Yaş 21 boy 1.80 kilo 110 Ve kilo vermek istiyorum.Düşünceleriniz lütfen.

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve legoolas tarafından 31 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. legoolas

legoolas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar öncelikle selamlar.Benim kilo verme hikayem çok uzun yıllardır. kilo vermek istiyorum ama nedense bunu hiç başaramdım. Diyetler yaptım spor yaptım ama gene sonuç degişmedi.sizinle son fotoroflarımı paylastım vucudumu görüyorsunuz.Tavsiyelerınıze ihtiyacım var.Neler yemelıyım?Neler yememeliyim?Suplement olarak neler kullanmalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 31 Temmuz 2010
  2. dhg

dhg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    İlaç kullanmaktan çok sağlıklı birşekilde diet yapmalısın. Ara öğünlerle beraber 7-8 öğünlük bir diet programı seni haftada en az 1.5 en fazla 2 kiloya kadar kilo verdirtebilir.Bunun yanında sporla birlikte tahminen 6-7 ay içinde istediğin kiloya düşebilirsin. Bende 30 kilo vermiş biri olarak sana diet listemi veriyorum

Sabah : 2 dilim tam tahıllı ekmek
    2 dilim az yağlı peynir ( 60 gr.)
    Bol çiğ sebze ( maydonoz önerilir)

1. ara öğün: 3 adet kuru kayısı + 5 adet fındık

Öğle : 1 kepçe çorba veya 1 dilim ekmek
    Sebze yemeği 6-7 yemek kaşığı
    2 dilim ekmek ( ekmekler tam tahıllı olması senin yararına , daha çok iştah keser)

2.ara öğün 16:30 : 2 dilim tam tahıllı ekmek + 1 dilim az yağlı beyaz peynir.

3. ara öğün 17:30 : 1 porsiyon meyve

Akşam yemeği 19:30 : 6 yemek kaşığı sebze yemeği
    bol salata , 2 dilim tam tahıllı ekmek , 1 kase light yogurt (4 yemek kaşığı kadar)

Yatmadan 2 saat önce ise : 1 kase light yogurt yada aynı şekilde meyveli yoğurt veya 1 porsiyon meyve.

3. umut94

umut94 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise 2 öğrenci
    Yer:
    Çekmeköy
    Diyetinde protein olarak sadece 90 gr light peynirle 2 kase light yoğurt var yani toplam protein 20+12 (2 kase yoğurda 300 gr dedim) 32 gr var. Proteini kesinlikle artır yumurta, light süt, tavuk göğsü, ton balığı tüket. Ekmek de hep bayabilir onun dışında başka karbonhidratlara yönel bence.

4. dhg

dhg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tabiki diette değişiklikler olması mümkün , ben doktor kontrolünde sürekli ölçüm yaptırarak haftadan haftaya çok değişmesede değişen diet listeleriyle 3.5 ay da 30 kilo verdim. 40 küsür kilo olan yağ 23 kiloya kadar indirmiştim.

5. legoolas

legoolas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar önerileriniz için çok teşekkür ederim.Konuyu açtıktan sonra spora basladım ve 6 kılo verdım bu sıvı kaybıda olabilir tam olarak bilmiyorum. Yediklerıme dikkat edıyorum. akşamları tempolu olrak 1 saat koşuyorum.Hedefim ocak ayına kadar ideal kiloma kavusmak.Bu arada bir sorum daha olacak ben yaklasık 6 ay v.g yaptım bunun sonucunda oluşan çatlaklarım var bunlar için ne yapabılıırm ?

6. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Başlangıçta verilen kilonun bir kısmı su kaybı oluyor.Ama 6 kilo da su kaybı olmaz.Kas kaybetme yada minimumda tut da gerisi önemli değil.

Akşamları 1 saat koşu yerine 20 dakikalık interval çalışmasını tavsiye ederim.

7. legoolas

legoolas Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında ben kas kütlesini artırarak zayıflamak istiyorum.Ama kas kütlesi artarken vucutta catlarlar olusuyo o yüzden zayıfladıktan sonra calısmak gerekıyo galıba vg.Bide bu süreçi hızlandırmak için arkdaslarım bi kaç suplement önerdi.L carnitine ve cla ne dersiniz ?

8. dhg

dhg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    L carnitine bende kullanıyorum , faydasını görüyorum diyebilirim. Çatlaklar için ise deriyle ilgisi oldugundan cildiyeciye gittim. Lazer tedavisi önerdi , bende tamamen kilolarımdan kurtulduktan sonra gitmeye karar verdim.

9. ege_2048

ege_2048 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Catlaklar icin cinko alimini oldukca artirmaniz lazim, cinko haplari mevcut piyasada ayni sekilde cinko merhemleri de var catlak vb hallere iyi geliyor. Ama sunu da belirtmek lazim ki cinkonun etkisi iyilestirmekten ziyade onlemektir. Cinkonun bolca bulundugu besinleride netten arstirip yiyebilirsiniz benim bildigim brokoli yesillik kirmizi et sarimsak da bolca bulunur.

10. sami_14

sami_14 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    seni en iyi ben anlarım kardeşim . aynı hallerdeydim 118 kg 184 cm idi . şimdi 88 kjiloyum ve devam ediyor düşüş . eğer salona gidiyorsan bi hafta kadar kardiyo ile beraber protein diyeti yapmalısın . bol bol su iç . geceleri yatmadan önce en az 1 lt su iç . protein diyetini yapamazsan da aldığın kaloriye dikkat et . köklü bi değişiklik yapmana bence çok gerek yok . sonra tekrar alınıyo zaten kilolar .

11. muro-van-kenobi

muro-van-kenobi Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    murat
    Yer:
    ankara
    l-carnitine ve diyet ve spor

Arkadaşım 7 hafta öncesine kadar 110 kg. daydım. boy. 1.73 bu arada.
    Arkadaşın verdiği diyet programı gayet iyi buna ek olarak öğle öğününde protein kaynağı olarak 3 adet köfte büyüklüğünde tavuk balık yemeni tavsiye ederim. Arkadaşın diyeti benim diyetime çok benziyor. Bu arada diyetisyenim süt ve yoğurda çok önem gösteriyor, aksatmamamı söylüyor. Spor salonuna haftada 3 gün gidiyorum. Weider in l-carnitin liquid 1500 mg. ını spordan 30dk. önce alıyorum. Ve bugünkü kilom 95kg. bunun çoğunluğu yağ olarak gitti.

Sürekli birşeyler yediğimi söylüyorlar nasıl bu kadar kilo verdin diye soruyorlar. Meyve ve leblebi yiyorum ara öğünlerde. her2-3 saatte bir öünim var.

Sana da başarılar dilerim.

12. YapmAsuman

YapmAsuman Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Bende 20 yaşımdayım 1.81 boyum var 120 kg'yim.1 ay kick-boxs ile beraber yediklerime dikkat ettiğimde 4-5kg vermiştim fakat devamı gelmedi.Kiloma rağmen rahatlıkla 30-40 şınav çekebilmekteyim.Kas kaybetmeden kilo vermek istiyorum şuan spor salonuna yazılabilecek konumdayım.Yeni bir üyeyim tecrübeli arkadaşların önerilerini merak etmekteyim..

Sayfayı Paylaş