsız bir vücuda göre daha kolay kas inşa edilir. Fakat ben spora başladım mı öyle mi yaptım hayır :)

11. mky212

mky212 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba 4.5 aylik spor yaptiktan sonra saglik sorunum nedeniyle 2 ay ara vermek zorunda kaldim, simdi tekrar basliyorum 164 boy 55 kiloaya kadar indim, yag oranim %5 altinda yagsiz bicimde kas oraninimi artirmak istiyorum forumda okudugum kadariyla belli bir sure bulk donemi ile hacim kazanip daha sonra yagi kardiyo ile eritmeye yonelik gorusler mevcut, ben hic yaglanmak istmeiyorum saf agir antreman programi ile yagsiz bicimde kas kutlemi ne kadar artirabilirim. 3-4 kilo kas kutlesi saglayabilirmiyim.

Gunde 4-5 yumurta beyazi yiyebiliyorum.beslenme konusunda basarili oldugum soylenemez.
    Antreman suresince Weider whey premium ve dymatize casein kullanmayi planiyorum. whey bitince weider cfm almayi planliyorum.

12. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,

Öncelikle bulk döneminde beslenmenin önemli bir yeri vardır.
    Tabi ki beslenme her dönem için önemlidir, ama bulk döneminde bence daha bir önem taşıyor.
    Çünkü bu dönem kilo alma ve hacimlenme dönemi olduğu için yağlanma sorunu karşımıza çıkıyor.
    Bu süreçte beslenmeye hele olsa kilo alacağım ne bulursam yiyeyim tarzıyla yaklaşılmamalı, sonuçlarından memnun kalmazsınız yoksa.
    Bunun için iyi bir beslenme programı hazırlamalısınız kendinize yada bir diyetisyenden uygun bir programa karar vermelisiniz.
    Daha 3 aylık olduğunuz için ek besinlere ihtiyacınız yok.
    Doğal yollarla beslenmenizi düzenlemenizi tavsiye ederim.

İyi günler,

Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun.
    Bununla beraber kas oranını artırmak zor iştir.
    Özellikle de yağsız kas kütlesini artırmak çok daha zordur.
    Öncelikle iyi bir beslenme ve idman programı yapmalı ve kendinize uygulamalısınız.
    Bunun dışında ek besinlere en azından bir kaç ay daha başlamamanızı tavsiye ederim.
    Doğal beslenmeye özen göstermek zorundasınız.
    Çünkü beslenme olmazsa ek besinlerin hiçbir faydasını göremezsiniz.

İyi günler,

13. mky212

mky212 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    Merhaba Body06

Antreman programımı salı çarşamba perşembe cuma olarak 4 güne bölmeyi planlıyorum.
    1 Kol (bicep-Tricep)
    2 Bacak
    3 Göğğüs
    4 Omuz ve Sırt olmak üzere her bir gün için ayrı ayrı 8-9 hareket içeren program yapmayı planlıyorum.Genelde bir çok kişi forumda okuduğum kadarıyle böyle yapıyor.

yukardaki yazdıklarıma göre sizin öneriniz ne olur ?

Tşkler,

14. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,

Öncelikle sorduklarının forumda cevabı var, forumu araştırmanı tavsiye ederim.
    Bunun yanında haftada dört gün çalışma yapacaksan pazartesi-salı, perşembe-cuma yapmanı öneririm ki kaslar kendisini yenileme fırsatı bulabilsin.
    " her bir gün için ayrı ayrı 8-9 hareket içeren..." bir program yaparsan gelişim elde edemezsin.
    Yerine göre küçük kas gruplarına 3, büyük kas gruplarına da 4-5 hareket girmek yeterli olacaktır.
    Ayrıca beslenme hususunda herhangi bir şey belirtmemişsin.
    Bunların yanında beslenmeyi de oturtmalısın.
    Forumu çok iyi incelemelisin ve imkanın varsa bir salona, diyetisyene gidip bu işin uzmanlarından yadım alarak yapmalısın.

İyi günler,

15. mky212

mky212 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    Şu anda salona gidiyorum. ddinlenme günü olarak cumartesi pazar olarak ve pazartesi olarak seçmişdim.
    Sanırım küçük kas grubu olarak bicep ve tricepleri kastettin.

Tşkler,

Sayfayı Paylaş