Yaş 30, Kilo 93, Boy 172 cm

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ozsarman tarafından 2 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ozsarman

ozsarman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,

30 yaşında 'yım ve oldukça yoğun bir iş yaşantım var.
    103 Kg 'dan diet ve spor ile 93 Kg 'ye kadar indim. Boyum 172 cm.

Ekmek, kola, hamur işi, tatlı 'yı komple kestim ve mütamadiyen akşamları saat 20:00 - 01:00 arası 15 - 45 arası şınav ( kollar yana oldukça açık), 50 - 100 arası pilates topu üzerinde mekik çekiyorum.

Amacım 75 Kg 'ye düşmek. Üniversite yıllarımda yüzme, kürek, fitness ve body ile uğraştım ancak sonradan ara verince göğüsler sarktı, göbek fırladı.

Kollarım oldukça kalın ve kaslı, hatta orantısız derecede.

Benim sormak istediklerim:

30 yaşında fit bir vücuda sahip olmak için öncelikli olarak ne yapılmalıdır?

4 sene önce en son bir salona gittim 1 ay zarfında 13 Kg verdim fitness ile.

Ama hocaları bence ilgisizdi ve elime ağırlık almayınca kendimi mutsuz hissettim bıraktım. Kısa süre içinde toparlamak istiyorum.

Beşiktaş - Mecidiyeköy - Nurtepe sınırları içersinde hakikaten bu işi bilen bir salona gitmeyi düşünüyorum. Büyük ihtimalle önce kardiyo yaptıracaklar.

Kardiyo ile beraber body building yapamazmıyım?

Bu işi gerçekten iyi bilen bir hoca ile beraber beslenme programımı, antreman programımı işime ve aileme göre düzenlemek istiyorum.

Bu konuda önerilerinizi rica ediyorum ve aramızda bulunan hocalardan bu işi üstlenmek isteyen varsa vücudumu yeniden inşa etmek için ilgisini rica ediyorum.

Ne gerekiyorsa yapacak azme sahibim. Özellikle salon çalışması istiyorum. Sorduğum sorulara mantıklı ve bilimsel cevaplar verebilecek sabırlı eğitmenler bulabilmek dileklerimle.

2. kisish

kisish Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    İlk olarak tebrik ediyorum azminiz için.
    10 kilo vermek zor bir iştir.
    İlk olarak kollarınızın ve vücudunuzun temelini hazırlamak için kültür fizik hareketlleri ve şınav mekik barfiks çalışmanızı tavsiye ederim. Ama yeterli alt yapınız varsa salonları hocalarımız önerecektir.

ozsarman bunu beğendi.
  3. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bence normal body antrenmanını yapıp ustune yarım saatte kardıo yaparsın..Ama antrenmanda tekrarları ılk baslarda 12-15 cıvarında ayarlarsın..6-8 tekrar calısmassın ılk basta..Bızım salonda bu sekılde calısıyorlar..Ama sadece temel hareketlerı yapıyorlar her bolgeye 1 veya max 2 hareket..

ozsarman bunu beğendi.
  4. ozsarman

ozsarman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. 9 seneden bb yapan bir tanıdğımız önce 71 Kg 'ya inmelisin sonra bb 'ye başlamalısın şeklinde bir yorum yaptım. Siizn düşünceniz nedir? Ben 80 Kg olduğumda oldukça zayıf duruyorum. İsteiğim öyle yarışmalık bir vücüt yapmak değil ama oldukça sigara içtiğimde düşünülürse mümkün mertebe iyi görünen, sağlığımı korumama yardımcı olacak, en azından 5 - 10 kat merdiven çıktığımda kan - ter içinde soluk soluğa kalmayacağım, dışardan bakıldığında göze hoş gözükecek , evet bu adam bb yapmış omuzlardan bel'den göğüsden kol 'dan ( kol zaten doğuştan kalın ve kaslı :) ) belli denilecek ama estetik duracak aşırıya kaçılmamış bir vücut , çünkü yaptıkdan sonra muhafaza etmekte bir o kadar önemli bence.

5. mady44

mady44 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Önce kiloyu verip üstüne kas inşa etmek görsel açıdan çok daha tatmin edicidir, vücudunuzda yağ oranı yüksekken yapılan kaslar altta kalacağından gözükmez sonuçta. Altta bir başlığın linkini vereceğim sana, hem motivasyon kazanmana yardımcı olur hem orada yazanlar senin sorularına uygun cevaplar.

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/iki-y-ll-k-de-t18714.html

ozsarman bunu beğendi.
  6. ozsarman

ozsarman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladığım kadarı ile iyi bir çalışma ile 1 sene içersinde hedefime ulaşabilirim. Supplement kullanırsamda daha hızlı sonuç alırım, kullanmazsam daha geç sonuç alırım.

7. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    sadece supplementa bel baglarsan dedıgın gıbı kullanmadıgında daha gec sonuc alırsın ama onemlı olan beslenme programın supplementlar 2. sırada gelır..

8. ozsarman

ozsarman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bir salona yazildim bu hafta basliyacagim.

9. hekimoglu

hekimoglu Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Antreman sonrası cardio çok daha yararlıdır, eğer bana 3, 4 ay yeter diyorsan kimyasal yağ yaktırıcılara hiç bulaşma. Protein ağırlıklı beslen, katı yağlardan ( margarin ) hayvansal yağlardan ( kuyruk yağı, iç yağı ) uzak dur. Günde yarım saat 45 dk bi cardio yaparsan amacına ulaşırsın. Yolun açık olsun kardeşim...

ozsarman bunu beğendi.
  10. ozsarman

ozsarman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim Hekimoğlu, şu an 92 Kg oldum. Amacım 73 Kg 'ye inip sirf kas olarak 76 - 77 Kg 'ye çıkmak ama Van Damme tarzı vücüt istiyorum, bu sebepden tahminim ancak 12 ay haftada 5 gün 1 saat salonda geçirirsem amacıma ulaşabilirim diye tahmin ediyorum.

Öncelikle 73 Kg 'ye gelene kadar her gün 40 dk L. carnitine alarak kardiyo 15 dk bb yapmayı planlıyorum. Şeker sadece çayda kullanıyorum. Birde yediğim meyvalarda. Bakalım ne olacak.

Sayfayı Paylaş