Yaş 17 Bariz Bir Jinekomasti Vakası Dinlenmeye Değer Bir Spor Hikayesi

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve berkhan872 tarafından 18 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. berkhan872

berkhan872 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Öncelikle Merhabalar Arkadaşlar Yaşım 17 Bundan 4 Yıl Önce Yani Ergenlik Döneminin Yeni Yeni Başladığı Ortaokul Yıllarında Çok Kiloluydum Bir Oturuşta Bir İki Ekmek Yiyebilen Gününü Bilgisayar Başında Kola,Cips,Çikolata vs vs Şeylerle Geçiren Bir Çocuktum Bu Çocukken Pek Sorun Olmuyordu Ama Akdeniz Bölgesinde Sahil Kesiminde Yaşadıgım İçin Yaş İlerledikce Daha Büyük Sorunlar Algılamaya Başladım Lise 1'e Başladıgımda Henüz 15 Yaşındaydım Ölçülerim Tam Olarak 1.77 Boy 112 Kiloydu.Çok Sarkık Kadın Göğüsleri Gibi Göğüslerim Ve Sarkık GöğüsUçlarım Vardı Bu Ciddi Bir Sorun Oldu Benim İçin Buna Bi Dur Demem Gerektiğini Anladım Ve Dur Dedim Spor Hayatına Atıldım Ama Çok Bilinçsizdim Ne Bi Spor Hekimine Danıştım Nede Diyetisyene Birden Kestim Yemeği Sabah Akşam Salata Yiyip Ayran İçer Hale Geldim İlk Başlar Durum İç Açıcıydı Tabi Birden Zayıflayınca Mutluluk Duydum Eski Halimden Daha İyi Olduğumu Düşünüyordum Tam 3 Ay İçerisinde 110 Kilo İken 70 Kiloya Düştüm Artık Psikolojim Düzelmisti Ama Fiziksel Bozuklukların Çıkacağını Bilmiyordum Bilinçsiz Ve Azimliydim Yol Gösteren Olmamıştı Sonra Yaz Geldi Tabi Sporu Bıraktım Hergün Plajda Yüzmeye Başladım Çevremdekiler Çok Şaşırıyordu Zayıfladıgıma Ama Göğüslerim Hakkında Sorun Olduğunu Söylediler Ben Aldırmadım Tabi 110 Kilo İken 70 e Düşmüşüm Onun Mutlulugunu Yaşıyorum Gülüyorum Ama Son Gülen İyi Gülüyor Okullar Açıldı Bu Seferde Ağırlık Çalışmaya Başladım Düzenli Spor Salonuna Gidiyordum Hocaları Dinlemiyordum Az Yiyor Çok Çalışıyordum Sonra Ara Ara Sporu Çok Bıraktım Yedimmi Çok Yiyen Birisiydim Ama Spora Başladıgımdada Az Yiyen Birisiydim Aslında Tam Tersi Olması Gerekir Tabi Bilinçsizlik İşte Aradan Yıllar Geçti Oldum Lise 3 Ee Yaş İlerledi Sporuda Bıraktık Ara Ara İyice Sarktı İğrenç Bir Durum Cıktı Ortaya Kadın Göğüslerinden Farksız..Biriyle Tanıştım Belediye Statında 25 Yaşında Meteoroloji Görevlisi Bana Göğüsümde Jinekomasti Adında Bir Göğüs Hastalıgının Olabileceğini Bir Genel Cerraha Ve Spor Hekimine Gitmemi Söyledi Bulundugum İlçede Devlet Hastanesinde Muayene Oldum Genel Cerrahi Bölümüne Jinekomasti Adlı Erkekte Kadın Tipi Meme Büyümesi Yani Olduğunu Söylediler Ve Mersin İl Devlet Hastanesi Plastik Cerrahi Bölümüne Yönlendirdiler Bana Bazı Testler Deneyler Kan,Şeker İdrar Tahlilleri Yaptılar Ekg,Rontgende dahil.Plastik Cerrah Doktoru Bana Bu Ameliyatı Yapabileceğini Şimdikinden Daha İyi Bir Görüntü Çıkacağını Ama Lakin Meme Başının Altından Kesi Yapılıp Büyük Bi İz Kalacağını Söyledi Tabi Benim Hedefim Polis Akademisi Hiç İçime Yatmadı Bu Durum.Doktorum Bana Bu Sorunun Lazer Liposuction Adlı Bi Yöntem İle Özel Hastanede Plastik Cerrahi Bölümlerinde Yapıldığını Söyledi Bir Kaç Araştırma Yaptım İl Çapından 2-3 Tane Profosor Alanında Uzman Doktorları Buldum Hepsiyle Ailemle Beraber Teker Teker Görüştüm Tavsiye Üzerine Birinden Randevu Aldım 1 Ay Önce Ameliyat Oldum Ameliyat Ağrı,sızı Olmadan geçti hiç korkmayın ameliyat bile denilemez oldum uyandım evime gittim ve bambaşka bi göğüslerle karşı karşıyayım halimden çok memnunum böyle olmasını istemezdim tabi.Arkadaşlar Sizlerden temennim eğer zayıflıyacaksanız birşeyler yapacaksanız spor hayatına başlıycaksanız lütfen benim düştüğüm duruma düşmeyin psikolojik bozukluklar yaşarsınız sizden ricam araştırarak,düzenli,destek ve tavsiye alarak spor hayatına başlayın Okuyanlara Teşekkür Ederim Ölçülerimide Yazıyorum Fotoğraflarıda Koyuyorum Konuya İyi Forumlar :)

YIL 2009

BOY 1.77
    KİLO 70

YIL 2013

BOY 1.80
    KİLO 78

Ekli Dosyalar:

zeo64, -MeRt-, -hitman- ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  2. berkhan872

berkhan872 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Arkadaşlar bu arada söylemeyi unuttum ben kesi yapılarak ameliyat olmadım özel hastanede oldum önce kesi yaptırmayı sorun olarak görmüyordum devlet hastanesindeki plastik cerrahına danıstıgımda memebaşından kesi yapılcagını dikiş izi olucagını ve spor hayatına baya bi süre ara vermem gerektiğini söyleyince lazer liposuction işlemine başvurdum sizden tavsiyem durumunuz varsa lazer liposuction olmanız yoksada bekleyip sabredip ondan sonra olmanızdır unutmayın her kesi yapılan dikiş izi olan ameliyatın bir kalıtımı vardır insan vücudunda olmadan önce bi karar verin.

zeo64, kratos1 ve (silinen üye bunu beğendi.
  3. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Geçmiş olsun diyorum öncelikle ve yaşadığın şeyleri paylaştığın için teşekkürler. Eminim çoğu kişiye yardımcı olucaktır.

Serbest duruş ve göğüsün daha net çıktığı bir kaç fotoğraf daha ekleyebilirsen çok iyi olur bu konuyu araştıran kişiler için.

4. Hurbie33

Hurbie33 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Azminden dolayı tebrik ederim, nereden nereye.Etrafımda birsürü kilolu insan var sırf bu yüzden kendini kötü hisseden, sendeki azim çaba istek onlarda olsa eminim onlar da mutlu olacaklar ama denemiyorlar bile.Işte deneyen de karşılığını alıyor.Yolunda devam et daha iyi olacaksın, bırakma ara verme boşverme, hikayeni bizimle paylaştığın için ayrıca teşekkürler.

5. berkhan872

berkhan872 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Emin olun çaba ve azim gösterenler sonuçta karşılıgını alıcaklar ben spor hayatına birazda biliçsiz ve desteksiz olarak kendi sabırsızlıgımla başladıgım için anlattıgım gibi bi kaç olumsuz etken yaşadım benim gibi kilolu olupta zayıflayanlardan ve zayıflamak isteyenlerden temennim ve isteğimse benim bilinçsizce yaşadıgım sorumlulukları yaşamamaları tecrübeli insanlardan destek almalarıdır okuyanlara teşekkür ediyorum

6. JinekomastiMağduruErgen

JinekomastiMağduruErgen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Deneyimini paylaştığın için teşekkürler

7. kuskaya008

kuskaya008 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları: