1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Yaş 22 Kilo 80 Boy 1,77 Yorumlarınızı Bekliyorm..

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve ehueh tarafından 17 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. ehueh

ehueh Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Ben mustafa,

Bu spora univ yıllarımda heves etmıstım 3 ay falan yapıp bırakmıstım uzun bir ara salona falan gidemedim univ bitirdim şu anda ve salona aralıksız gitme şansım var 1 ay oldu başlayalı. ama ara verdigim süre içerisnde arastırma falan yaptım programlar beslenme vs.

şu anda çalısma sistemım piramıt 12 10 8 6 agır kılo ile az tekrar yaparak hacim kazanmak istiyorm nisana kadar alabildiğim kadar hacimi alıp daha sonra diyet yapma niyetindeyim ancak göbek bölgemdeki yaglardan şikayetçiyim.

spor saatlerim şaşmaz dakikasında yaparım 30 40 dk civarı sürüyor.
    Beslenmemde dakikası dakikasına dikkat ederim
    hergün antremandan 105 dk once 1 tabak bulgur piavı bir tabak makarna bir tabak salata bir tabak sulu yemek yerim ekmek yemem antremandan 45 dk önce 2 amino 2 BCAA 1 porsiyon creatin içiyorm antremandan sonra şeker ihtiyacımı karsılamak ıcın muz yada elma mandalina tarzı meyveler yiyorm + 2 amino 2 bcaa 1 porsiyon protein tozu içiyorm. 30 dk sonra tekrar 1 tabak makarna 1 tabak bulgur pilavı ve 1 tabak salata yiyorum.

antreman :

1.gün gögüs önkol
    yanlardakı rakamlar son set agırlıkları

düz bench 70 + üst bench 57,5 + butterfly 65 + gögüs uzatma 20 kg dumbble
    dumblle curl 18 kg + z bar 40 + concentration curl 12 kg

2. gün kanat bacak

lat machine öne 60-65 + enseye 60-65 + dumblle row 15 kg dumblle
    squat + calf

3.gün omuz arka kol

omuz yana açış 8 kg dumblle + multi press makınesınde enseye 47,5 kg + öne 45 kg
    standing cable push down + barbel extansion + 2 sehpa arası kucakta 30 kg

Soğuk Ölçülerim

gögüs : 104
    omuz : 114
    Bacak : 55
    Kol : 39 Sıcak 40
    Calf : 38
    Bel : 92
    kilo : 80
    boy : 1,77

eksik olan yanları söylersenız yapmam gereke n yada yanlıs yaptığım şeyleri teşekkürler

Ekli Dosyalar:

2. ehueh

ehueh Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    bunlarda diğer bölgeler

yalnız şunu eklemek istiyorm takviye olarak aldıgım protein amino bcaa creatini almaya başlıyalı 3 gün oldu

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 17 Aralık 2009
  3. ehueh

ehueh Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
  4. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
  5. ehueh

ehueh Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    üzerinde spor öncesi yazan fotolar zaten aynı gün spordan önce sogukken çekilen fotolar, antrenmana girmeden önce çektim sonra antrenmana girdim tekrar çektim sıcak ve soguk olarak ayırdım fotolarda

6. ehueh

ehueh Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    2 sehpa arası yaptıqım zaman alt gögüs çizgisinide çıkarıyor ama normalde arka kol agırlıklı ve omuz agırlıklı .. ama su anda bu hareket gereklimi değilmi ? gögüsler tam olarak dolmadan yapmam biraz sakıncalı değilmi ?

7. lionking35

lionking35 Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Satış Müdürü
    Yer:
    İZMİR
    Hacim yapmanı anlıyorum ama bel bölgesinde oldukça yağ fazlan var. Kardio çalışmanı ve hareketleri 12 veya 15 tekrar yapmanın sana daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Eğer beni dikkate alırsan yaza daha fit bir vücutta gireceğini düşünüyorum.

8. ehueh

ehueh Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    12 ve 15 tekrar yaparsam zayıflamam mı ? daha sonra hacım yapmak zor olmazmı ?

9. ehueh

ehueh Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    şöyle birşey yapsam daha mantıklı olmazmı ? akşamları 40 dk yer hareketleri cardio yapsam ? antrenman saatlerimdede piramit programıma devam etsem ? çünkü yaza fit girmek benım için önemli deqil iri olmak istiyorm çünkü kıyafet giydiğimde üstüme yakıssın yeter tişört falan giydiğimde göbek falan hiç bişi belli olmuyor gögüslerim iri olduqundan dolayı ve ben ileri düzeyde yapmak istiyorm bu sporu o yüzden böyle bi program uygulama gereği duydum sizce ?

10. lionking35

lionking35 Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Satış Müdürü
    Yer:
    İZMİR
    içgüdüsel çalışma prensibi diye bir çalışma mevcuttur. Sen vücudunu iyi tanıyıp tepki oranını keşfettiysen sorun yok. Herkesin el izi farkli olduğu gibi, antreman tepki oranı farklıdır.

11. ehueh

ehueh Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    yalnız şunu söylım o göbeğim hayatımda sıfır yada dümdüz olmadı üst karında hiç yag yok cok az var sadece alt karın yaglı ama karın kaslarım kuvvetlı ellerımle dokunduqumda parcalı olduqunu hıssedebıliyorm.

Alt gögüs çalısmıyorm alt gögüs çalısıp goguslerı sekle sokmalmym ? erken buldum biraz ama

12. ehueh

ehueh Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    yorum yapacak olan yok sanırım 196 kısı bakmıs

13. warlords

warlords Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Gögüs kısmında biraz eksik var gibi gözüküyor.birde hacim kazanmak için ne yapıyorsun.

14. ehueh

ehueh Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    üst gögüs bölgemde sorun var gögüs ortası dolu değil oraları doldurmak amaçlı hiç düz gögüs yapmıyorm üst gögüse agırlık verıyorm

piramit yaparakda hacim kazanıorm

15. xxgkhnhscxx

xxgkhnhscxx Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum sen 15 dk yürü 15dk koş iyi bir mekik antremanı 2 ayda hiç birşey kalmaz diyet yapmana gerek yok şöyle gerek yok abur cubur yemiceksin fazla ekmek yemiceksin o kadar abartıya kaçmazsan çok güzel kilo veriyorsun 2 ayda 7.5 kg verdim tabi ne cips kola kek vs vs vs hepsine hasterim :D

16. ehueh

ehueh Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    kilo vermeye çalışmıyorm zatenn anlamıyorm neden kilo vermeme yönelık seyler yazıosunuz ?

17. ysf55

ysf55 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    samsun
    karın bölgen iyi durmuyo kardesim biraz kg vermelisin aslında kgdan cok mekik cekmen gerek ağırlıklı olarak. zaten gerisi onla beraber gelir

18. ehueh

ehueh Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    karın bölgemdeki fazlalığın farkındayım ama bu beni rahatsız etmiyor. ben bu işi uzun süreli ve ileri düzeyde yapmayı amacladığım için karın bölgesine agırlık vermıyorm su anda eger agırlık verırsem diğer bölgelerime agırlık veremıyecegım... benim yaza bakla bakla karın kaslarıyla girme gibi bi amacım yok sadece irileşebildiğim kadar irileşip hacim almak istiyorm daha sonra tamamen define olmayı planlıyorm eger şimdi define olursam ince bir vucutta fit bir vucudum olacak ama hacimlendikten sonra define olursam hem iri hem fit vucudum olacak kanısındayım...

benım düşüncem bu yönde üstadlarımızda yardımcı olurlarsa sevinirim saygılar

19. kurenator

kurenator Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ist
    bence de şu anda define olmaya çalışırsan işler daha da içinden çıkılmaz olacak hemde inceldiğin için pskolojik olarakta çöküntüye ugrayabilirsin.En iyi bu şekilde lean bulk olarak devam etmen.Yağ kütleni arttırmadan max kas almayı hedefle.Artan kas oranıyla birlikte bazal metabolizmanda zaten otomatikmen artacak ve daha cok yag yakacaksın.Hemde vaktini kas inşa ederek geçirmiş olursun.Bir ektomorf olsaydım bende mıden kotu dıye hemen elestırırsdım ama devam et iyi yoldasın.Sağlam çalışmanı tavsiye ederim vücudunu cok ınceleyemedım resımlerden acıkcası.

20. ehueh

ehueh Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    bende öyle düşünmüştüm zaten karın kası gibi bi ihtiyacım yok karnım düz olsun iri olayım yeterli parçalı vucudum olsa nerde kime göstercem ? :)) denıze plaja takılan bi insan değilim o yüzden bu sene sadece hacimlenmek daha sonra parçalamak daha mantıklı geliyor bna yorum için teşekkürler. ayrıca katılıyorm ince görunmek bana göre değil piskolojikman çöküyorm

Sayfayı Paylaş