Yag Yakımı Öneriniz ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve eglennet tarafından 12 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. eglennet

eglennet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    Arkadaşlar Yag Oranım biraz fazla oldugundan yaklaşık olarak 4 Ay Boyunca Yag Oranını Ciddi Şekilde Düşürmeyi Planlıyorum. Sonrasında 4 Ay VG İle Devam edecegim.

Şimdi Programımı Şöyle yapacagım.
    Haftada 5 Yada 4 Gün ve Günde 1,5 Saat Kardio yapacagım.
    Yaglı Yiyeceklerden Uzak Duracagım fakat Protein alımıda düşeceginden kaslarıda iyice kaybetmek istemiyorum zaten çok aşırı bir kayıp yaşadım,
    Bana Ne Öneriyorsunuz Protein Tozu mu yoksa L-Carnitemi Kullanmalıyım ?

Amacım Yag Oranını En az Kas Kaybı ile Düşürmektir ...

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Ben başlarda yemek ve spor düzenini oturtmanı ve bir şey kullanmamanı öneririm

3. eglennet

eglennet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    Bakın Sorunda Orda ben zaten 1 yıl diyet yaptım ve Spor yapmadım, 25 Kİlo Civarı verdim Kasdanda yagdanda gitmiştir, Sorun Şuki Normal Kilomda iken bile vucud yaglı duruyor, Ben Şimdi Kardiyo yapıcam fakat yemek düzeni oturtmam diye bir şansım yok, Kahvaltı bir tek uyar sanırım.Gün içersinde gerekli Proteini elde edemiyorum hiç bir zaman, Bu Yuzden Protein Tozu kullanmalıyım diye sormuştum.

4. shaq

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
  5. eglennet

eglennet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    Hocam Şöyle bişey yapsam Nasıl Olur,
    Ben Zaten yeterince kas kaybettim bunun farkındayım,
    Şuan Sadece Yag Yakmaya Yönelik 4 Aylık bir Çalışma yapayım, Gerekirse L-Carnite Kullanayım, Genel olarak Protein Bazlı Besleneyim,Yaglı yiyeceklerden kaçınayım. Bu Yeterlimidir ?
    4 Ay Sonra Yag Oranı Düştükten sonra VG İle devam edeyim.

6. shaq

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Bence yağ yakarken kas yapmak daha mantıklı olacaktır.

7. eglennet

eglennet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    Haklısınız fakat her yerde okuyorum hem yag yakımı hem kas yapımı olmuyor şeklinde yazılar var, Yag yakarken vucud illaki kaslardanda yakacak,Kas yapmak için ise günlük kalorimizin üzerine çıkmamız gerektiginden,Yag yakımını engelliyecektir.Yani Birbirlerine ters geliyor sanırım.

Yanlış mı söylüyorum acaba ?

8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Başlangıç aşamasında birkaç ay kas inşası ve yağ yakımı birlikte gidebilir. İlerleyince olmamaya başlar ama şu anda yağ yakarken çok olmasa da kas kütlesi edinebilirsiniz. Kardiyo ve ağırlık çalışması birlikte gidebilir, birinden vazgeçmeye gerek yok.

9. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba
    Kesinlikle ikisinide aynı anda yapabilirsin. kasların gelisicektir ve yagların eridikce kasların daha beliirgin olacaktır. Kas yapmak zaten cok kolay değil bu yuzden hemen basla ve ikisinide aynı anda yap. L carnetine konusunda bence cok az miktarlada kullanabilirsin baslangıc icin. Saglam kardio yaptıgında mikarı arttırırsın. her supplementin hakkıne vermeden kullanmak cok anlamsız.

10. eglennet

eglennet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    Madem Öyle Şu Şekil yapabilirmiyim ?

Pazartesi 40 dk Kardio 30 dk VG
    Salı 1 Saat Kardio
    Çarşamba 40 dk Kardio 30 dk VG
    Perşembe 1 saat Kardio
    Cuma 40 dk Kardio 30 dk VG

Bu Şekil iyimidir ? Aynı zamanda bu Program ile takviye ne kullanmalıyım, ?

11. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Cardio dakikaları bence iyi ama VG neden sureli? Crossfit değilki bu:) VG icin bu konunyu iyi bilenler yardım etsin ama 30 dakika gibi bir sure vermen sacma geldi bana. daha cok bolge ve set odaklı olmalı diye dusunuyorum.

12. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kardiyonun ağırlık çalışmadan daha fazla yağ yaktırdığı düşüncesi yanlış. 40 dak. sabit kardiyodansa 20 dak. HIIT tarzı kardiyo daha etkilidir. Ağırlık çalışmanın yağ yaktırması konusunda EPOC terimini araştırabilirsiniz. Flexor'un başlangıç programı ve bundan sonra veya boş günde yapılan 20 dak. HIIT kardiyo yağ yakımı ve kas inşası açısından daha etkili olacaktır. Gene de siz bilirsiniz.

13. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba
    ben arkadasımızın yeni basladıgını dusunerek. HIIT baslangıc icin zor olacağını ve normal cardio yapıp yetmedigi yerde HITT gibi baska programları ugulamasını kendi acımdan daha dogru buluyorum.
    Linlkteki konu baslıgında yeni baslayanlar icin uygun olmayacağı yazılmıs.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum...y-interval-training-kardio-programi-9865.html

14. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Siz yazınca hızlıca tekrar baktım. Bazı kaynaklarda yeni başlayanların 10-15 saniyelik efor sonrası ihtiyaç duyduğu kadar dinlenme şeklinde başlayarak yavaş yavaş kendilerini geliştirmeleri önerilmiş ama şurada 5 haftalık kondisyon arttırma döneminden sonra önerilmiş: Impact of Exercise Intensity on Body Fatness and Skeletal Muscle Metabolism Buraya daha çok güvenirim. Doğru o zamani yeni başlayanlar HIIT konusunda acele etmesinler. Ancak belli bir kondisyon seviyesine çıktıktan sonra 40 dak.-1 saat harcamaya gerek yok.

garbage bunu beğendi.
  15. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba
    demek istediğim tam olarak sizinki gibi. Temel bir baslangıctan sonra cesitli programlar yapmaları daha dogru.

mesela BB ciler kızmasın ama sadece BB yapan birinin yada sadeece cardio yapan birini crossfit yaparak sadece 2 dakikada ayakta duramayacak hale getirebilirim. Bu alıskanlık durumu. zaman icinde gelisiyor hersey aynısı benim icin gecerli asla uzun sure kosamam yada bir BB ci kız kadar agır kaldıramam.
    Hepsi temelinden baslayıp zamanla olacak isler.

16. melcan61

melcan61 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    yağ yakımı için supplement almıştım ; gnc thermo cla - universal carnitech - universal animal cuts ve grenade thermo detanotor . bunları nasıl kombinlemem gerekiyor ? 1 aylık bi definasyon denemek istiyorum bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi acaba ?

17. eglennet

eglennet Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    16
    Misal Olarak Söylemiştim, Yeri gelir Kardio 30 Dk Olur VG 45 dk Olur. Programı tamamlarım yani..

Aslında 20-25 dk' lık Yogun bir Kardiodan Sonra VG İle devam etsem daha faydalı olmaz mı acaba ?

Tabi VG Zaten Pazartesi Çarşamba ve Cuma Günleri Olacagından, Salı ve Perşembe Günü Sadece Kardio yapabilirim.

18. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba
    Sanırım anlatamadım yada ben bilmiyyorum. meslea 4 set bench press 4 set bacak calısacaksın o gun tamamen atıyorum. nereden biliyorusun 30 dakika sureceğini?
    :)
    onu anlatmak istedim

19. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    İkisini de önermiyorum ....

İkisini de önermiyorum ....

Başlangıçta bu tarz suplement yada ilaçlar zaten tavsiye edilmez ...

sen doğal yollarla yola çıkmazsan vücudunun yağ yakma kabiliyetini kaybedersin . aynı sürekli ilaç ile korunan çocukların bağışıklık sisteminin gelişmemesi gibi ...

yağlı gıdalardan karbonitrat şeker v.b. lerden uzakdur yeterli ...

gelelim kardiyo konusuna ....

madem baştasın kendini soğutma unutma amacın kalori yakmak bunu yapmanın onlarca yolu var koş,yüz, dans et, mekik çek, ip atla, merdiven çık, sex yap farketmez hepsi kalori kaybıdır ...

Bol su iç ve iki anahtar kelimeyi asla unutma

BESLENME ALIŞKANLIKLARINI DEĞİŞTİR.

SPORU HAYAT FELSEFESİ HALİNE GETİR.

suplenetler sana aşırı besin değeri verir bu da yağların stokda kalmasını sağlar C vitamini hareketlilik oranını artırı ve yorulmanı engeller

kahve deki kafeinden de destek alabilirsin

doğru nefes al

başka bir şeye ihtiyacın yok ...

Sayfayı Paylaş