Yaş 21-Boy 1.98. kilo 81

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Obiwankenobi tarafından 26 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
 1. Obiwankenobi
  Offline

  Obiwankenobi Üye

  Katılım:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Selamlar. Başlıkta belittiğim ölçülerdeyim.Vücut geliştirmeye başlayalı 2 ay oluyor.İlk başladığımda kilom 74 tü ( sanırım baya zayıfmışım :) )
  .İlk gün bench press ve chest press te boş barla çalışmıştım.Über derece zorlanmıştım.İzleyen günlerde omuz ve sırt çalışmalarında en alt düzeyde çalıştım.2 ay sonunda bench presste 47 kg Chest presste 27 kg butterfly da 50 kg ya çıktım.Multipresste bara 2şer kilo takarak çalışıyorum.Kollarım baya gelişti.Bacak hareketlerine yeni başladım.Durum nasıl diye bi sormak istedim.Yanıtlarınız olursa sevinirim.
   
 2. Obiwankenobi
  Offline

  Obiwankenobi Üye

  Katılım:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  ****bench,chest presste boş bar kaldırmamım sebebi daha yukarısını kaldıramıyor olmam..
   
 3. Obiwankenobi
  Offline

  Obiwankenobi Üye

  Katılım:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  kusura bakmayın böyle parça parça oldu mesajlar ama.Her gym e gidişimde 5-7 dakika koşuyorum ısınmak için.o gün güğüs çalışıcaksam çalışmayı tamamladıktan sonra triceps kol çalışıyorum , o gün omuz veya sırt çalıştıysam biceps kol çalışıyorum.her gün mekik çekmeye çalışıyorum ( çoğu zaman kaytarıyorum :) ) 1.5-2 saat kalıyorum gym de.Aralarımı 40-60 saniyede tutuyorum. yorumlarınızı bekliyorum.
   
 4. Draqo
  Offline

  Draqo Üye

  Katılım:
  19 Eylül 2008
  Mesajlar:
  353
  Beğenileri:
  223
  Ödül Puanları:
  0
  Obiwan , koşmak yerine tempolu yürümeni tavsiye ederek söze başlayayım. Kişisel gelişim olarak durumunuz güzel. 2 ay içerisinde çok yol katetmişsiniz. fakat çalışma programını tam anlayamadım belirli bir çalışma programın varmı ?
   
 5. Obiwankenobi
  Offline

  Obiwankenobi Üye

  Katılım:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  şöyle söyliyim.haftada 4-5 gün çalışıyorum.3gün çalışma 1 gün dinlenme şeklinde.1gün göğüs ve ön kol 2. gün omuz ve arka kol 3. gün sırt ve ön arka kol karışık.bazende bacak çalışıyordum.artık 4. gün olarak bacağada başladım düzenli olarak.Hergün 7 dakika koşuyorum fazla uzatmıyorum çünkü zayıflamıyım diye.Göğüs çalışmam sırasıyla şöyle : bench press+dumble fly+butterfly+chest press+yatarak pull over. bench press te 2 ayda 0 kg dan 47 kg ya geldim.Butter fly da 10 kg ile yaparken şu an 50 kg ile yapıyorum)bunların ardından 21 adını verilen ön kolu geliştiren hareket ve tek dumblla çalışma yapıp o günü bitiriyorum.Omuz çalışmam : multipress te çeneye ve enseye diye başlıyorum bunun ardından adını bilmediğim yine multipress aletinde yapılan ve boyunu omuza bağlayan yerleri çalıştıran hareketei yapıp bi kaç omuz geliştiren hareket daha yapıp arka kollarıçalıştırmaya başlıyorum.3-4 tane arka kolu geliştiren hareket var adlarını bilmiyorum özür dilerim onları yapıp bitiryorum.Her günün bitiminde mekik çekmeye çalışıyorum 100 civarı aşağı yukarı 2 günde bir oluyor mekik çekmem üşeniyorum falan :D .mesaj da uzadı galiba kusura bakmayın.göğüslerim baya gelişti dışardan bakıldığında baya bi gelişme var ama omuzlar için aynı şeyi söyliyemicem.gerçi mutipress te kaldırabildiğim kilolar sürekli artıyor ama herhalde omuzda gelişim görülmesi biraz daha zor sanırım.kollarımda biraz gelişti.herşeyden sonra 2 ay sonunda kendimi çok daha dinç ve sağlıklı hissediyorum.daha bi 6-7 ay yapmayı düşünüyorum.2 aya kadar setlerim 3X12-15 şeklindeydi.Şu an 4x12-15 şeklinde yapıyorum.
   
  Son düzenleme: 27 Aralık 2008
 6. Draqo
  Offline

  Draqo Üye

  Katılım:
  19 Eylül 2008
  Mesajlar:
  353
  Beğenileri:
  223
  Ödül Puanları:
  0
  fakat 12-15 tekrar ne kadar doğru bilemiyorum. bence hacim için yapılan antrenmanlarda ideal tekrar 8'i geçmeyendir. fazlası aşırı çalışmaya girebilir. omuzlar zor gelişen bir kas türü. genetik olarak bu konuda şanslı olduğum için benim omuzlarım çabuk gelişiyor ama benimde göğsüm zor gelişiyor. genetiğin etkisi büyük gerçekten. omzun ilacı fazla ağırlıktır derler. buna inanıyorum ben. ama bana kalırsa 8 tekrar üzerinden çalış ve hareketleri 4 setin üstüne çıkarma. beslenmenede çok dikkat et çünkü 2. ay içerisinde hemen hemen 3-4 parçalı program fazla bir beslenme gerektirecek sana
   
 7. Obiwankenobi
  Offline

  Obiwankenobi Üye

  Katılım:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  setleri 12-15 ten yapıyorum çünkü çalıştırdığım kaslarda ağrıyı hissetmek istiyorum bundan dolayı.genetik açıdan boyum uzun olduğu için sanırım kaslarımın gözüksel açıdan ortaya çıkmaları kısa boylu insanlara göre daha zor sanırım.göğüsüm çok iyi gelişti ama sırt ve omuz için aynı şeyi söyleyemicem.başladığımda multi press te çalışamıyodum bi barın ucuna 1 kg takıp çalışıyodum arttıra arttıra multipress e geçtim şimdi onun boş barı çok daha ağır.onda 4-5 kg takara çalışıyorum.öne ve enseye 4x12 set yapıyorum umarım yakın zamanda geliştiklerini görebilirim.ancak göğüsteki gelişmeyi görmem çok güzel oldu hevesim daha daha arttı.sanırım bide bu fittness hocamın da katkısıyla oldu baya.sürekli birlikte çalışıyoruz.örneğin bench presste bi kiloyu rahat kaldırmaya başladığım an direk kiloyu arttırıyor o. dengeliyor benim kaldırışımı ben kaldırırken.böyle böyle baya geliştirdim kendimi.ancak kafama şu da takılıyor.benchte 47 kg ya çıkarken chest press te neden 27 kg ya çıktım.sonuçta 2 side göğüs.27 kg az diye düşünüyorum benche göre
   
 8. Morphling
  Offline

  Morphling Üye

  Katılım:
  23 Şubat 2008
  Mesajlar:
  119
  Beğenileri:
  17
  Ödül Puanları:
  0
  Chest press benche göre daha izole bir hareket. Benchte vücudundan güç alıyor olabilirsin.Benchi tam olarak doğru yaptıgından emin ol.
   
 9. Obiwankenobi
  Offline

  Obiwankenobi Üye

  Katılım:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  7
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  evet katılıyorum o konuda sana.chest daha bi izole hareket.bench i yaparken bacaklarımın sabit olmasına dikkat ediyorum.nefes verirken tüm gücümle barı yukarı itmeye çalışıyorum.
   

Sayfayı Paylaş