1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Yaş 23 Boy 1.80 kg 80.5 aylık çalışma!

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Ersoy Doğru tarafından 4 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Ersoy Doğru

Ersoy Doğru Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pc sistem uzmanı
    Yer:
    istanbul
    Boy:1.80
    Kg :80 Arkadaşlar ilk resmim yazın çekildiğim bu spora başlamadan önceki halim 5.5 aydır düzenli birşekilde bb yapıyorum kg aldım hacim kazandım görenelr değişikliğin farkında dar T-Short giyindiğimde belli oluyo gögüslerim kollarım flan ama bicebslerim hala istediğim gibi olmadı şişkin ve damar cıkmasını istiyorum onun dışındagögüslerim bence güzel ama ortasından bi çizgi olması gerekiyo bende oda yok nedense belkide yağlıyım hala oyüzdendir beslenme konusuna gelince diyetteyim şekeri hayatımdan çıkarttım 15 gün oldu hergün kepekli makarna yağsız tuzsuz pilav lapası ve yanalrında 300-350 gr göğüs eti yiyorum tavuk sabah 150 gr beynir yada lor peynirli yumurta yiyorum öğlen arasındada yeşil elma yanında makarna ve 300 gr gögüs eti yiyorum yağı vücudumdan atmak istiyorum karın akslarımın belli olmasını ve belimin biraz çok fazla değil incelmesini ve sıkılaşmasını istiyorum salona haftanın 4 günü gidiyorum spordan sora protein şişede var orda satılıyo 60 gr protein varmış içinde onun yarısını içiyorum bu şekilde.ama anladığım gerçekten emek verilen bir spor 1 sene den önce birşey beklememek gerekli ve sadece spor amaçlı sağlık amaçlı yapılması gerekiyor

Ekli Dosyalar:

• Başlamadan önceki halim.JPG
      Başlamadan önceki halim.JPG
      Dosya Boyutu:
      62,9 KB
      Görüntüleme:
      999
    • 1.jpg
      1.jpg
      Dosya Boyutu:
      98,1 KB
      Görüntüleme:
      896
    • 2.jpg
      2.jpg
      Dosya Boyutu:
      84,6 KB
      Görüntüleme:
      1.146
    • 3.jpg
      3.jpg
      Dosya Boyutu:
      70,6 KB
      Görüntüleme:
      759
    • 4.jpg
      4.jpg
      Dosya Boyutu:
      41,3 KB
      Görüntüleme:
      906
    • 5.jpg
      5.jpg
      Dosya Boyutu:
      66,5 KB
      Görüntüleme:
      1.591
    • 6.jpg
      6.jpg
      Dosya Boyutu:
      87,7 KB
      Görüntüleme:
      891
    • 7.jpg
      7.jpg
      Dosya Boyutu:
      62,3 KB
      Görüntüleme:
      756
  2. x

x Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bayan Ayakkabı Imalatı
    Yer:
    İstanbul
    acelelik bi is degil zaten buna spor demek bile istemiyorum ben aslında..Butun sporlar bırıbırındne farklı ama bunun dıgerlerıne gore dag gıbı bı farkı var. Zaman Sabır Dısıplın Ozverı saymakla bıtmez hangısı eksık olsa olmuyor.

Vucuduna gelınce yag vercem dıye ugrasma kaslanmaya calıs saten yaglar zamanla kaybolur. Kas yapmayı bırakıp kardio yapmak Yerine Hep yag yakıp azda olsa hem kas yapsan daha iyi olur. Her yerın aynı gelısmıs farklılık goremedım. 5 aya gorede normal. Yagsız olsaydın cok daha estetık durcagı kesın ama hıc takma zamanla kaybolcak saten yagların.

3. Ersoy Doğru

Ersoy Doğru Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pc sistem uzmanı
    Yer:
    istanbul
    Aynen bak yağsız olsam daha güzel durucak vucudum çalışmaya devam..sağol vaktini ayırıp cvp yazdığın için.

4. ehueh

ehueh Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    vücut ölçülerinide yazarsan sağlıklı yorumlar yapılacağından eminim..

bu arada beslenmen iyi gözüksede birşeyleri yanlış yapmıs gibisin sanırım. 5 ay için çok fazla bi gelişme yok. 2. fotonda kanatların iyi gözüküyor. üst gögüste biraz problem var aynı problemı bende yasıyorm o yüzden calısma programınıda yazarsan iyi olur kı aylarındayız hacimlenme basma zamanı ;) o yüzden yaglarını kafaya takma sonucta üstünü çıkarıp plajlarda sokakta dolasmıcaksın :D kışın piskolojik olarak o yaglar kafaya çok takılır ama tişört giydiğinde üstüne yakısıyorsa sorun yapma :)) omuzları biraz irileştirmen lazımm bu arada :)) iyi çalışmalar

5. Ersoy Doğru

Ersoy Doğru Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pc sistem uzmanı
    Yer:
    istanbul
    Yorumun için sağol öncelikle pilajlarda dolaşmıcaksın demişsinde:) belirtmeyi unuttum ben profesyönel serbest dalıcıyım esasında kas bizde nefes tutup daldığımız için eksi ama ben fit bir sporcu yüzücü vucudu istiyorum bilemedin yüzücüden biraz daha farklı belli olan bi vucut programımı yazsamda bişey değişmicek hocamız tekwando hocası ama iyi bir egitmen ben ilk 3 ay düzensiz gittim ondan sanırım ama devam durmucam olana kadar devam edicem elbet birgün olur amacım nisana kadar yan yağlarımı komple yok edip karın akslarımı cıkartmak zor olsada denemeye değer

6. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    benden nacizane tavsiye diğer kullanıcıların fotoları gibi poz ver :)

7. ehueh

ehueh Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    :)) bence mart ayına kadar alabildiğin kadar hacimi alıp mart ayından sonra yag yakımına girip fit bi vucut kazanman hem biraz daha iri hemde yagsız bir vucuda sahıp olursun.. vucudunun yag oranı o kadar fazla degıl yaza daha cok var marttan sonra yag yakımına baslasan bu azımle cok rahat karın kaslarınıda cıkarırsın yanlarıda erıtırsın :))

8. Ersoy Doğru

Ersoy Doğru Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pc sistem uzmanı
    Yer:
    istanbul
    Hacimlen den kastınız kg almakmı şuanda 80 kg yim 83 düm 3 kg verdım 10 günde flan sanırım göbeğim vardı ozmanda kötü hissettim kendimi ondan verdim hemen 85 olsam yeterli sanırım ama yağsız kg almaya çalısıyorum işte bakalım biraz zor ama

9. ehueh

ehueh Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    hacimlenirken kilo alırsın zaten.. bu hacimlenme aylarının kış ayları olmasının nedeni hem sıcak yok hemde piskolojik olarak zaten kat kat giyindiğimzden göbegimiz yaglarımız gorunmuyor o yüzden birazcık yaglı daha cok kaslı olarak kılo alıyoruz yaz aylarına yaklastıgımızda definasyona girip yaglarımızdan kurtuldugumuzda cok daha guzel bi vucuda ship oluyoruz :D

10. Ersoy Doğru

Ersoy Doğru Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pc sistem uzmanı
    Yer:
    istanbul
    Konuşurken güzelde uamrım başarabiliriz:) sağol ilgin için

11. ehueh

ehueh Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    yani demek istediğim bu zaten özveri gerektiren bi spor ve hedeflerin varsa :) bunlar ıcın ne gerekıosa yapmalısın ama yok ben direk fit olıyım dersen direk 4x15 programla yada süper setle hemen yaglardan kurtulabılırsın ama önermıyorm

12. Ersoy Doğru

Ersoy Doğru Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pc sistem uzmanı
    Yer:
    istanbul
    Yağlardan kurtulup fit olsam bence daha iyi ama kg kaybetmeden bunu yapmak istiyorum ozman vucudum daha belirgin olur kanısındayım

13. mr.gaga

mr.gaga Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    yağlısın kilo ver derhal.

14. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    5 ay aslında iyi bir süre . belki çalışma programını değiştirmen gereklidir artık . ve çalıştığın ağırlıkları arttırmalısın ( büyük ihtimalle arttırıyorsundur )

birde şu hazır protein var demişssin . neden yarısını içiyorsun ? 60 gr protein var onda diyorsun ve yarısını alıyorsun ?
    v.g çalışan birinin protein ihtiyacı zaten kilosunun 2 katı kadar ( gr olarak ) .vucudun zaten aldığın proteinin tamamını kullanamayacak ve bir kısmını dışarı atacak . protein alımına mümkün olduğunca dikkat et.
    karbonhidrat alımını da idmandan 1-2 saat önce yapıyorsundur muhtemelen. karbonhidratlar sana idman boyunca ihtiyaç duyduğun enerjiyi verecektir ama idmandan önce sadece karbonhidrat . protein ise idmandan sonra .
    benim önerim protein ve karbonhidrat alımlarını farklı öğünlerde yapman ikisini de aynı öğünde almamaya çalış.

şu an fotoğraflarına bakınca sadece kilo almış bir vucut görüyorum . benim tercihim bir çok kişinin aksine önce yağ yakımı sonra kaslanarak hacim arttırmak.bu şekilde gelişimi ve eksikleri daha iyi görebiliriz diye düşünüyorum .
    son olarak çalışma programını mutlaka gözden geçirmelisin . 5 ay v.g de oldukça iyi bir süre iyi değerlendirmemişsin .

Son düzenleme: 27 Eylül 2010
  15. amrt

amrt Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    gögüste simetri sorunu var malesef. vucut bıraz yağlı fakat bı dıyetle halledılır sıkı calıstıktan sonra. çalişmaya devam :) başarilar diliyorum

Sayfayı Paylaş