Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mreko tarafından 1 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. mreko

mreko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    14 yaşındayım, 1,62 boy ve 56 kilodayım. Hocalarım malum yaz geliyor ben de iyi bi vücutla girmek istiyorum yaza :) önerileriniz nelerdir yaklaşık 1 aydır hergün 100 şınav, 60 mekik çekiyorum. Bir body salonuna yazılmamı tavsiye eder misiniz? şimdiden teşekkürler :)

Ekli Dosyalar:

2. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    bu kadar insan boşuna salona gidiyor değilmi,yani yaz için yada güzel bir vücuda sahip olmak için: ) elebetteki salona gitmek gerekir şnavla mekikle kafandaki vücuda ulaşman sence mantık dahilinde bir sorumu : )

3. mreko

mreko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aslında sorunumu anlatamamışım devilish :) 14 yaş için erken olmaz mı biraz daha beklemeli miyim bunu sormak istemiştim :) yine de teşekkürler :)

4. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    vücut geliştirmeye başlama yaşı, olarak googleye aratsan bile ilk sırada bu sitenin bu konu hakkındaki konusuna ulaşman mümkün zaten yanıtlanmış birşeyin cevabını bekleme derim : )

5. diesel.

diesel. Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    Budapeste
    Bence vg den uzak dur bir spora yönel basketbol futboll vs.bedensel gelişimini altyapını oluştur 17 yaşında ve sonrası için vücut geliştirme daha ideal olabilir senin için evde şınav mekik barfiks gibi temel hareketleri devamlı yapmanı öneririm ama ağırlık basmak salona gitmek için henüz erken bence.

6. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Ben olsam senin yasinda asla baslamazdim, evde kendi agirliginla yapacagin hareketler yeterlidir diye dusunuyorum. Sınav ve mekigin yanina birde barfiks eklersen bence yeter. Beslenmenide ihmal etme sakın. Daha cok gencsin. Bu yaşta yuksek agirliklarin altina girersen ilerde cok pisman olabilirsin.

7. devilish

devilish Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    yüzme yada aikido yap bence dieselin dediği gibi 17 den sonrada vg yaparsın

8. boran90

boran90 Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    bence insanların garip düşünceleri var bu konuda. benim kuzenim 14 yasında vg yapmaya basladı 3 ay sonra düzensiz bi program ve beslenme ile normal bi vg cinin 6 7 aylık yolunu kat etti. supplamentde kullanmıstı. amatör olarak olsa da ideal olmayan ama gayet atletik hoş bi vücut elde etmisti. şimdi diyeceksiniz o yaşta antreman suplement onun sağlığı yerinde değildir söyledir böyledir falan diye ama gayet herşeyi yerinde şimdi 17 yaşına girdi ben bile kıskanıyorum :)

9. Tormentorius

Tormentorius Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    14 yaşında gelişme olmaz diye başlama demiyorlar, bazı hareketlerin boy uzamasını durdurucu etkiler yaratmasından dolayı bu yaşta başlanmaması söyleniyor, ki bence de 14 yaş bu iş için erken. Forumda boy uzamasını engellememesi için hangi hareketleri yapmaman gerektiği yazıyor, o başlığı aratıp bulabilirsen kafandaki soruları yanıtlamış olursun.

10. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Konunuzu yeni baslayanlar bolumune tasidim, bu bolumde daha cok destek ve daha detayli bir yonlendirilme elde edebilirsiniz. Ayrica 14 yas ustu icin olan yeni baslayanlar programini okumanizi tavsiye ederim.

Sayfayı Paylaş