Yaş 38,Boy 1,77,Kilo 146kg. En Zor Vakalardan Biri ...

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Snowblind tarafından 28 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Snowblind

Snowblind Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Turizm
    Merhaba Arkadaşlar,

Uzun yıllar,4 yaşından beri spor ile uğraştım.Temel Almanya da yüzme,tenis ve futbol ile atıldı.Türkiye de Efes A takım seçmelerine davet edilecek kadar Basketbol ile ilgilendim.Ancak hayat her zaman yüzümüze gülmüyor.Amansız bir hastalığa yakalanıp çok zor bir 5 yıl geçirdim.Tedavi süreci sonucunda epey bir fiziksel kayba uğrayarak kansere karşı galip gelebildim çok şükürler olsun.Bu süreci atlattıktan sonra başka bir rahatsızlık yaşadım ve çuval dolusu kortezonlar yedim.Şu anda sağlığım yerinde ve 10 yıla yakın bir süredir hastalıklarımın tüm kalıntılarını yendim.Ancak haliyle bu kadar ağır ilaçlar bana sağlığımı kazandırsa da,diğer alanda kilo ile bana bir darbe vurdu.Evden dışarıya sadece hastane için çıkabilmem ve ilaçların ağırlığı beni bir anda,göz açıp kapayana kadar bu duruma getirdi.Gayet fit bir vücuda sahipken şu anda bulunduğum durum beni kahrediyor.Hayata yeniden başladığım bu dönemlerde kendimi ödüllendirmek ve eski formuma ulaşmak istiyorum.Bunun uzun bir süreç alacağının elbette ki farkındayım.Ancak söz konusu azim ise bu bende çok şükür fazlasıyla var.Sizlerden ricam şudur :

1) Sizlerle beraber bir program ve diyet listesi belirlemek.
    2) Gelişimi veya gerilemeyi buradan bereberce görüp tartışabilmek.
    3) Sonunda ödülü hep birlikte görüp başaramanın tadına varmak.

Arkadaşlar,bulunduğum ilçede 4-5 tane salon var ve maalesef hiç birinde bu işi bilen adam yok.Kimisi daha ilk başta adamı ilaç deposuna çevirirken kimisi ilk 6 ay,30 kg.zayıflayana kadar ağırlık yok,sadece kardiyo var demekte.Kilo kaybederken bu ilk zamanlar su atımı oluyor.Burada telafisi imkansız olan kayıplar yaşamak da istemiyorum.İlk gittiğim salonda adam bana ilk gün 60kg. Bench Press yaptırmaya çalıştı.Bunun pek doğru bir uygulama olmadığını düşünüyorum ki bu forumda da edindiğim bilgilere göre bunda da haklıyım sanırım?Diploma sahibi olmak bu işi bilmek anlamına gelmiyor galiba!

Son olarak da bir ricam var sizlerden.Yorum yapacak arkadaşlar lütfen yıkıcı olmasınlar.Ne durumda olduğumu inanın ben sizlerden iyi görebiliyorum.Bu başlığı buraya açmak zaten yeterince zor benim için.Hele hele resimleri paylaşmak çok daha da ötesidir.Burada bana destek olmanızı,yıkıcı değil YAPICI olmanızı özellikle rica ediyorum.Yorumlarında terbiye sınırlarını zorlayacağını düşünen varsa lütfen yorum da yapmasın.Bunun haricinde,terbiyesiz,hakaret ve onur kırıcı olmayan her yorum başım gözüm üstünedir.

En içten sevgi ve saygılarımla,

2. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    30 kilo zayıflayana kadar bencede ağırlığa bulaşmamalısın güzel bi diyet ve vücuduna göre bi kardiyo ile ilk başlarda bu tempolu yürüş şeklinde olsun kilo verdikçe hafif koşuya başlarsın 100 kilo civarına yaklaşınca hafif ağırlık çalışmaya başlarsın kas kaybetçem falan diye düşünme elbet kaybedersin ama bu yağları vermek hepsinen önemli kas kütlesini sonradan temiz bi şekilde inşa etmeye başlarsın.

Snowblind bunu beğendi.
  3. Snowblind

Snowblind Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Turizm
    Kas erimesini inşa ederiz sıkı çalışıp.Ancak kaybedeceğim kilonun ilk 5-10 kilosu ödem,yani su olur diyor doktorum.Bu da gerçekten sıkıntılara neden olur,daha doğrusu telafisi imkansız kayıplara sebebiyet verirse diye korkuyorum.Benim düşündüğüm de ilk 30 kiloyu verne kadar kardiyo yapmak.Kardiyo sonrası ise kasların hemen soğumaması ve kayıp yaşanmaması adına 3-5 kg.lık ağırlıklar ile ufak ufak biraz daha ter atmak.Ama ne kadar doğrudur bilemiyorum elbette.

Sağlam bir diyet programı da uygulamak gerek tabi.Android üzerinden "Kalori Sayacı,Kalori Cetveli,Kaç Kalori,Besin Değerleri" diye dört uygulama indirdim.Bunlar yardımcı olur diye düşünüyorum?Salondaki hoca bir de bana L-Carnitin ve Fat Burner önerdi.Ama ben bunun ilk başlangıçta ne derece doğru olduğunu pek hesap edemedim.

4. bas

bas Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardiyo yapmayın o vücutta spor yapmak vücuda çok büyük işgence olur böylece sporu bırakırsınız, porsiyon küçültün 8 ayda 40 kilo verirsiniz bu arada bu yaşa kadar bu ağırlıkları taşımışsınız bide kas ağırlığı mı taşıcaksınız bence zayıfladıktan sonra hiç bulaşmayın ;) vücudunuza bu işgenceyi yapmayın lütfen

Son düzenleme: 29 Temmuz 2013
  5. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz ;
    Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, mevcut başlıkları okumanız ve hangi kas grubu için hangi hareketlerin yapılabileceğini gösteren egzersizler bölümünü incelemeniz.

Daha sonra yeni başlamış iseniz forumda 3.aya kadar program kalıpları mevcut onları inceleyebilirsiniz.
    Eğer daha ileri aşamada iseniz diğer üyelerin programlarının yorumlanması için açtıkları başlıkları inceleyiniz.

Hala tereddütleriniz varsa mevcut programınızı ve diğer özelliklerinizi yazacağınız bir başlık açınız ve üyelerimizin yorumlarını almaya çalışınız.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

6. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    Yeni başlayanlar için beslenme tekniği - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Beslenme - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Yeni Başlayanlar Bölümü - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş