Yaşım 16 ı Aminoasitmi Protein mi ?

Konusu 'www.Supplementler.com' forumundadır ve 21qRam tarafından 3 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. 21qRam

21qRam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar, abilerim ilk olarak merhaba.
    20 Kilo verdim. 168 boya 61 kiloyum ama kasım hiç yok yani vücudumda hiç kas yok gibi yanlış çalışmadan dolayı kasları eritkk fakat göbek ve göğüslerimde bacakta felan yağ var.

Ben bu kilo verdiğim dönemlerde çok kuvvetsiz kaldım.

Amacım :

Sağlam olmak yani sağlam yapıda bir vücut olmak,hemen yıkılmamak, kuvvetlenmek görünüş olarakta biraz kol kası biraz göğüs pek bir şey istemiyorum göbeğim düz olsa yeter.

Benim için amino mu yoksa protein tozu mu ? Sürekli kullanamayacağım maddi durumdan dolayı ve bir zararı varmıdır yaşım 16 forumda araştırdım fakat farklı farklı cevaplar var.

Son sorumda ömür boyu spor yapmayacagım yani vüdumu sadece biraz fit bir görünüm yapmak istiyorum spora hayatımı vermeyeceğim bu ürünleri bırakınca sarkma vb. olur mu ?

( Mesela kilo vermeden önce kolay kolay yıkılmazdım arkadaşlar vurunca şimdi bi koyuyolar yılıcakmış gibi oluyorum.)

2. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    belliki kas kaybetmişsin zaten seni forumda görüyordum çok kısa sürede yanlış beslenmeyle kilo vermişsin büyük ihtimalle.

ben 4 ayda 15 kilo verdim ve gidenler hep yağ oldu arkadaşlar yıkamıyodu hala yıkamıyolar :D hatta kaslanmada oldu.

Sana önerim acele etmemen bu iş öyle 2-3 ayda olucak işler değil en az 6-12 ay civarında istediğin gelişimi görmeye başlarsın.

beslenmeni düzene oturtmanı ve supplement tarzı ilaçlar tavsiye etmem.

günlük 80-120 gr protein al ve komplex karbonhıdrat almazsanda kas kaybedersin.

OsmanlıOrdusu bunu beğendi.
  3. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    benim anlamadığım insanlar aminoyu tozu mucize saniyor ya yaşın 16 ne gerek var boşuna para vericeksin sağlam beslenme olmadan o aldığın amino protein bi işe yaramıycak.Çocukken bende powerrade var enerji içeciği onu içince hiç yorulmıycamı saniyodum bu da ona benziyor

4. Dying Breed

Dying Breed Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Nefes alıp vermek.
    Yer:
    İSTANBUL
    Dene derim sürekli ikiside kendim kullanmam.Ama herşeyi denerim.1 defa geliyoruz dünyaya.

5. 21qRam

21qRam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Aynen ya çok yanlış yaptım çok yanlış öneriler veriyodu hocalar her önüne gelen salon açtığı için...

80-120 Gr. protein ne kadara denk geliyor?

6. Ivories

Ivories Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Türkiye/İstanbul
    Dostum günde 300-400 gram tavuk veya et ( ben tavuk bonfile(göğüs) yiyorum genelde ) gün içinde yine 5-6 adet yumurta beyazı ufak ufak kuruyemişler + süt + sebze yemegi ile cok rahat karşılarsın bunu kendi beslenme programına göre ayarlaman lazım ..

neverbackdown. bunu beğendi.
  7. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123

Kesinlikle öyle. Protein tozu kullanan arkadaşım karşılayamazsın diyor. Ben karşılıyorum diyorum inanmıyor. Kendisi takviye kullanmasına rağmen benim kadar gelişmiyor. Mucize değil yani bu ürünler.

8. 6Bullets

6Bullets Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Supplementler mucizevi ürünler değildir , mucize beklemek aptallık olur çünkü güzel bir beslenme ile karşılanabilir fakat ben programli güzel beslenicem diyorsan yanındada ek ilave olarak supplement ekleyebilirsin. Ama beslenmen düzgün olmadıkça o supplemente verdiğin para çöpe gider.

9. Ivories

Ivories Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Türkiye/İstanbul
    Örnğn : Benim arkadaşım kırmızı et proteini kullanıyo günde 1 - 2 porsiyon alıyo 1 porsiyonunda 35-40 gram var hadi 2 tane alsa 80gr protein alıyo . Bir insanın gunluk alması gereken protein miktarı min. 80 gr , ben ise besinlerden günlük ortalama 140 grama yakın protein alıyorum hatta daha fazlada olabilir herneyse . Ha toz kullanmıssın 1 saatte karışmış kanına ha 4-5 saatte . Amaç : Yeterli protein alabilmek + karnını doyurabilmek + sağlıklı yaşamak
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Şubat 2014 ---
    He zaten toz kullanıp proteinin kana benim yediğim besinlerden 2-3 saat önce karışması kaslarında aşırı bir farklılık yaratmaz ..

10. ateha

ateha Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    ben haftada 3 gün boks yapıyorum 1,5 saat boks sonra kulupte 30 dk civarı ağırlık çalışıyorum. öğrenci olduğum halde protein ihtiyacımı karşılıyorum
    sabah çay, peynir süt zeytin domates yumurta.
    ara öğünlerde falan bisküvi kek gibi bir şeyler oluyor tabi.
    Öğren arası okulda yicek bişi yok evden ekmek arası ya da kantinden tavuk döner yanında zaten yine ayran içiyoruz.
    antrenmandan önce pilav, sulu yemek vb ( 2 tabak yemek 1-2 kase yoğurt ya da ayran)
    akşam yemeği de 100-200 gram civarı fırında tavuk yanına patates falan 1-2 kase cacık genelde.
    akşam da yatmadan önce süt de içiyorum. gün içinde muz portakal elma gibi şeyleri de 2 şer tane tüketiyorum anlayacağın aynı yaştayız ve karbonhidrat proteini böyle karşılayabilirsin.
    Bir de vücut için gerekli yağlar var diyetisyenlerin tavsiyesi badem ceviz fındık. bunları da hangisi evde varsa 8-10 tane yiyorum
    fazla düzenli olmadı galiba tam olarak da böyle beslenirsen tamamen karşılar. iyi forumlar

Sayfayı Paylaş