1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

yaş25,boy1.73,kilo59,

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve gattuso tarafından 14 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. gattuso

gattuso Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yaşım 25, boyum 1.73. Bel bölgemde fazlam var özelliklede yan taraflarda. Kaç kilo olursam olayım bu fazlalıklar gitmiyor. 75 kiloydum bel bölgemde yağlanma vardı. Diyetisyene gittim diyet yaptım ve spor salonuna yazıldım cardio yaptım mekiğe ağırlık verdim. 59 kiloya düşmeme rağmen bel bölgesi tamamen erimedi. Gözle görülür bir azalma oldu ama tamamen erimiyor. Özellikle yan taraflar hala çok fazla. Daha fazla da kilo vermek istemiyorum boyuma göre çok zayıfladım çünkü. Siteyi araştırdım herkes diyet, cardio ve mekik hareketleri önermiş bunları yaptım ama hala erimedi. Yoksa genetik bir şekil bozukluğum mu var (ama ailemde bu tür sorunu olan yok) ya da kilo alıp vermekten kalıcı şekil bozukluğu oldu. Bu bölgedeki eritmenin başka yolları var mı? Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli Dosyalar:

DeL PotRo bunu beğendi.
  2. preston

preston Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    O boy ve bu kilo için çok fazla yağa sahipsin.Kilo vermişsin ancak bu yağlardan bir veriş olmamış.Enazından bel çevren bu denli olmamalı diye düşünüyorum.Mutlaka bir yerlerde bir yanlış olması gerekli.Beslenme düzenini ve uyguladığın programı yazarsan belki forum ahalisi bir çözüm önerisi sunabilir.

3. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Valla umarım preston un dediği gibidir benimde en kıl olduğum bölge bel çevresindeki yağlar zayıflama çabasındayım umarım yakabiliriz o yağları :G.Kolay gelsin :eek:

4. hekimoglu

hekimoglu Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Diyetisyeni denediysen doktoruna başvurmalısın. Kilonda boya göre düşük ama o göbek şaşırtıcı. Burdan ekran gözüyle ne desek seni yanıltırız. Bence artık dermanını internetten değil bir de tıptan ara. Belki ameliyat gerektiriyordur. Sende dedin ne yapsam gitmiyor fazlalıklar diye.

5. gattuso

gattuso Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    beslenme şeklimi diyetisyen belirledi.protein ağırlıklı sık ama az öğünler vardı.işe yaramadı değil bundan daha fazlaydı gözle görülür bir erime oldu ama hala çok fazla belki sıfırlarım devam edersem ama o zamanda 30 kiloya düşerim herhalde.valla şevkim kırıldı sporu bıraktım.1 saat koşu,1km yuzme,30dk çeşitli mekik hareketleri,1-1:30 saatte ağırlık çalışma.haftanın 3 bazen 4 gunu uyguluyordum bunu.3 ayda 16 kılo verdim.

6. hekimoglu

hekimoglu Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    3 ayda 16 kilo bence biraz fazla, en fazla haftada 1 kilo verin diyor doktorlar. Neyse ne tür mekik hareketleri yaptığını bilmiyorum ama bel çevresindeki yağlardan çapraz mekik yaparak eritebilirsin. Ayrıca bir sopayı 2 omuzunun üstünden boynun arkasından geçir, ellerini de dirsek ayrımında üstüne sar, sağa sola hafif yatış kalkış hareketi yap bu da çok etkili olur. Kolay gelsin.

7. oguzcan

oguzcan Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Bence o verdigin kiloların bir kısmı su kaybı.Yoksa 173 boy ve 59 kilo ile bu görünümde olman mümkün degil, ben de 177 boyundayım, kilom da şu an 76-77 arasında gidip gelmesine ragmen belim ve karın kısmım senden çok daha ince.
    Sende aşırı bir yaglılık oranı mevcut oldugu kesin ve daha başka başlıklarda da yazdıgım en iyi yöntem tempolu yürümek.
    Bir de su içimine dikkat et ve günde ne kadar su içtigini kontrollü olarak yaz.
    Çay kahve gibi şeylerden kesinlikle uzak dur ve yeşil çay iç.Su içimine dikkat edersen muhtemelen verdigin kiloların bir kısmını geri alacaksındır.
    Bir çok yerde karın bölgesini eritmek için mekik çekilmesi gerektigi yazar ama mekik yagları eritmek için degil o bölgeyi kaslandırmak için çekilmelidir.Yag yakılması için cardio egzersizleri içinde en başarılı sonuc verenin de tempolu yürüyürş oldugunu bizzat denedim ve gördüm.
    Eger bir takım agırlık calışmaları yapmak istiyorsan bunu kalça, omuz, kollar ve gögüs kısımlarını kaslandırmak için yap.Bu edinecegin kaslara gerekli olan enerji vücudunun her tarafındaki yagların eritilmesi ile karşılanacaktır.Genel metabolizman da hızlandıgı için günlük kalori yakım miktarın da artacaktır.
    Karın kısmını yagları iyice azaltmadan kaslandırmaya kalkarsan o kasların arasındaki boşluklar bıraktıgın anda geri yaglarla dolar ve daha sonra eritmek daha da zor olur.
    Ben yıllarca mekik çektim ve bel bölgesindeki yagların erimesine yürüyüş kadar faydalı olmadıgını kanıtladım.
    Ancak şimdi yürüyşle 90kg dan 76 ya düştükten sonra başladım mekik çekmeye, boşalan karnıma sertlik kazandırmak için.

8. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bölgesel eritme diye birşey yoktur, lütfen bunu öğrenin artık! Forumda defalarca belirtilen birşey bu!!!

gattuso, 3 ayda 16 kg çok çok hızlı bir kilo kaybı. Bel çevreniz de biraz değişik duruyor, sanki ciddi bir deri sarkması varmış gibi ama tabi fotoğraftan bunu anlamak güç... Yakın zamanda tekrar diyetisyene gittiniz mi? Belki de bel çevrenizde sizi rahatsız eden bölgenin sadece deri sarkması olduğunu ve zamanla toparlanacağını söyleyecek... Diyetisyen son halinizin yağ oranını ölçtü mü?

sohbetseli ve slymnasye bunu beğendi.
  9. mcyber

mcyber Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    59 kilo olduğuna eminmisin. göğüsler jinekomasti gibi görüküyor. kilodan olabilir.

10. gattuso

gattuso Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hızlı yürüyüşün işe yaradığı kesin zaten koşu yaparak verdim o kadar kiloyu ama yağ bütün vücuttan gidiyo ben kilomdan şikayetci değilim hatta zayıfım bile benim sorunum şekil bozukluğu.yürümeye devam ederim ama daha ne kadar zayıflayabilirim ki?50 kiloyamı düşeyim yani.deri sarkması değil kesinlikle yağ fazlası o gördükleriniz.diyetisyene gittim medfit ölçümüde yaptırdım.yağ fazlam varmış 22 li bişeyler söyledi %22 filan galiba yağ oranı.kilo almam gerektiğinide söledi yaklaşık 10 kilo flan almam gerekiyomuş.hem yağ eritcem hem kilo alcam.bunu nasıl yapcam anlamadım.i
    lgilendiğiniz için teşekkür ederim.başka tavsiyelerinizde olursa onlarıda deniyicem.

11. canadianfb

canadianfb Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    0
    bişeyler yazmaya meraklısın galiba ama bari bilmediğin konularda yorum yapma ya..

12. Venomanic

Venomanic Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Kısa sürede çok fazla kütle kaybetmişsiniz, ama görünen o ki yağ kaybı pek yok. Şahsi fikrim; beslenmeniz yetersiz ve bu konuda ters giden şeyler var. Diyetisyeniniz yanlış giden durum karşısında sadece tartıya bakarak kilo al diyor. Sakın ha kilo almam gerekiyor diye yağlı besinler tüketip de yüksek yağ oranınızı daha fazla yükseltmeyin. Yapmanız gereken ilk şey yağ yakmak, bunun içinde anahtar kelimeler cardio ve beslenme. Beslenme düzeninizi yazarsanız daha iyi yardımcı olabilecektir forum üyeleri(yazdıysanız görmedim gözümden kaçtı)
    Ayrıca arkadaşların dediği gibi bölgesel yağ yakmak ve mekik çekerek yağlardan kurtulmak gibi şeyler yoktur.

13. gattuso

gattuso Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benim beslenme şeklimin yanlış olduğu ortada.siz bi öneri verseniz şöyle genel olarak daha iyi olur.mesela karbonhidrattan kesmelımıyım sızce.kahvaltımı 12-1 gibi öğlen yemeğimi 3-4 gibi akşam yemeğimide 7-8 gibi yiyorum.aralarda meyva cevız vs tarzı seyler.gece 3 gibi yatıyorum o saatlerde çok acıkıyorum fakat yemıyorum.ne yersem yiyim az mıktarda yemeye calışıyorum guç kaybetmemek içinde karbonhidrat ağırlıklı ama az mıktarda.mesela öğle yemegınde bır tabak pılav salata gıbı.ama okulum açılcak 1 ay sonra o zamanda 12-1 kahvaltı,3-4 öğle yemeği,11 gibi flanda akşam yemeği olcak (2.öğretım çünkü) sporuda kahvaltıyla öğle yemeği arasında yapacam.bıraz duzensız ama başka sekılde de zaman kalmıyor.

14. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    karnında gaz mı var senin ya ,59 kilo 1.73 ve öyle karın imkansız bence:S

15. gattuso

gattuso Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    e normal olmadığı için şekil bozukluğu var dedim zaten

16. Venomanic

Venomanic Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Karbonhidratları kesinlikle kesmeyin. Özellikle kahvaltıda ve antremandan 1.5-2 saat önce karbonhidrat alımını aksatmayın. Sanırım kilo alma korkusuyla az yemek yeme gibi bir çekince açığa çıkmış, yine şahsi fikrim bu az yemek yeme olayı biraz fazla kaçmış ki bu kadar kütle kaybetmişsiniz. Spor yaparken vucudunuzu normalden çok daha fazla beslemeniz gerekir. Protein ağırlıklı bir diyet yapmanız gerekiyor. Tavuk, lor peyniri, yumurta, kırmızı et, yeşil sebze gibi besinleri yemek programınıza dahil edin. Forumda birkaç program var onları kendi amaç ve bütçenize göre düzenlemenizi öneririm. Bence sorun sürekli az yemeye çalışmanızda, yemek yerken korkmayın tabi sınırları da aşmamak lazım. Kendimi sorunlarınızı ortadan kaldırabilecek bir program yazıcak seviyede görmediğim için size kendim bir program yazamıyorum anlayışınız için teşekkürler.

Son düzenleme: 17 Temmuz 2009
  17. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    O seviyede olsanız bile bence bir program yazmanız yanlış olurdu, çünkü bu forumun mantığına aykırı... Bunun gibi temel konularda sabitlenen bir sürü başlık mevcut ancak genelde insanlar bunları okumaya üşendiği için benzer soruları tekrar tekrar soruyorlar. 3 sene öncenin konularına da baksanız göreceksiniz ki, sorular ve cevaplar şimdikine çok benzer... Bu da forum kirliliğine yol açıyor... Konuyu açan arkadaş sadece "yeni başlayanlar" bölümündeki antrenmanlar ile ilgili ve beslenme ile ilgili sabit başlıkları okusa bile ciddi bir yol kat etmiş olur.

Konuya geri dönecek olursak, ben yine de "deri fazlası" konusunda dikkat etmen ile ilgili ısrarcıyım. Bu kadar kısa zamanda 16 kg veren birçok insanda deri fazlası oluşur. Hatta bir bölümünün derisi kendini toparlayamaz ve fazlalığı yok etmenin tek çaresi ameliyat olur. (Senin yaşın genç olduğu için böyle olma ihtimali düşük, merak etme). Eğer bel çevrendeki fazlalık daha önceki yağlı haline göre daha yumuşak ve elastiki ise senin yerinde olsam deri fazlalığından şüphelenirdim...

Ama diyelim ki hiç deri fazlalığı yok ve yağ oranın gerçekten %22... Öncelikle moralini bozma derim... Daha çok gençsin ve vücudunun salgıladığı büyüme hormonu ve testosteron açısından en verimli çağların yaklaşıyor ve düzgün bir beslenme + egzersiz ile herşeyi düzeltebilirsin... Şu anda %22 yağ oranın varsa demek oluyor ki vücudunda aşağı yukarı 13 kg yağ var. Kemik ağırlığını vs... de dikkate aldığımızda demek ki aşağı yukarı 42-43 kg kas kütlesi mevcut... 1,73 boyundaki bir insan vücut geliştirme ile beraber 70 kg olsa ve %10 yağ oranına sahip olsa estetik açıdan fena bir vücudu olmaz gibi bir varsayımla yola çıkarsak vermen gereken 4-5 kg yağ ve kas olarak alman gereken çok kilo var... Yerinde olsam, öncelikle araştırma yapmaya başlardım ve forumda birçok sabit başlığı ve eski konuyu okurdum... Şu yaz döneminde de 1-2 kg bile olsa mümkün olduğu kadar yağ yakmaya çalışırdım... Sonrasında ise önümüzdeki yaz dönemine kadar ciddi bir "bulk" sürecine girip diğer yaza kadar mümkün olduğu kadar çok kas yapmaya çalışırdım (tabi burada tekrar fazla yağlanmamaya dikkat edip aldığım kiloların mümkün olduğu kadar "kas" olduğundan emin olmaya çalışırdım)...

Bu işi ciddi ve de disiplinli yaparsan eminim birkaç sene içinde buraya koyduğun fotolara tekrar baktığında nereden nereye geldiğine inanamayacaksın... Moralini bozma, azim ve disiplinle devam...

Son düzenleme: 18 Temmuz 2009
  18. aldurmania

aldurmania Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Biraz kendi sorunuma benzetim,bende ciddi kilo verdim ve hala bel bölgemi sorunlu görüyorum ama şu anda özellikle yanlar ve arka bölgedeki yağlar git gide azalıyo,bir sene diyet yapsamda bu kadar kurtulamamıştım 72 kiloya kadar düştüm yinede avuç avuç vardı,şu an 80 81 kiloyum belim daha ince.

Sana tavsiyem bi süre hacim yap,biraz yağ alıcaksın ama omuz göğüs kol ve sırtın geliştikçe derinde yukarı doğru gerilicek(çok ekstrem bişey olarak düşünmeyin)kas kütleni arttırırsan metobalizman daha hızlı olur hepimizin bildiği gibi yağlar enerji harcamaz aksine enerji depolar.kütlen arttıktan sonra daha kolay yağ yakarsın,yani demek istediğim şeklini kasla oluştur kütle kaybetmişsin yerine koy,görüntüde ister istemez düzelicek kardiyoyu boşver bi süre bence veya çok minumum düzeyde tut 59 kilo 173 boy için çok az,acilen kaliteli kas kütleni arttır derim.Derinde kendini toparlar.

19. abkhazia81

abkhazia81 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Düzce
    Bel çevresindeki yağlardan kurtulmanın en iyi yolu Dumbbel sıde bend hareketidir. Bazı insanlarda bel çevresindeki yağlar hangi sporu yaparlarsa yapsınlar erimez. Bu genetikle alakalı birşey. Belki sizinki de öyledir. Bunun içinde yağ aldırma ameliyatları tek çözüm yolu galiba..

20. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Yanlış yönlendirmeyiniz.
    Yağlardan kurtulmanın en iyi yolu aldığınız kaloriden fazlasını yakmaktır.

Bölgesel olarak beldeki yağları yakmak için tasarlanmış hareket veya ek besin yoktur.

Dumbell side bend hareketi ile oblik ve bel kaslarınızı geliştirebilirsiniz, ancak bölgesel olarak yağ yakmanız bugünkü teknik ve bilgi dahilinde mümkün değildir.

slymnasye, cadocx, Wolf_Kanuni ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş