Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve rockchy tarafından 25 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. rockchy

rockchy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ben salona gitmiyorum gidicek maddi durumum yok evde 6 kg dumbell var onunla çalışıyorum 1 hafta oldu 2 günde bir sabah sahilde 15 dakika yürüyüş 15 dakika koşu yapıyorum 5 er dakika dönüşümlü olarak sonra esnetme hareketleri ve üstüne spor aletlerinde çalışıyorum son bir haftadır beslenmeme dikkat etmeye başladım çalışmadan önce 1 tabak makarna yiyorum onun dışında gün içinde 4 5 dilim çavdar ekmeği ve sebze yemeği ne pişmişse sabahları ortalama 3 4 haşlanmış yumurta ve yaklaşık 2 kibrit kutusu büyüklüğünde peynir yiyorum.

benim omuz bölgem zayıf ve bel ve karın bölgesinde çok feci yağlanma var benim ne yapmam lazım tecrübeli abilerimden yardım bekliyorum :confused:

2. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Sorması ayıptır sen niye makarna yiyorsun?Birde sabahları 3-4 haşlama yumurta?Sen zayıflamak mı istiyorsun iyice şişmek mi?Ayrıca hadi bunları yedin body de yapmıyorsun onun için yiyorsun desem o da değil.Sana tavsiye sabahları 30 dakika interval koşu yap.15 dk kadar şınav-mekik-barfiks-Dips çalış(SABAH).Akşamları ise 1 saat muhabbet olsun diye çık arkadaşlarınla,eş dost ile yürü.Bu kadar spor salona gitmeyeceksen yeter.Ve güzel bir diyet yap.Ben sana uygulanabilir bir diyet yazayım ama bu yaptığım çok yanlış normalde senin metobolizmana göre yazılması lazım ama ben genede ortalama birşey yazayım.

Sabah:2 dilim çok tahıllı ekmek(Veya kepek ekmeği),1 kibrit kutusu diyet peynir(veya küçük bir kase lor peyniri),1 adet yumurta(Amerikan sağlık örgütü günde 1 yumurta önerir),1 adet domates ve salatalık,bir bardak bitki çayı(Mate çayı,yeşil çay,papatya çayı veya karışık meyve çayı veya 1 bardak diyet süt)

Öğlen:Haşlanmış tavuk(Veya light ton balığı veya taze buğlama balık),1 kase diyet yoğurt,1 dilim çok tahıllı ekmek(veya kepek),büyük bir kase Salata,Ayrıca 1 kase çorba.(hazır değil,az yağlı az tuzsuz mesela tarhana)

Akşam:1 kase çorba,1 tabak az yağlı sebze yemeği,1 kase yoğurt,1 kase salata.

Aralarda acıkırsın diye ara öğün tercihleri: (1 dilim karpuz yanında 1 bardak light süt),(Light biskuvi yanında bitki çayı),(Meyveli yoğurt) vs vs bunları çoğalt.

Diyet listesini kafamdan yazdım yanlış olabilir veya sana uymuyabilir,sen araştır kendine göre birşeyler yap,sadece örnek olsun diye yazdım.Örnek alacağın şeyler;akşam ekmek yok.Salata,yoğurt sürekli var.Sabahları güzel bir kahvaltı.Ayrıca hayvansal protein eksik olmayacak.

3. rockchy

rockchy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    evet makarnanın hiç bi mantığı yok :D yumurtalarıda kaybetmemek için yiyorum :/

4. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Yumurtayı neyi kaybetmemek için yiyorsun,Kas kütlen mi varda yiyorsun?ayrıca o kadar yumurta yemen(sarısıyla birlikte) klestrol,yağ açısından kötü etki yapar.Sen kendini kandırmak,bal börek yiyerek zayıflıyabileceğini sandığın için yiyorsun.Makarnayla,yumurtayla kilo verilse herkes verirdi.Acı çekmeden kilo veremezsin.Biraz forumu araştır iyi bir kilo verimi gerçekleştirirsin.

5. rockchy

rockchy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    demek istediğinizi anladımda benim derdim sadece kilo vermek değil öyle olsa tek yaptığım koşmak olurdu 1 2 hafta içinde çalıştığım ağırlığı 10 veya 15 kiloya çıkarıcam idareten 6 kiloyla çalışıyorum benim derdim kilo verirken kas yapmak yağ ve karbonhidrattan kesip protein ağırlklı beslenip yapmak istiyorum bunu tabi bol yeşillikle. kafamdaki kilo vermekten ziyade bu. bilmiyorum ustalar ne düşünür...

6. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Hem kilo verip hem hacim kazanmak gibi bir durum söz konusu olamaz.Sen hem kilo verip hem mevcut kas sistemini güçlendirip,kaslarına şekil verdirtebilir,çok hafif hacim kazanabilirsin.Ayrıca halk arasında koşarsam çok zayıflarım gibi bir görüş var doğru ama koşmak her zaman uygun kilo verimi değildir.SANA tavsiyem verdiğim diyet listesini uygula.O listeyi kafamdan yazdım ama dengeli bir liste olduğunu düşünüyorum.Ayrıca spor için 1-2 şey önerdim.Onların yanına evde dumbıll la çalışma programı eklemelisin.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-dumbell-ile-al-ma-t13409.html

Buradaki hareketleri 4 set 15-20 tekrar arası yap.

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Gunde 1 yumurta ye ama fazlası zarar zayıflamak ıstıyormussun

Sayfayı Paylaş