Yaş 18, Boy: 186, Kilo 90; Beslenme Programı önerisi?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve licky tarafından 1 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. licky

licky Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar, yaklaşık bir haftadır salona gidiyorum, 10 - 15 dakikalık bir kardiyo ve sonrasında karın - göğüs - kol - omuz - bacak 4'er set çalışıyorum. Yağ yakmak ancak bu esnada kaslarımdan da kaybetmek istemiyorum, bir sene önce yağ oranım yüzde 27 küsür bir şeydi, henüz ölçtürmedim ama muhtemelen daha toparladığımı düşünüyorum. Protein tozu ya da yağ yakıcı desteği almıyorum, açıkçası vücut geliştirme konusunda da bilgim yok, fakat ordan burdan topladıklarımla idare ediyorum. Okula gidiyorum, ve öğlen arası için de beslenme menüm geniş sayılmaz. :D Beyaz peynir, domates ve maruldan oluşan bir sandviç yiyebilirim ya da lokantadan kurufasulye ve çorba ya da pilav, az tavuk sote vb. Beslenme programı oluşturmaya karar vermeden önce düzensiz besleniyordum, ancak yağlı yememeye de dikkat ediyordum; örneğin kahvaltı yapmıyordum, öğle arası bir çiğ köfte dürüm yiyordum ve akşam gelince ne bulursam atıştırıyordum, ekmeksiz ve tuzsuz olmasına dikkat ediyordum.( Tavuk - mantar sote, köfte, sebze yemeği vs, arada börek, poğaça.)

Birçok yeri araştırdım ancak gerekli listeyi bulamadım, sizler nasıl bir program önerebilirsiniz? Okuduğunuz için ayrıca teşekkür ederim, iyi akşamlar.​

Son düzenleyen: Moderatör: 1 Mayıs 2013
  2. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    Yeni başlayanlar için beslenme tekniği - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Beslenme - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Yeni Başlayanlar Bölümü - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş