Yaşıma göre fazla kaslarım var büyümeme olumsuz etki yaparmı.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve gncbdycı99 tarafından 20 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. gncbdycı99

gncbdycı99 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba arkadaşlar.
    Ben 07.02.1999 doğumlu 14 yaşında biriyim.

Boyum 1.71, kilom 74-75 civarı.
    Sorum şu, 2 senedir boks sporunu profesyonel şekilde yapıyorum müsabakalara çıkıyorum boksa başladığımdan beri vücutta çalışıyorum fakat hiç ağırlık kaldırmadım sadece klüpte 2 kg veya 2.5 kgyle ve boş halter demiriyle çalışıyodum evimde ise barfik demiri var aynı zamandada koşuyorum yanlız yaşıma göre fazla kaslarım var ve bunu herkez söylüyor kafama takıldı acaba bu yaşta böyle kaslarımın olması boyumun büyümesine engel olurmu veya bu boyda kalırmıyım veya tahmini boyum nekadar olur.
    NOT: Annem'in boyu 1.68, babamın boyu 1.74

vücudumun resmi :

2. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    resmin görünmüyor ama yaşına göre fazla kaslı olmak için o dediklerin yeterli olmaz.genetik dolayısıyla biraz yaşıtlarından ileride olabilirsin.çevren abartıyordur birşey olmaz.

3. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    çok ilginç bir soru "Yaşıma göre fazla kaslarım var büyümeme olumsuz etki yaparmı?"

Öncelike merak ediyorum böyle bir kanıya nasıl vardın.

Şu sık sorulanlar konusuna bir bakmanı tavsiye ederim.Bunlar hep şehir efsaneleri kafana takma böyle şeyleri çok fazla ağır girmediğin sürece kemik gelişimini olumsuz yönde etkilemez hatta okuduğum bir kaç yazıda kemik gelişimini olumlu yönde etkilediği yazıyordu boyunda yaşına göre gayet iyi sen çalışmana devam et.

Sayfayı Paylaş