Yaş 14 - Spor salonu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve TheBlack_D-D_ tarafından 26 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    abilerim ben 14 yaşımdayım(başlıkta da belirttiğim gibi) daha önce dumbell ile evde çalışmıştım(Flexor hocanın verdiği evde çalışma programı ile)...ama fazla değil...bizim burda da 1 body salonu var bende bu hafta gidip konuşmak istiyorum...ama önce sizin fikirlerinizi almak istedim...yani sizce bu yaşta başlamak iyi mi ?? (Tanıdıklardan benle yaşıt olan bazı kişiler 13 yaşında başlamışlar.)

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    13 te baslanır ama hocanız yanlıs hareket koyar sonra boyunuza engel olur ondan bence 2-3 yıl dovus sporu yada yuzme tarzı bır spora yazılın

---------- Post added at 20:08 ---------- Previous post was at 20:04 ----------

13 yasında baslanır hareketler duzugn secılırse boyun uzamasına yararı bıle vardır ama sızın hocanız ne kadar bılgılıdır orasını bılmıyoruz yanlıs hareketler koyar sonra oyunuzun umzamasına engel olaıblır bence 2-3 sene daha bekleyın sovus sporuna veya yuzme tarzı bır spora yazılmanız daha ıyı olabılır.

3. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    hmm anladım...yorumun ve konuyla ilgilendiğin için tşk ederim...(yazdıklarını mutlaka göz önüne alacağımthums: )

4. Ex_Justin

Ex_Justin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa/İnegöl
    Benimde yaşım 14 bende senin gibi spor salonuna yazılmayı düşünüyorum fakat buradaki abilerin fikirlerini almak isterim benim boyum 1.55-60 arası kilom 50-55 body salonuna yazılmak istiyorum fakat boy uzamasına engel olurmu ??

5. TheBlack_D-D_

TheBlack_D-D_ Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sochi
    Birde biraz çekingenlik var ... Yani ailemle konuştum , gidip konuştuk hocayla yani uygun bir zaman gidip kayıt yaptırabilirmişiz ... Ancak ben çekiniyorum yani hani ordakiler alay eder vs.vs. düşüncelerinden dolayı bazen bu fikirden vazgeçmiş gibi oluyorum ...

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    bende çekıngen bırıydım hep pc oyunları eve bagımlı yaptı cok sukur yıllar once bıraktım oyunları salona yazılınca bende ılk gun heycanı vardı ne olucak nasıl olucak dıye ama hemen alısıyor ınsan ayrıca kımse alay etmez spor yapan ınsanlar pozıtıf olur :p

7. PeRTH

PeRTH Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Çekingenlik niye anlamadım ? Salondaki herkes spor amacı ile kendini geliştirme amacı ile gidiyorlar. Herkesin vücudu bir olmayabilir ama herkes bu spora 0 dan başlamıştır yani . Sana tavsiyem bu leg press , squat gibi hareketlerden kaçın ve salonda barfix yeri varsa kendini esnettir . Çok işe yarıyor doğrusu . Boy kısaltır mı derseniz ben bodye gittiğimden beri uzuyorum :)

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    selam leg press hareketının boya etkısı varmı ben yok dıye bılıyorumdum cunku oturarak yaptıgım ıcın omurgama yuk bınmıyor squat da mesala yakta yapıldıgı ıcın yuk bınıyor ama leg press te boyle bırsey varmı?

9. PeRTH

PeRTH Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Leg press omurgaya baskı yaparak boyu kısaltmaz .. Ama leg press in türkçesi bacak baskısı dır yani bacaklarına baskı yaparak uzamasını engeller .. Bu yüzden ben yapmıyorum ama leg ext. leg curl . bunları yapmanda fayda var ;)

Cidade de Deus bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş