Yaş:23 Kilo:101 Boy:1.88 yapmam ve kullanmam gerekenler ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Lucius tarafından 23 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Lucius

Lucius Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    İyi günler arkadaşlar daha önceden düzensiz olarak spor yapma ve diyet girişimlerim olmuştu fakat artık düzenli şekilde ve sürekli olarak spor yapıp vucudumu düzeltmek istiyorum ilk amacım kilom fazla olduğu için kilo verip daha sonra ağırlık çalışmalarına başlamak spor salonuna üyeliğim var ordaki spor hocam cardio programı olarak 20dakika koşu bandı 20 dakika cross ve 20 dakika yatay bisiklet yazdı.

Yemek düzeni olarak diyetisyenimden aldığım 2 aylık bir program var çok çok düşük oranda yağ içermekte tuz yok şeker yok günde 3 ana 2 ara öğün olarak verildi.

Sporda ise hocam ağırlık çalışıcaksam çok düşük ağrlıklarda çok tekrar yapmamın kilo vermeye faydalı olucağını söyledi

Salondaki durumum şöyle;
    Koşu bandında 20 dakika ortalama hız 6-6.5 eğim 2.0 sıfır şeklinde 20 dakikada 155kalori
    Yatay bisiklette 20 dakikada ortalama 140 kalori yakımı seviye 2
    Crossta ise 20 dakikada seviye 2de 230-240 kalori yakıyorum.

Size sorucaklarım bu cardio programı uygun mudur? düşük ağırlıkla çok tekrar yaparak ağırlıkta çalışmalımıyım? buna uygun önericeğimiz programlarınızı alabilirim.

Birde supp. kullanmak istiyorum l-carnitine, cla ve oxyelitepro gibi yağ yakımını kolaylaştırıcak ve enerji vericek supp.larla desteklemek istiyorum supp. önerilerinizide almak isterim şimdiden teşekkür ederim herkese iyi sporlar :)bench_O

2. alwayz35

alwayz35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam ben bu forumda yeniyim belki fazla bişey bilmiyorum ama gerek hocan gerek diyetisyenin alanında uzman kişilerdir. Bence verdiklerine güven ve devam et.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:13 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:02 ----------

onnnnnnnnn

3. Harun Yildiz

Harun Yildiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Adapazari
    Merhaba kardesim.sana onerim,kosu bandinda gecirecegin 20 dklik sureyi 15 dakkaya indirip 2 dakka arayla hiz seviyeni dusurup tkrr cikartmaktir,ornek vermek olursa ilk 3 dakkayi hafif tempoda daha sonra bir miktar hizi artirip 2 dk bu sekilde kosup devam edip 2 dk da hafif tempoda devam etmen bu sureyi 15 dakkaya tamamlayip iyi verim alabirsin.2 onerim hem antreman oncesi hem antreman ici ve sonrasi bol bol su tuketmen olacaktir.bu metabozmanin hizlanmasina yardimci olacaktir.ayrica l-carnitine, antremandan once 45 veya bir saat once kulanip antremana girmen yag yakmana ve antremanda performansinin yukselmesine yardimci olacak.dinlenme araligini fazla uzatmadan diger haraketlere gecmeni siddetle oneririm.ote yandan kardio sonrasi hafif agirlik cok tekrar vucudunu toparlayip vucudunu sekle sokmayi katkida bulunacaktir :)

Lucius bunu beğendi.
  4. ctar17

ctar17 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kilon boyuna gore fazla degil hatta fit bile diyebiliriz :))

5. Atlas89

Atlas89 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    diyetisyenin devlet hastanesinde çalışan biri mi yoksa özel mi?

6. Lucius

Lucius Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Ankara
    hepinize tek tek teşekkür ederim cevaplarınız için dediklerinizi uygulucam bacaklarım kollarımda çok bi kilo yok ama bel çevresinden şikayetim göbek var biraz :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:43 ----------

özel bi diyetisyen kendi yerine gidiyordum daha sonra evine gitmeye başladım aynı ekipman evindede vardı tartıdır ölçüdür falan ordan alıyodum listeleri

Sayfayı Paylaş