Yaş 14 9 gün sonra spor salonuna başlıyorum ve vicudum bu halde...

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Vanhelsing tarafından 16 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Vanhelsing

Vanhelsing Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese merhabalar (arkadaşlarım,abilerim.) ben 14 yaşında bir obezim ve artık ailede dışlanmak okulda dalga gecılmesınden bıkmış bir obezim kızların gelip göğüslerimi sıkıp benımkılerden buyuk dıye dalga gecmesinden bıkmış bir obez futbol takımında oynatılmamaktan bıkmış biriyim her bulundugum ortamda dıslanmak ınanın cok utanc verici bkz: sen yürüme yol çöker sen binme lastik çoker sen oturma koltuk kırılır gibisinden sürekli şakalar maruz kalıyorum berbat bişey bende herkesi adam akıllı karşıma aldım ve bir haftadır şekeri tuzu sıfıra indirdim 2 tane 2kg 2 tane 5kg dumbell bi tane el yayı aldım ufak onları kullanıyorum ve 25 inde ise spor salonuna başlıyacagım boyum 1.79 kilom 98 buda fotoğrafım sizce neler yapmalıyım inanın bu sefer gerçekten kilo vereceğim ailemlede konustum artık güne mutlu bi şekilde uyanıcam ve kımse benle şişko diye dalga geçemeyecek çok çalısıcam herşeyi yapıcam derslerimi düzelticem ve hayatıma şekil vericem bir dur dedim artık kendıme berbat durumdayım inanın hayat berbat benim için .kafa_ :(:(

Ekli Dosyalar:

2. çaylak.

çaylak. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    14 yaşındasın 1.79 boyun var Allah bir yerden almış bir yerden vermiş şanslısın ki sorununun tedavisi var mesela boyun kısa olsaydı ne kadar hırs yapsan da boyunu uzatman pek mümkün olmazdı.

Bunun haricinde bence direkt vücut geliştirme yapmak yerine bir kaç ay yürüyüş,koşu,bisiklet,mekik gibi şeyler yapman ve yanında iyi bir diyet uygulaman zaten şişmanlığını takıntı yaptığın için başaracağına eminim :)

Birde yapılan şakaları fazla takma, kızlar dalga geçmek amacıyla bile olsa gelip göğüslerini sıkıyorsa demek ki itici biri değilsin ve yine eminim ki seni çok seviyorlar ama kırdıklarının farkında değiller.

Vanhelsing bunu beğendi.
  3. Vanhelsing

Vanhelsing Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yorumun için teşekkür ederim Abi :)

4. DeliKadir17

DeliKadir17 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Sadece koşş.

5. Vanhelsing

Vanhelsing Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sağol dostum fakat daha açıklamalı bi yorum bekliyorum :)

6. Zealotry

Zealotry Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Boy yönünden şanslısın. Uzun boyun sayesinde biraz yağ yakıp kas kazandığın zaman dışardan fit gözükürsün.

Öncelikle kardiyo yapmanı tavsiye ederim. Yanında da yapabildiğin kadar karın hareketlerine başlarsın (hocana sor düzgün bir program al). Bir kaç ay böyle devam edersen hem yağ yakarsın hemde karın kasları çalıştıkçı kaslar yağları birazda olsa toparlar ve göbek bölgende ciddi bir kayıp yaşarsın. 10-15 kilo verip standart bir fitness programına başlanmanı tavsiye ederim.

Not : Bu işin yarısından çoğu beslenme ile ilgili. Buraya yazmaya başlasam sayfalar sürer. Kendin araştırıp öğrenmen gerekli. Önce bu sitedeki topicleri oku sonra başka sitelere , forumlara gir araştırma yap.

Kolay gelsin

7. Vanhelsing

Vanhelsing Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Çok teşekkür ediyorum yorumunuzdan dolayı sanırım bu işin bilenisiniz çayı bile şekersiz içiyirorum günde 3 kez adacayı içiyorum hiçbir yemeğimde tuz yok günde 4set dambıl kaldırıyorum 10 ar kez kanat hareketleri yapıyorum 4 set 5er kez 20şer mekik çekiyorum günde 4 set 5er şınav günde 4 set felan yane 1.5km tempolu yuruyorum sabah akşam :)

8. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    -Durumunu çok iyi anlıyorum senin durumunda çok insanla karşılaştım insanlarla fiziksel özelliklerinden dolayı dalga geçilmesi en nefret ettiğim bir şeydir elimden geldiğince sana yardımcı olucam.Öncelikle kafana takılan herhangi bir soru olursa özeldende mesaj atabilirsin.

-Şimdi konumuza gelirsek bu süreçte motivasyonunu en üst düzeyde tutucaksın durumun çokta ileride değil ideal kilon için 23 kiloluk bir fazlalığın var öncelikle okulda biticek bütün işini gücünü herşeyini bırak sabah akşam beslenme bölümünü ve antreman bölümünü oku (takıldığın yerde özelden mesaj atabilirsin.) her şeyden önce bilgi önemlidir bilgi olmazsa hiçbir şey olmaz bunu unutmamalısın

-Spor salonuna gittiğinde hocan zaten sana uygun bir program vericektir programı beğenmezsen antreman bölümüne konu açıp tavsiye alabilirsin

-İşin en önemli kısmına hem zayıflama olsun hemde kas kütlesi inşası olsun en önemli konu beslenmedir kilonu 0,8 ile çarp ortaya çıkan rakam günlük protein ihtiyacın olucak 78.4 g protein alıcaksın ama spor salonuna gidiceğin için bunu 1.2 ile çarp 117.6 g protein yapar (hafif ağırlıklarla çalıştığını varsayarak 1.2 ile çarptım eğerki program ağırsa 1.5 yada 2 ile çarpmalısın.) protein konusu çok önemli zayıflarken sağlıklı zayıflıcaksın sağlıklı zayıflamaktan kastım yağ yakarak zayıflama sen zayıflarken vücuttaki su kütlende azalabilir kas kütlende su kütlenin azalmaması için 1.5 ile 2 lt arası su iç kas kütlesi içinse protein ihtiyacını doğru hesapla ve al. 6 öğün yemek yemeye çalış (3 ana öğün 3 ara öğün.) ara öğünlerde hazmı kolay mideyi oyalıcak birşeyler seç.Bu bir avuç fındık olabilir leblebi olabilir badem olabilir bir adet meyve olabilir (çilek erik vb. meyveyse 6-8 arasıda alınılmasına izin veriliyor.) bir kase yoğurt olabilir önemli olan vücuda insülin salgılatmamak kan şekerini belli bir seviyede tutmak.

-DeliKadir17 isimli üye sadece koş demiş ama ben sana koşmayı pek önermem koşucaksanda kısa süreli koşmalısın vücudunun koşacak kadar kondüsyonunun olacağını sanmıyorum öncelikle yürüyüş ile başlayabilirsin kondüsyon seviyen yükseldikçe bunu yavaş yavaş koşuya çevirmelisin.

-Unutulmaması gereken bir konu daha var hızlı kilo vermeye kalkma yukarıdada dediğim gibi hızlı kilo verirsen çoğu kas ve su kütlesinden olucaktır ayda 2-4 kilo arası hedef belirle ve o hedef doğrultusunda kilo vermeye çalış

-Günlük kalori ihtiyacını hesapla büyük ihtimalle gidiceğin spor salonunda hesaplamak için alet olacaktır olmassa bir hastanede yada ölçme merkezlerinde yapılıyor en kötü ihtimal internettende hesaplayabilirsin ama ortalama bir değer verir ben hastane veya ölçme merkezinde yapılmasının daha doğru olacağından yanayım neden dersen senin şu anki kas ve yağ kütlen bilinmiyor ölçme merkezlerinde ona göre hesaplama yapılıyor ama internetteki hesaplamalar belli bir standarta göre yapılıyor

Aklıma gelmeyenler vardır belki kafana takılan yada sorunun olursa bana özelden mesaj at elimden geldiğince yardımcı olucam.Başarılar unutma motivasyonunu en üst seviyede tut kazanıcak olan sensin senin göğüslerine elleyip dalga geçen kızlar 1 sene sonra kaslarına ellemek isteyecek bunu düşün ve durmadan çalış...

Son düzenleme: 16 Mayıs 2013
    Vanhelsing bunu beğendi.
  9. Vanhelsing

Vanhelsing Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Belkide hayatımın en iyi motive konusmasıydı diyebilirim ben 3 ay gibi bi süreçde gözle görülebilir bir sonuc almak istiyorum size facebook gibi bir sosyal paylaşım sitesinden ulaşma şansım varmı acaba ?

10. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Forumdaki "En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları" isimli baslıgı okumak icin tıklayınız

Arama Kelimeleri : kilo verme, yağ yakımı

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş