Ya kilo alamazsam?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve rap tarafından 13 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. rap

rap Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar boyum 1.83 kilom 56 yaş 20. Küçüklükten beri hep zayıf olduğumu yüzüme vurdular, şu aralar kimse birşey demiyor ama gerçi 1-2 senedir insanlarla pek iletişimde değilim. Kilo almayı geçmişte çok istedim ama yapamadım bir ara 1 yıl gibi kendi kendime sporla uğraşmıştım evde dumbell çalışarak günde 50-300 arası şınav çekerek vs 3-4 ay kickboxla uğraşmışlığım var, önüme gelen yemeği bolca yiyerek kilo alacağımı sanardım ama hiç alamazdım. Son 5 seneye göre belki 10 kilo aldım ama hep boya verdim.

İlk defa vg ile ciddi bir şekilde uğraşmaya başladım 10 gün oldu, beslenme planımı elimden geldiğince uyguluyorum uygulamaya çalışacağım, forumdaki bir çok beslenme planını okudum karbonhidrat ve protein ağırlıklı beslenmemiz gerekiyormuş ben de ona göre yemeye çalışıyorum, forumdaki beslenme listelerinde hep aynı şeyler var gördüğüm kadarıyla (kepek ekmeği, lor peyniri, yumurta, makarna, pilav, yulaf ezmesi, tavuk, kırmızı et, fındık içi badem içi, meyve suyu vs vs).

Bendeki zayıflıkta genetik biraz, babam benim yaşımdayken benden bile zayıfmış. Şu an kilolu ama hep yağ gelecekte onun gibi de olmak istemiyorum.

Sizce iyi bir antrenmanla ve beslenme planıyla aylar sonra kilo almam garanti olur mu? (şöyle 10 ayda 15 kilo gibi) yoksa yine hiç almama ihtimalim var mı? Aranızda uzun süre uğraşıpta kilo alamamış olanlar var mı? Benim niyeyse hiç inanasım gelmiyor hem kas yaparak hem de 20-30 kilo alabileceğime :(

Bir de kilo almak için beslenme açısından en çok neye önem vermem lazım?

2. bodyci55

bodyci55 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    bence kilo alabilirsin önemli olan devamlılık. Geçenlerde üye fotoğrafları bölümünde bir arkadasın konusu vardı sana yardımcı olacaktır. Konunun baslıgı sanırım bir ektomorfun hikayesi diye bişeydi. Ararsan bulabilirsin.
    İnşallah dilediğin olur.

3. Zümrüd-ü Anka

Zümrüd-ü Anka Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum bende senin gibi düşünüyordum insanlar kilomla dalga geçiyordu üzerimdeki kıyafetler çocuk kıyafetleri gibi duruyordu bu çok değil 2 hafta öncede aynıydı benimde yaşım 21 fakat 9 gün önce spora başladım karbonhidrat kullanmaya başladım kilom 60 dı başladığımda şuan ise 66,7 Allaha şükürler olsun ki bu sorundan kurtulmaya başlıyorum yavaş yavaş.Dikkat et bu iş psikolojiyede bağlı bizim ülkemizde çokça insanları ezme duygusu olduğu için bende herkesle muhattabımı kestim ama dönüşüm muhteşem olucak ins :)

4. rap

rap Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler. Ektomorfun hikayesi gibi bir başlık bulamadım o bölümde hangi konu acaba tam olarak?

Vay be 9 günde nerdeyse 7 kilo almışsın helal olsun :) karbonhidrat derken tam olarak ne kullandın? karbonhidrat tozu mu? Ben ilk 5 ay veya belki de hiç bir zaman supplement kullanmak istemem ve istemedim niyeyse, mümkün olduğunca sadece doğal yollardan beslenmek istiyorum, kilo almamız için en önemli şey karbonhidrat mı sence? Karbonhidratı yüksek besinlere mi yönelmeliyim?

5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    9 Günde 7 Kilo cok Fazla,Kilo almak istiyorsaniz kilo almayida vermek kadar düzenli bir sekilde VG ile bütünlestirerek yavas yavas yapmaniz gerekir.Kisa sürede asiri kilo almaniz cok yaglanmaktan öteye gitmeyecektir.Günlük kalori ihtiyacinizi hesap ederek bu kalori miktarina her 10-15 günde 200-300 kalori ekliyerek ve bu fazlaligida kaliteli KH ve Proteinden saglayarak yapmaktir.
    Basarilar dilerim!

6. Zümrüd-ü Anka

Zümrüd-ü Anka Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum yanlış bilgilendirme alırsan kullanmak istemezsin protein tozu kullanmıyorsun sadece karbonhidrat senin gün içerisinde eksik olan ihtiyaçlarını karışıyor zararlı birşey olsa tavsiye etmezler peynir altı suyundan yapılma tamamiyle.Benim iştahım yoktu o yüzden buna başvurdum maşallah şimdi 2 öküzü yiyebilirim :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:22 ----------

Katılıyorum dostum. Düzenli bir şekilde alıyorum kilo 70 üzerine çıksın kısmetse protein tozuna başlıyacağım oluşan yağları kas olarak tekrar edineceğim.
    Teşekkür ederim.

7. Kuzey07

Kuzey07 Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    İştahın kesildiği an kilo kaybın başlar benden söylemesi..sen şimdi motivasyonun ve spor hevesinin verdiği hızla yemek yiyorsun ama hedeflediğin kiloya ulaşınca bir gevşeme filan olabilir bu da iştahının kesilmesi anlamına gelebilir..sakın benim düştüğüm hataya düşme hedeflediğin kilonun biraz daha üstüne çık öyle rahatla..ben de senin gibiyim hemen kilo verebilme kapasitemiz var malesef o yüzden full konsantre ve motive gitmen lazım..yoksa benim gibi 15 kg alırsın 5ini verirsin sonra 2 alırsın 3 verirsin bla bla diye gider :)

8. Zümrüd-ü Anka

Zümrüd-ü Anka Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Valla almaya çalışınca alamıyoruz vermeye gelince verirmiyiz bilemiyorum orasını protein tozuna başlıyacağım onun payı vücudun şişmesinde ne kadar pay oynucak yağ oranını kaça düşürecek görücez zamanla :)
    Tavsiye için teşekkürler

Kuzey07 bunu beğendi.
  9. Ocensers

Ocensers Üye

Beğenileri:
    569
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zeytinburnu
    Alırsın dostum bi hastalığın yoksa neden alamıyasın bak bende 50 kg idim şu an 72 yim hatta 8 ay önce 74 düm yane 2 sene gibi bi sürede 24 kg aldım bende zayıf yapılıyım senlee aramızda bi fark yok yane ,,demek ki sende alabilirsin

10. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Forumdaki "En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları" isimli baslıgı okumak icin tıklayınız

Arama Kelimeleri : kilo almak

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş